Український центр вивчення історії Голокосту запускає новий освітній проєкт для українських школярів "(Не) Дитячі історії"!
(Не) Дитячі історії" це проєкт та пересувна виставка, у яких розповідаються історії одинадцяти дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), які проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни та Голокосту. Герої виставки розказують нам про різний досвід: переслідування, дискримінацію, втечу, порятунок, загибель, участь у спротиві. Ми дізнаємося про їхні життя, стосунки між собою, з оточенням, представниками влади. Невід'ємною складовою виставки є історії сучасних молодих людей з різних країн Європи, включно з Україною. Відвідувачі виставки та гіди можуть стати співавторами проєкту, поділившись власними історіями.
Детальніше із проєктом, інтерактивною виставкою та всіма матеріалами можна ознайомитись на його сайті [https://www.nochildrenstories.com/], а також перейти на нього із сайту УЦВІГ (розділ меню (Не) Дитячі історії).
Проект "(Не) дитячі історії" підтримується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини в рамках програми посиленої співпраці Східного партнерства 2019/20 з громадянським суспільством і є співпрацею з транснаціональним проектом "Erinnerung lernen / Вчимося пам’ятати" єврейської громади Дюссельдорфа.
Партнером проєкту та виставки є освітня платформа Stories that Move, на якій зібрані та оформлені у короткі відеокліпи історії молодих людей з країн Європи, включно з Україною, в рамках проекту Будинку Анни Франк.
Докладніше на сайті проєкту [https://www.nochildrenstories.com/]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Онлайн-презентація українського перекладу книжки «Війна Клари»
25 лютого 2021 року відбулася презентація українського перекладу книги «Війна Клари», котрий вийшов друком в серії «Бібліотека спогадів про Голокост» наприкінці 2020 року.
[Докладніше] -
Онлайн-лекція д-ра Даніеля Романовського "Позиція християнських церков під час Голокосту"
В неділю 21 лютого 2021 року українські слухачі мали змогу відвідати онлайн-лекцію д-ра Даніеля Романовського "Позиція християнських церков під час Голокосту". Лекція викликала неабияку зацікавленість з боку випускників наших проектів, і не даремно!
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (64), жовтень-грудень, 2020 р.
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (64),жовтень-грудень, 2020 р.
[Докладніше] -
Відбувся Щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»
Щорічно Український центр вивчення історії Голокосту розпочинає свою публічну діяльність із важливого заходу - Круглого столу «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти», приуроченого до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Цей захід спрямований на заохочення громадських дискусій щодо вшанування пам’яті жертв Голокосту в українському суспільстві, сприяння дослідженню та викладанню питань про Голокост в Україні.
[Докладніше]
-
Війна Клари: правдива історія дівчини про дивовижний порятунок від нацистів
Крамер, Клара
Війна Клари: правдива історія дівчини про дивовижний порятунок від нацистів / співавт. Стівен Гланц; пер. з англ. В. Бобров. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2020. – 348 с.: іл.
[Докладніше]