Наукові видання
-
«Фурії Гітлера. Німецькі жінки у нацистських полях смерті»
Лауер Венді. Фурії Гітлера. Німецькі жінки у нацистських полях смерті / Венді Лауер ; пер. з англійської В. Іваненко. – Київ : Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2020. – 280 с. : іл.
[Докладніше] -
Роберт Кувалек "Табір смерті у Белжеці" Українське видання
Кувалек, Роберт. Табір смерті у Белжеці / Пер. з польської О. Колесник. – К.: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2018. – 304 с.
[Докладніше] -
Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту
Український центр вивчення історії Голокосту радий представити нове наукове видання: Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти (Вибрані доповіді IX і Х круглих столів до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту) / Редкол.: А. Подольський, С. Осіпчук. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту; КВІЦ, 2018. – 108 с.
[Докладніше] -
Бабин Яр: масове убивство і пам'ять про нього: Матеріали міжнародної наукової конференції
Бабин Яр: масове убивство і пам'ять про нього: Матеріали міжнародної наукової конференції 24-25 жовтня 2011 р., м. Київ. - Вид. 2-ге, доп. - К.: Укр. центр вивчення історії Голокосту, Громад. к-т для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, 2017. - 288 с.
[Докладніше] -
Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація. Матеріали науково-практичної конференції, Київ, 4 жовтня 2016 р. – К.: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2016. – 230 с.
Видання містить матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація», яку було проведено у Києві 4 жовтня 2016 р. спільними зусиллями Українського центру вивчення історії Голокосту, Українського інституту національної пам’яті, Національного музею історії України у Другій світовій війні
[Докладніше] -
Переслідування та вбивства ромів на теренах України у часи Другої світової війни: Збірник документів, матеріалів та спогадів / Авт.-упор. Михайло Тяглий. – К.: Український центр вивчення історії Голокосту, 2013. – 208 с.; іл.
Збірник є першою в історіографії спробою привернути увагу істориків та широкого читацького загалу до проблематики, пов’язаної з нацистською політикою переслідувань та вбивств ромів (циган) на окупованих теренах України в період Другої світової війни шляхом комплексного викладення відомостей про існуюче коло невивчених питань, подання різноманітних видів джерел, що дотепер лишаються невідомими або маловивченими, а також оригінальних усноісторичних свідчень.
[Докладніше] -
"Бабин Яр: масове убивство і пам'ять про нього: Матеріали міжнародної наукової конференції 24-25 жовтня 2011 р., м. Київ". - К.: Укр. центр вивчення історії Голокосту, Громад. к-т для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, 2012. - 256 с.
Бабин Яр - це місце у Києві, яке донині залишається сумним символом політики геноциду нацистської Німеччини та маніпуляцій з пам'яттю, притаманних Радянському Союзу, а також яскравим прикладом нинішнього стану пам'яті про війну у сучасному українському суспільстві.
[Докладніше]
Ця книга є збірником матеріалів міжнародної конференції -
Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту разом з Інститутом досліджень війни, Голокосту та геноциду Королівської академії наук Нідерландів:
Матеріали міжнародної конференції "Злочини тоталітарних режимів в Україні: Науковий та освітній погляд" (21-22 листопада 2009 р., Вінниця). - Київ: НІОД; Український центр вивчення історії Голокосту; 2012. - 144 с.
[Докладніше]
ISBN 978-966-2214-12-5 -
Побачив світ український переклад книги Венді Лауер "Творення нацистської імперії та Голокост в Україні"
Побачив світ український переклад книги Венді Лауер "Творення нацистської імперії та Голокост в Україні" (Wendy Lower. Nazi Empire-Building and Holocaust in Ukraine), вперше виданої 2005 р. видавництвом університету Північної Кароліни
[Докладніше] -
Побачив світ український переклад книги Омера Бартова "Стерті"
Бартов О. Стерті. Зникаючі сліди євреїв Галичини в сучасній Україні / Пер. з англ. С. Коломійця. - К., 2010. - 300 с.
[Докладніше] -
Ойєрбах Р. На полях Треблінки / Пер. з їдиш І. Гусєва / Укр. центр вивчення історії Голокосту. - К.: "Сфера", 2007. - 74 c.: іл. - (Серія "Українська бібліотека Голокосту") - ISBN 966-8782-38-0.
Книга Рохл Ойєрбах "На полях Треблінки" - це мемуари, роздуми людини, яка була свідком трагедії гетто Варшави та бачила на власні очі нацистський табір смерті в польському селищі Треблінка у листопаді 1945 р., а після війни майже тридцять років працювала в Музеї Яд Вашем (Єрусалим).
[Докладніше] -
Пропаганда та "єврейське питання" в ЗМІ на окупованій нацистами території України
[Матеріали міжнародної науково-практичної конференції "Пропаганда та "єврейське питання" в ЗМІ на окупованій нацистами території України, 1941-1944"] // Наукові записки: Збірник. - К.: Ін-т політ. і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, 2006. - Вип. 31. - 161 с. - ISBN 966-02-4118-6
[Докладніше] -
Друга світова війна і доля народів України
Громадський Комітет "Бабин Яр" разом з Українським центром вивчення історії Голокосту за підтримки Державного комітету України у справах національностей та релігій та у співпраці з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень
[Докладніше] -
Друга світова війна і доля народів України: Матеріали Всеукр. наук. конфер. 23-24 червня 2005 р.
Друга світова війна і доля народів України: Матеріали Всеукр. наук. конфер. 23-24 червня 2005 р. / Громадський к-т для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, Держ. к-т України у справах національностей та міграції, Ін-т політ. і етнонаціональних досліджень НАН України; Ін-т історії України НАН України; Укр. центр вивчення історії Голокосту / Ред. кол.: І. Курас, М. Попович, В. Смолій (співголови), В. Нахманович (відп. секр.) та ін. - К.: "Сфера", 2005. - 220 с. - ISBN 966-8782-12-7.
[Докладніше] -
Документальные свидетельства о геноциде евреев Крыма
Вышли в свет первые два сборника документальных свидетельств по истории Холокоста. Этими изданиями Центр открывает серию научно-педагогической литературы - "Украинская библиотека Холокоста".
[Докладніше] -
Cборник документальных материалов
Второе издание - это также сборник документальных материалов "Свидетельства бывших узников гетто и партизан о Катастрофе и Сопротивлении" (Автор - составитель д-р С. Елисаветский, Киев, 2002).
[Докладніше]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Положення про ХХІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2020 – 2021 навчальний рік
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2020-2021 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
Запрошуємо вчителів та учнів, випускників проєктів УЦВІГу, приєднатися до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня 2021 року. XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» відбудеться 27 січня 2021 року у форматі онлайн-марафону.
[Докладніше] -
Освітній семінар-школа «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять», 2020
В суботу, 12 грудня 2020 року, завершився Освітній семінар-школа «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять», 2020
Впродовж двох тижнів (4-12 грудня) відбувалась друга онлайн частина нашої так званої Літньої школи, яку щороку проводить Український центр вивчення історії Голокосту
Цього разу програма була розподілена таким чином, щоб можна було працювати ввечері п`ятниці та весь суботній день. Адже, на відміну від літа, наші учасники зайняті на своїй основній роботі.
[Докладніше] -
Український центр вивчення історії Голокосту запускає новий освітній проєкт для українських школярів "(Не) Дитячі історії"!
(Не) Дитячі історії" це проєкт та пересувна виставка, у яких розповідаються історії одинадцяти дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), які проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни та Голокосту. Герої виставки розказують нам про різний досвід: переслідування, дискримінацію, втечу, порятунок, загибель, участь у спротиві. Ми дізнаємося про їхні життя, стосунки між собою, з оточенням, представниками влади. Невід'ємною складовою виставки є історії сучасних молодих людей з різних країн Європи, включно з Україною. Відвідувачі виставки та гіди можуть стати співавторами проєкту, поділившись власними історіями.
[Докладніше] -
Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього: навчання про історію Голокосту і права людини, 2020
У жовтні-листопаді 2020 року продовжилася освітня співпраця між УЦВІГом та Інститутом вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель (Нью-Йорк). Після перенесення дат, додаткового набору учасників та тривалої підготовки нарешті відбулася онлайн-школа для близько 30 учасників з усієї країни.
[Докладніше]