Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Відкриття та експонування виставки «Зневажений геноцид»

(30 вересня – 13 жовтня 2019 р.)

Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс

30 вересня о 16.00 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ) о 16.00 відбудеться відкриття виставки, що стала результатом міжнародного проекту «Зневажений геноцид». Доля ромів у зоні німецької окупації України під час Другої світової війни. Організаторами є німецька спілка «Освітня ініціатива з роботи заради миру» (Берлін) та Український центр вивчення історії Голокосту (Київ). Проект покликаний донести до якомога ширшої української та європейської аудиторії історію геноциду ромів України за часів нацизму. У полі зору також дискримінація ромського населення та боротьба з нею сьогодні – як в Україні, так і в Німеччині.

Виставка складається з 20 стендів, містить архівні документи та сімейні світлини, презентує як особисті історії тих, кому пощастило пережити геноцид, так і загальноісторичні відомості про це явище. Вона відповідає на запитання: Якими були підґрунтя, перебіг та наслідки геноциду ромів? Як ставилося місцеве неромське населення до переслідуваних? Якими були шляхи виживання жертв? Що розповідають літні роми, яким пощастило вижити, і неромські свідки про пережите та побачене? Про що мовою розпоряджень та статистики свідчать офіційні архівні документи? Що відомо про масштаби втрат? Чи зберігається пам’ять про геноцид жертвами, які пережили переслідування, та навколишнім суспільством і державою? Чи засвоєні сьогодні уроки геноциду?

З 30-го вересня впродовж двох тижнів виставка експонуватиметься у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. У рамках заходу – методичний семінар для вчителів історії (який має на меті забезпечити викладачів історичними відомостями та методичними інструментами для роботи з виставкою з учнями), та відкриття виставки за участю німецьких та українських виконавців проекту, представників ромської громади (зокрема, родин тих, хто пережив переслідування), науковців, представників органів державної влади та громадських організацій.

Окрім виставки, створено серію відеороликів. Все разом охопить історичні факти, проблеми формування культури пам'яті та протидії сучасної ромофобії у обох країнах. Матеріали представлені в інтернеті (див. вебсайт www.romagenocide.com.ua)

Виставка працює 30 вересня – 13 жовтня. Розклад роботи: з 10.00 до 18.00.

Запрошуємо на відкриття та відвідання виставки!

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top