Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Шостий щорічний семінар "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі",

Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці з Державним Музеєм Майданек (Республіка Польща) і Центром міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів) та за підтримки Claims Conference проводять 7-12 грудня 2013 р. черговий, вже шостий щорічний науково-методичний семінар для викладачів історії та суспільних дисциплін університетів та середніх навчальних закладів України, а також для молодих українських науковців "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі". Семінар складатиметься з лекцій та дискусій, а також відвідань меморіальних місць, пов'язаних з трагедією Голокосту на теренах Західної України та Східної Польщі. Проблематика семінару - історія і культура польського та західноукраїнського єврейства напередодні та під час Другої світової війни. Перший день науково-методичного семінару відбудеться у Львові, в Центрі міської історії та буде присвячений вивченню культурної спадщини єврейської громади Львова, також учасникам семінару будуть представлені проекти та ресурси з юдаїки Центру міської історії. Загалом, проводити теоретичні заняття та дискусії на семінарі будуть українські та польські історики та науковці ( д-р Роберт Кувалек, д-р Ірина Мацевко, д-р Роберт Шухта, д-р Анатолій Подольський, д-р Адам Копцьовський та ін.) Семінар проходитиме у Львові та Любліні. Учасники відвідають меморіали жертвам Голокосту на теренах Польщі: музеї та меморіальні комплекси на місцях колишніх нацистських таборів смерті Белжець, Собібор, Майданек. 

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top