Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр

Новини проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»

insidethegatesМаємо приємність представити новий розділ Інтерактивного путівника для вчителя: [Пам’ятні дати] . Відтепер 66+ матеріалів для вчителя (готові уроки, практичні, виховні заходи, квести тощо) поєднано з пам’ятними датами, до яких ці заняття можна використати. Щомісяця, починаючи від сьогодні, ми будемо постити невелике нагадування про поточні дати, під час вшанування яких вартує звернути увагу на матеріали з історії та пам’яті про Бабин Яр.

У серпні хочемо нагадати про три таких дати.

У День пам’яті жертв нацистського геноциду ромів 2 серпня, необхідно згадати, що геноцид щодо ромів відбувався також на теренах України та на теренах Бабиного Яру. Крім того, важливою є розмова про дискримінацію та ворожнечу щодо ромів в сучасній Україні та Європі. Одне заняття путівника присвячено безпосередньо трагедії ромів, ще два дають можливість розглянути її у контексті нацистської політики щодо інших жертв Бабиного Яру.

Європейський день пам'яті жертв сталінізму та нацизму 23 серпня є приводом нагадати, що історія Бабиного Яру має стосунок як до нацистських, так і до радянських репресій. Радянські репресії щодо борців за пам’ять Бабиного Яру після війни є окремою важливою темою. Вісім пропонованих заходів до цього дня дають можливість поговорити про особливості пропаганди обох режимів, фізичне та ціннісне нищення пам’яті, особливості тоталітарних режимів та приклади протидії їм.

У День Незалежності 24 серпня важливо наголосити на тому, що трагедії геноцидів у ХХ ст. відбулися через бездержавність України, а також згадати про тих, хто цю незалежність виборював. В сучасному контексті необхідно говорити з учнями про досвід життя під окупацією або втечі від переслідувань, якого зазнали та зазнають громадяни нашої країни, мешканці тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщені особи. Серія занять Інтерактивного путівника присвячена таким важливим для Незалежної України поняттям як громадянська активність, цінність людського життя, людська гідність та права людини, а також способам осмислити досвід війни, окупації та злочинів проти людяності.

 

Останні Новини

 • Трагедія Бабиного Яру – це частина української історичної пам’яті

  Звернення українських євреїв до громадянського суспільства України

  Українська єврейська громада звернулася до громадянського суспільства України із закликом нарешті усвідомити трагедію Бабиного Яру як частину української історії та української історичної пам’яті.

  "...Звертаючись до громадянського суспільства, ми, українські євреї, закликаємо сприймати Голокост і зокрема трагедію Бабиного Яру не лише єврейськими трагедіями, але частинами української історії та української політики пам’яті, як Голодомор і депортація кримських татар, сталінські репресії 1920-1950-х років.."

  [Докладніше]
 • Онлайн зустріч з вчителями в проекті «Захистимо пам'ять/Мережа пам’яті

  В рамках проекту "Захистимо пам'ять/ "Мережа пам'яті" 14-20 серпня 2020 року в онлайн відбулись зустрічі з вчителями, що є учасниками проекту з Житомирської, Вінницької, Львівської, Волинської областей. В онлайн зустрічах взяло участь 16 викладачів. Український центр вивчення історії Голокосту надав учасникам можливість дізнатися більше про публічну історію та обмінятися думками щодо організації та методики відвідань місць пам‘яті з учнями. Звичайно, онлайн-зустрічі не можуть замінити особистого спілкування, але вони дають можливість підтримати роботу та ініціативи вчителів

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (62), квітень-червень, 2020 р.

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (62),квітень-червень, 2020 р. 

  [Докладніше]
 • Пам’ять про війну, що триває

  7 серпня 2020 року в Освітньому Домі Прав Людини в Чернігові відбулась дискусія про важливість культури пам'яті для сьогодення. Сьомий рік в Україні триває збройний конфлікт, який вже став елементом нашої історії. Знання про події цієї війни стають частиною національної спадщини та політичної культури. Як зберегти пам’ять про події, що відбулися і відбуваються зараз? Чому нас можуть навчити приклади роботи із пам’яттю про Голокост та інші страшні події ХХ сторіччя?

  [Докладніше]
 • Новини проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»

  Маємо приємність представити новий розділ Інтерактивного путівника для вчителя: [Пам’ятні дати] . Відтепер 66+ матеріалів для вчителя (готові уроки, практичні, виховні заходи, квести тощо) поєднано з пам’ятними датами, до яких ці заняття можна використати. Щомісяця, починаючи від сьогодні, ми будемо постити невелике нагадування про поточні дати, під час вшанування яких вартує звернути увагу на матеріали з історії та пам’яті про Бабин Яр.

  [Докладніше]
Дивитися всі
Top