Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Єврейський опір в Україні в період Голокосту: збірник наукових статей

У 2004 році під грифом "Української бібліотеки Голокосту" в Дніпропетовську-Запоріжжі УЦФІГ Ткума було видано збірник наукових статей "Єврейський опір в Україні в період Голокосту" заредакцією Михайла Тяглого. У збірнику представлені роботи, об'єднані темою протистояння євреїв Голокосту в період нацистської окупації України (1941-1944). У дослідженнях висвітлюються види протистояння (економічне, культурне, духовне, релігійне, організоване) та збройний єврейський опір здійснюваному геноциду. Питання опору євреїв нацистському геноциду потрапили в поле зору істориків ще на заключному етапі Другої світової війни, але в той час основна увага дослідників була зосереджена на збройній боротьбі євреїв проти гітлерівської влади. З плином часу наука певним чином еволюціонувала і фокус теми перемістився глибше, і науковці звернули увагу не лише на протидію нацистам зі зброєю в руках, але й на поведінку більшості людей, що просто не мали такої можливості, - на поведінку тих, кого раніше прийнято було вважати лише жертвами, пасивною стороною.
Автори з різних аспектів (не лише подієвого, але й психологічного, філософського) намагаються дати відповіді на питання: як реагували єврейські громади й окремі люди на дискримінацію і винищування; яких форм набирала реакція єврейських громад на геноцид і наскільки ефективною була протидія окупантам?
Наряду з вже публікованими раніше працями відомих авторів з цього питання у збірнику з'являються і нові праці М. Тяглого (Протистояння Катастрофі євреїв Криму), Ж.Ковби (Духовний опір Голокосту населення східної Галичини) та, безперечно, цікавий матеріал К. Малахової щодо проблеми релігійного протистояння. 
Книга адресована історикам, соціологам, психологам, викладачам і студентам, а також усім іншим зацікавленим особам.

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top