AblackMenu
Сайт діє за підтримки Офісу
Ради Європи в Україні


Н О В И Н ИUntitled
RiSearch results


Схема пошуку:
"И" "ИЛИ"

 


eajc

tolerspace

novadobakby

DrobytskyYar

Tolerance and Non-Discrimionation


Український центр вивчення історії Голокосту засновано у 2002 році. Він є неурядовою громадською організацією, яку було створено в партнерстві з Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса НАН України. Пріоритетними напрямами роботи Центру є наукові дослідження та педагогічна діяльність. Основними темами наукових досліджень є регіональні особливості Голокосту на теренах України, відображення Голокосту в ЗМІ під час нацистської окупації України, нацистська ідеологія та механізми її реалізації, проблеми антисемітизму та заперечення Голокосту, компаративні дослідження Голокосту та інших геноцидів. Центр проводить конференції та семінари з цієї проблематики. В рамках педагогічної діяльності Центр консультує викладачів історії Голокосту у середніх та вищих навчальних закладах України, сприяє створенню та поширенню освітніх програм та підручників з цього предмету для українських шкіл, проводить конкурси учнівських та студентських робіт. Поряд з основними напрямами роботи Центр проводить видавничу діяльність, має періодичні видання: науковий часопис "Голокост і сучасність" та інформаційно-педагогічний бюлетень "Уроки Голокосту". Центр співпрацює з науковими та освітянськими установами з інших країн світу.

Презентація діяльності Центру

Звіт діяльності УЦВІГ за 2013 рік

Звіт діяльності УЦВІГ за 2014 рік
Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Завершення 2016.

26 серпня 2016 року завершився основний етап освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» - навчальна подорож до Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції». Під час семінару в Берліні учасники курсу відвідали меморіальні та пам'ятні місця, знайомились із підходом до політики пам'яті в Німеччині та обговорювали проблеми перспектив та підходів в питаннях дослідження історії Другої світової війни, Голокосту у порівнянні України та Німеччини.
Цей курс проведено Українським центром вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» за підтримки Посольства Німеччини в Україні.
А 11 листопада 2016 року в Посольстві Німеччини в Україні відбулась заключна зустріч учасників та організаторів освітнього курсу. Учасники обговорювали питання порівняння меморіальної політики та практики в Україні та Німеччині, плани майбутніх досліджень та співпраці.
Фотогалерея

Дев’ятий щорічний семінар ім. Роберта Кувалека «Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі», 22-27 серпня 2016 року

22–27 серпня 2016 року Український центр вивчення історії Голокосту (Київ) у співпраці з Центром «Театр NN - Брама Гродська» (Люблін) та за участі Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів) провів Дев'ятий щорічний освітньо-методичний семінар для викладачів історії та гуманітарних дисциплін "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі". Семінар складався з лекцій та дискусій, а також відвідань меморіальних місць, пов'язаних з трагедією Голокосту на теренах Західної України та Польщі: пам'ятні місця Голокосту у Львові, Меморіал жертвам Голокосту у Раві-Руській, меморіал «Майданек», меморіал та музей у Собіборі, Меморіальний музей м. Белжець. Учасники також мали можливість відвідати Музей євреїв Польщі у Варшаві.
Під час семінару спільно з польськими колегами обговорювались питання коммеморативних практик в різні часи, питання місця пам'яті про Голокост в Польщі та Україні, особливості викладання історії Голокосту.
Фотогалерея

Освітній семінар-школа з історії Голокосту, Чернівці 2016

30 червня – 5 липня 2016 року в Чернівцях проходив щорічний освітній семінар-школа Українського центру вивчення історії Голокосту для викладачів історії та суспільних дисциплін. Цього року партнерами Центру вже за традицією були Меморіал «Яд Вашем» (Єрусалим), Посольство держави Ізраїль в Україні, Ваад України та Євразійський Єврейський Конгрес (ЄАЄК). Завдяки Конгресу ми мали можливість запросити до участі в семінарі-школі колег з інших країн. Цього року Центр отримав більше 70 заявок від вчителів для участі в семінарі-школі. В результаті конкурсного відбору для участі були запрошені 30 викладачів з 13 областей України, а також колеги з Білорусі, Молдови, Киргизстану. Тиждень тривала робота: лекції, тренінги, екскурсії, дискусії, перегляд документального кіно. Лекторами були відомі історики, викладачі-методисти, науковці: Михайло Тяглий, Василь Расевич, Гелінада Грінченко, Анатолій Подольський, Ноа Сігал, Віталій Бобров, Артем Федорчук, Наум Резніченко, Микола Кушнір, Наталя Герасим, Андрій Усач.
Фотогалерея

Триває виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту»

Протягом вересня-листопада 2016 року виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту» відвідала гімназії у смт. Гоща Рівненської області (вересень), у м. Черкаси (жовтень) та с. Мішково-Погорілове Миколаївської області (листопад).
Завдяки ініціативі наших колег з Гощанської районної гімназії та гімназії № 17 м. Черкаси, учні цих навчальних закладів спробували себе у ролі екскурсоводів (тренер з підготовки гідів – Надія Уфімцева). Протягом майже місяця вони змогли ознайомити своїх однолітків, колектив школи та інших відвідувачів виставки з трагічною долею єврейських дітей України під час Другої світової війни та Голокосту.
Теж саме відбулося у листопаді, коли виставку прийняла Мішково-Погорілівська ЗОСШ-інтернат Вітовського району Миколаївської області.
Фото з виставки у Гощі:
Фото з виставки у Черкасах:
Фото з виставки у Мішково-Погорілове:

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 3 (47), 2016 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (47),липень-вересень, 2016 р.
Завантажити...

У Києві відбувся перший семінар в рамках нового проекту з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії.

21-23 жовтня 2016 року у Києві відкрився новий дворічний проект Українського центру вивчення історії Голокосту. Метою цього проекту є поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії, а також співпраця та обмін досвідом у сфері державної та недержавної програм підготовки вчителів.
На першому семінарі були присутні методисти різних рівнів (ІППО, міста, райони), які протягом плідної зустрічі мали можливість обмінятися думками, прослухати лекції та практикуми, ознайомитися з освітніми матеріалами та висловити свої рекомендації щодо надто актуальної для українського суспільства теми протидії ворожнечі, зокрема антисемітизму та ромофобії.
На початку семінару учасників привітала представник Міністерства освіти і науки України, а саме Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” п. Наталія Кравченко. Будемо сподіватися, такий початок покладе основу для подальшої плідної співпраці між ІМЗО та УЦВІГом.
Наразі ми чекаємо на учасників другого подібного семінару, що відбудеться у Києві на початку листопада. Згодом у наших колег-методистів буде можливість зорганізувати місцеві навчальні заходи для своїх колег-вчителів при змістовній підтримці УЦВІГу.
Втілення проекту та семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» (Stiftung „Erinnerung, Verantwortung, Zukunkft“ - http://www.stiftung-evz.de http://www.stiftung-evz.de
Фото з семінару:

4 жовтня 2016 р., Киів: науково-практична конференція «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація»

У рамках вшанування в Україні 75-тих роковин трагедії Бабиного Яру Український центр вивчення історії Голокосту, Український інститут національної пам’яті, Національний музей історії України у Другій світовій війні та Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» та за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» провели 4 жовтня 2016 р. в Києві науково-практичну конференцію «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація».
Докладніше...
Програма конференції...

Виставки, присвячені 75-м роковинам трагедії Бабиного Яру
До 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру багато з наших колег та партнерів підготували тематичні виставки та експозиції. Ми пропонуємо Вам огляд тих виставок, до підготовки яких був дотичний Український центр вивчення історії Голокосту.

З 28 вересня 2016 року в Музеї Шолом-Алейхема в Києві відкривається виставка «Бабин Яр в пам’яті поколінь». Експонуватимуться твори відомих художників, а також в експозиції буде представлено фрагменти літературних творів учасників щорічного Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія та уроки Голокосту», який організовує Український центр вивчення історії Голокосту. Організатори виставки: Музей Шолом-Алейхема, Український центр вивчення історії Голокосту, Музей історії міста Києва, Київська міська державна адміністрація, Департамент культури КМДА. Виставка триватиме до 14 жовтня 2016 року.
Плакат-анонс див за посиланням:
З 26 вересня 2016р. в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкривається виставка «Смертельний шлях». Виставка створена на основі фондової колекції Меморіального комплексу із залученням матеріалів Галузевого державного архіву СБУ, Державного архіву Київської області та за підтримки Українського центру вивчення історії Голокосту, Українського інституту національної пам’яті, Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара».
Плакат-анонс див за посиланням:
З 15 вересня 2016 року в Музеї історії Києва відкрилась виставка «Бабин Яр – Пам’ять на тлі історії». Куратори та автори ідеї виставки намагались представити як історичні події, пов'язані із Бабиним Яром, від часу нацистської окупації Києва і до сьогодення, а також непрості питання пам'яті та вшанування. Організаторами виставки є Музей історії м. Києва, Український інститут національної пам’яті, Українсько-єврейська зустріч, Громадський комітет для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру за участі Українського центру вивчення історії Голокосту. Виставка триватиме до 27 листопада 2016 року.
Плакат-анонс див за посиланням:

Увага! Відкрито реєстрацію
Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії

Раді оголосити реєстрацію учасників нового проекту УЦВІГ в сфері протидії антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі.

На першому етапі в Києві пройдуть семінари для методистів історії та суспільних дисциплін обласних інститутів післядипломної освіти (один представник від кожного ІППО) та методистів з міських департаментів освіти обласних центрів країни (один представник від кожного обласного центру).

На другому етапі протягом 2016-2017 рр. учасники обох семінарів зможуть за підтримки УЦВІГ замовити проведення подібних заходів для вчителів своєї області/ свого міста.

Семінар для методистів ІППО: Київ, 21-23 жовтня 2016 року
Семінар для методистів з міських департаментів освіти: Київ, 4-6 листопада 2016 року
Участь у семінарах безкоштовна, витрати покриваються за рахунок організаторів.

Втілення проекту та семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» (Stiftung „Erinnerung, Verantwortung, Zukunkft“ - http://www.stiftung-evz.de .

Більше про проект...

Реєстраційна форма...

Анонс нового проекту
Проект з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії

Український центр вивчення історії Голокосту радий оголосити про початок нового проекту в сфері протидії антисемітизму, ромофобії, упередженням та ворожнечі.
Цей проект має сприяти поширенню серед вчителів історії та гуманітарних дисциплін українських шкіл методичних рекомендацій та кращих практик з протидії означеним формам ворожнечі. За допомогою вже відомих та нових посібників, готових практичних занять та спеціально розроблених методик, ми обміняємося досвідом з протидії ненависті та упередженням в сучасному українському суспільстві.
Докладніше...

Центр міської історії Центрально-Східної Європи проводить у Львові в рамках щорічної Літньої школи з юдаїки "Єврейські дні в Ратуші". Програма триває фактично місяць з 12 липня по 5 серпня 2016 року. Головний фокус програми цього року - це місто, культура і насилля. Як війна, окупація і насилля міняє місто і спільноти, які в ньому живуть і як культура реагує на ескалацію конфлікту. Будемо говорити головне про 1939-45 роки і память про них.
Програма і опис є на сайті: http://www.lvivcenter.org/uk/chronicle/news/?newsid=2103

Міжнародна конференція «Суперечливі спогади про складне минуле. Східна Європа крізь призму історичних подій XX століття»

Федеральний центр політичної освіти / bpb щиро запрошує Вас на міжнародну конференцію «Суперечливі спогади про складне минуле. Східна Європа крізь призму історичних подій XX століття». Захід буде проходити з 30 вересня по 2 жовтня 2016 р. у Президент Готелі у м. Київ.

Конференція розглядатиме питання віктимізації та відповідальності, висвітлюватиме конкуруючі історичні наративи у мистецтві та культурі, а також вплив діаспори на прояви історичної пам'яті у постсоціалістичних країнах. На конференції мова йтиме також про взаємний вплив дискурсів історичної пам'яті на політичні рішення на рівні місцевої та міжнародної політики, а також про те, як можна використати транснаціональні дослідження історичної пам'яті та геноциду для критичного опрацювання минулого у Східній Європі. Ще однією метою конференції є розробка адекватних стратегій, за допомогою яких можна привернути увагу молодого покоління до цієї тематики. Робоча мова – англійська.

Більше інформації за посиланням: www.bpb.de/contested-memories

Міжнародна конференція «Чи беремо ми уроки з історії? Культура пам’яті як шлях до європейського порозуміння»
Варшава, 27-30 жовтня 2016 року

Головним організатором конференції є Міжнародний освітній центр у Дортмунді ((IBB Dortmund) у співпраці з партнерами з інших країн. Мета конференції: надати можливість історикам, освітянам, журналістам, музейникам з Білорусі, Німеччини, Польщі, Росії та України звернути детальний погляд на складну історію ХХ століття ( сталінізм, Друга світова війна, Голокост) Що ми в Україні знаємо про сучасну культуру пам’яті в Польщі та Німеччині, а також в Білорусі та Росії в пострадянський час? Яке суспільне значення має історична пам'ять сьогодні в цих країнах, які традиції та нові форми роботи в царині пам’яті? Організатори конференції оголошують відкритий конкурс на подання заявок для участі в конференції. Заявку можна подати до 25 липня 2016 року. Робочі мови конференції: німецька, польська, російська.
Опис проекту, умови участі та форма заявки Докладніше...

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 2 (46), 2016 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (46),квітень-червень, 2016 р.
Завантажити...

Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Вступний семінар.

27-29 травня 2016 року в Києві працював вступний київський семінар з освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Цей курс проводить Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції». за підтримки Посольства Німеччини в Україні. Учасники знайомились, презентували свої дослідження, брали участь в обговореннях та слухали лекції. Наприкінці першого дня також переглянули та обговорили фільм "Прощавайте, пане Шварц" ("Торішній сніг") режисерки Яель Реувені (Ізраїль/Німеччина). За програмою було також заплановано відвідини місць пам'яті в Києві. Серед цих місць -- Меморіальний комплекс "Биківнянські могили", Національний заповідник "Бабин Яр" та Музей історії України в Другій світовій війні. Наразі розпочався дистанційний навчальний етап, а у серпні відбудеться завершальна навчальна подорож до Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції».
Фотогалерея

XVI конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту

14 по 16 травня 2016 року в Києві проходив XVI Всеукраїнський конкурс учнівських дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського. Організатором конкурсу є Український центр вивчення історії Голокосту за фінансової підтримки Євразійського єврейського конгресу, а також Посольства Держави Ізраїль в Україні. Секція з історії геноциду ромів під час Другої світової війни, як і кілька років поспіль, була проведена за підтримки німецького фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ). В цьому році на конкурс було надіслано 70 робіт з 14 областей України, а також з Білорусі та Молдови. У фінал для захисту пройшли 52 роботи. Всього в конкурсі взяли участь близько 60 учнів 8-11 класів і 42 вчителі з України, Білорусі та Молдови. Серед робіт були дослідження локальної історії, історії геноциду ромів в Україні, загальнотеоретичні і творчі роботи. Докладніше...
Фотогалерея
Переможці Конкурсу

Пересувна виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту»
подорожує Україною, січень-квітень 2016 року

Освітня виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту», підготовлена Українським центром вивчення історії Голокосту у співпраці з Музеєм «Будинок Анни Франк», подорожує місцями України. Виставка присвячена долі єврейських дітей на українських теренах, що були під німецькою та румунською окупацією в роки Другої світової війни. Координатор виставки – вчитель історії Н. Колпаченко. Підготовку дітей-екскурсоводів та методичну підтримку здійснює Український центр вивчення історії Голокосту (Тренер з підготовки гідів – Надія Уфімцева). Протягом перших місяців 2016 р. виставка, завдяки ініціативі вчителів, побувала в Миколаївській, Донецькій, Тернопільській областях та в м. Харків.
Дружківка (Ніна Макарова)
Новокостянтинівка (Олена Більчено)
Харків (Світлана Бережна)
Кременець (Наталя Тимощук)

Політика пам’яті в теоретичному та практичному вимірах

19-20 травня 2016 року в Рівному під такою назвою відбудеться ІІІ Всеукраїнська наукова-практична конференція. Конференція відбудеться в рамках проекту «Відродження полікультурності в меморіальному просторі м. Рівне», який реалізується Центром студій політики пам’яті та публічної історії «Мнемоніка» за підтримки Фонду імені Рози Люксембург. Про напрями роботи та умови участі в конференції дивіться
Докладніше...

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ
Дев’ятий щорічний круглий стіл
«Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»

27 січня 2016 року у Києві відбувся Дев'ятий щорічний Круглий стіл для викладачів, науковців та студентів «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти», організований Українським центром вивчення історії Голокосту в партнерстві з Посольством держави Ізраїль в Україні та Goethe-Institut в Україні.
Докладніше...
Програма Круглого столу...
Фотогалерея

IN MEMORIAM
ДМИТРО ДЕСЯТОВ

Важко писати, нестерпно боляче писати... 18 січня 2016 року пішов у вічність наш друг та колега, справжній український педагог Дмитро Леонідович Десятов. Хвороба серця, в нього боліло серце, справді боліло серце за людей і за країну.
Докладніше...

Вийшов новий науковий часопис «Голокост і сучасність" 1 (13) 2015

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити число 1 (13) 2015 наукового часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі».
Докладніше...

Тімоті Снайдер
презентуватиме в Україні російськомовне видання книги
“Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним”
(“Дуліби”, 2015)

22-27 червня 2015 року в Україні перебуватиме професор Єльського університету Тімоті Снайдер. Мета візиту – презентація російськомовного видання світового бестселера “Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним”. Книга побачила світ у перекладі Лукії Зурнаджи у видавництві “Дуліби” за підтримки Посольства США в Україні. Тімоті Снайдер відвідає Київ, Харків та Дніпропетровськ з серією презентацій, приурочених до річниці початку війни між Гітлером та Сталіним. Заходи відбудуться за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України та Міністерства культури України.
Докладніше...

Вийшов новий науковий часопис «Голокост і сучасність" 1 (12) 2014

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити число 1 (12) 2014 наукового часопису «Голокост і сучасність. Студії в Україні і світі».
Докладніше...

Вийшов друком науковий збірник
«Бабин Яр: масове убивство і пам'ять про нього»

Бабин Яр - це місце у Києві, яке донині залишається сумним символом політики геноциду нацистської Німеччини та маніпуляцій з пам'яттю, притаманних Радянському Союзу, а також яскравим прикладом нинішнього стану пам'яті про війну у сучасному українському суспільстві.
Ця книга є збірником матеріалів міжнародної конференції, яка мала на меті проаналізувати як суто історичні аспекти репресивної політики щодо різних груп населення (євреїв, ромів, діячів українського національного руху, радянських військовополонених та цивільних громадян), для яких Бабин Яр став місцем колективного поховання, так і повоєнні та сучасні проблеми, пов'язані з увічненням пам'яті загиблих у контексті неоднозначного ставлення до минулого з боку різних частин українського суспільства.
Докладніше...

Міжнародний семінар:
"Поглиблені дослідження Голокосту сьогодні: джерела і підходи"

Наші колеги та партнери Центр міської історії (Львів) оголошують про можливість участі в міжнародному семінарі:
Запрошуємо подавати заявки на участь у міжнародному семінарі EHRI "Поглиблені дослідження Голокосту сьогодні: джерела і підходи", який проходитиме у Львові (Україна) 17–22 вересня 2017 р. Організатори: Інститут питань війни, Голокосту і геноциду Національного інституту документування війни (NIOD) (Амстердам) у співпраці з Центром вивчення Голокосту Інституту новітньої історії (Мюнхен), та у партнерстві з Центром міської історії (Львів). Докладніше...

Літня школа «Історія Голокосту та пам’ять в Україні», 3–13 липня 2017 року, Київ

Центр дослідження геноцидів і масових репресій Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці з Центром наукових досліджень Голокосту імені Джека, Джозефа і Мортона Манделя Меморіального музею Голокосту Сполучених Штатів Америки оголошують про проведення літньої школи для зацікавлених у дослідженні й викладанні історії Голокосту викладачів та аспірантів вищих навчальних закладів України.
Докладніше...

Бабин Яр. Відкритий лист українських істориків

28 вересня 2016 р. під час відзначення 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру в Києві було урочисто оголошено про намір створення Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (http://prostir.museum/ua/post/38005). Ініціаторами проекту стали російські мільярдери українського походження Павло Фукс, Михайло Фрідман та Герман Хан і український олігарх Віктор Пінчук.
На початку лютого 2017 р. у Києві відбулося засідання експертів – істориків Голокосту, переважно з-закордону, які обговорювали проект концепції майбутнього меморіалу ( http://www.istpravda.com.ua/short/2017/02/13/149532/).
Проект, у тому вигляді, в якому є доступною інформація про нього, викликав низку суттєвих застережень відомих українських істориків – фахівців з історії євреїв України, Голокосту, Другої світової війни, історичної пам’яті та міжнаціональних стосунків. Свою позицію вони виклали у спільному листі, адресованому до своїх колег, обраних експертами Меморіального центру.
Повний текст листа-звернення...

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (49), 2017 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (49),січень-,березень, 2017 р.
Завантажити...

Віртуальна виставка «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»

Відтепер на сайті Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру ви можете відвідати віртуальну виставку «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». Віртуальну виставку створено за матеріалами мультимедійної виставки, що проходила в Музеї історії м. Києва з 15 вересня по 27 листопада 2016 р. до 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру. Виставка має українську та англійську версії, є повністю інтерактивною і супроводжується відеоекскурсією українською мовою.
Проект реалізовано Музеєм історії м. Києва та Громадським комітетом «Бабин Яр» за підтримки Українського інституту національної пам’яті та канадійської благодійної ініціативи «Українсько-єврейська зустріч».
Для створення виставки використано також матеріали з колекцій Всеукраїнської єврейської ради і Музею «Героїзм та Голокост», Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного, Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», Національного музею історії України, Українського центру вивчення історії Голокосту, Центру дослідження історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Фундації ім. Олега Ольжича, приватних збірок.
Автор і куратор проекту – Віталій Нахманович, провідний науковий співробітник Музею історії м. Києва, відповідальний секретар Громадського комітету «Бабин Яр».
Віртуальна виставка доступна за посиланням: http://memory.kby.kiev.ua/

ОГОЛОШЕННЯ НА УЧАСТЬ В ОСВІТНЬОМУ КУРСІ ДЛЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ
Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення (Київ – Берлін, травень – листопад 2017)

Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» оголошують відбір учасників освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Освітній курс триватиме протягом травня – листопада 2017 року та складатиметься з навчального семінару в Києві 26-28 травня 2017 р. , дистанційного курсу та завершальної навчальної подорожі до Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції» орієнтовно у вересні 2017 р.
Брати участь в освітньому курсі можуть студенти, аспіранти українських вищих навчальних закладів та молоді науковці (до 30 років), котрі мають виражений та підтверджений дослідницький інтерес до різних аспектів геноциду євреїв під час Другої світової війни. Вітаються історичні дослідження, а також міждисциплінарні підходи до теми (напр., психологія, філософія, культурологія тощо).

Достатнє для розуміння та спілкування знання англійської мови є обов'язковим!
Докладніше...

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ ОГОЛОШУЄ ПРОВЕДЕННЯ В 2017 РОЦІ ОСВІТНЬОГО СЕМІНАРУ-ШКОЛИ З ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ

Український центр вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) та за підтримки Євразійського єврейського конгресу та посольства Держави Ізраїль в Україні оголошує набір учасників Освітнього семінару-школи з історії Голокосту в Україні та проблем викладання цієї тематики в школах України. Семінар проводиться для вчителів історії та інших суспільних дисциплін середніх навчальних закладів України, також запрошуємо до участі колег-вчителів з Білорусі та Молдови. Під час навчання на семінарі, що проходитиме у форматі лекцій, дискусій, тренінгів, екскурсій та обговорень, будуть розглянуті різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, а саме: політика тоталітарних режимів, нацистський геноцид щодо євреїв, рух опору, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, ідеологія нацистського антисемітизму, міждисциплінарні підходи до історії Голокосту, інші геноциди Другої світової війни та сучасності тощо. Частину дискусій також буде присвячено обговоренню методик викладання історії Голокосту в школі.
Семінар відбудеться 25 – 30 червня 2017 р. у м. Миколаєві.
Термін подачі заявки – до 14 травня 2017 р.
Відповідь (орієнтовно) – 15-22 травня 2017 р.
Докладніше...

Український центр вивчення історії Голокосту має честь представити вебсайт проекту "Захистимо пам'ять"

Проект «Захистимо пам’ять» (в Україні розпочався з 2010 року) присвячується маловідомій досі главі нацистської політики знищення: він досліджує масові розстріли євреїв на окупованих територіях Східної Європи, що потрапили у морок забуття. Проект разом з тим захищає та позначає свідчення цих злочинів – ті масові поховання в Україні, які стали останнім місцем спочинку для більше ніж мільйона євреїв – перетворюючи їх на гідні пам’яті меморіальні місця. З цією метою у п’яти західноукраїнських громадах – Рава-Руська, Кисилин, Острожець, Прохід та Бахів – споруджено меморіали. Нині проект продовжується у обраних населених пунктах Вінницької та Житомирської областей. УЦВІГ разом з партнерами взяв участь в створенні окремого вебсайту проекту. Ми раді оголосити про відкриття вебсайту проекту «Захистимо пам'ять»
Український вебсайт проекту: http://protecting-memory-ua.org/
Загальний вебсайт проекту українською, німецькою та англійською: http://www.protecting-memory.org/
Докладніше...

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
Круглий стіл:
«Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти»

27 січня 2017 року в Києві відбувся Десятий щорічний круглий стіл "Українське суспільство і пам’ять про Голокост: наукові та освітні аспекти". Метою заходу було заохотити дискусії щодо історичної пам’яті про Голокост та виробити рекомендації із викладання цієї теми в Україні. В обговоренні різноманітних тем взяли участь науковці, викладачі, представники урядових і неурядових організацій та міжнародних інституцій, представники дипломатичних місій…
Докладніше...
Фотогалерея

Бюлетень "Уроки Голокосту", № 4 (48), 2016 р.

Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (48),жовтень-грудень, 2016 р.
Завантажити...

Нові видання Українського центру вивчення історії Голокосту

У серії УЦВІГ «Бібліотека спогадів про Голокост» побачило світ видання українською щоденника уродженця села Свинюхи (нині Привітне Локачинського району Волинської області) Мехеля Дімента, який пережив Голокост на Волині. У 1970-х-1980-х роках щоденник було перекладено з мови їдиш англійською його сином Шмуелєм Ягаломом. Дімент, Майкл. Самотній вигнанець. Щоденник про Свинюхи та гетто в Локачах. – За ред. Ш. Ягалома (Дімента). – К.: Укр. центр вивчення історії Голокосту, 2016. – 200 с.
Докладніше...

Побачило світ видання: Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація. Матеріали науково-практичної конференції, Київ, 4 жовтня 2016 р. – К.: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2016. – 230 с.
Докладніше...

БІБЛІОТЕКА
УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ
Он-лайн каталог

Шановні колеги! На сайті доступний каталог бібліотеки онлайн , потрапити до нього можна з розділу БІБЛІОТЕКА

ХVІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт ХVІІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт
«Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2016 – 2017 навчальний рік.

Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки ЄАЄК та Посольства Держави Ізраїль в Україні повідомляє про проведення у 2016-2017 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких та творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського.
Заявки необхідно подати до 10 лютого 2017 року
Виконані роботи необхідно подати до 10 квітня 2017 року
Захист робіт відбудеться наприкінці травня 2017 р. у м. Києві.
Положення про Конкурс...

Щорічний семінар з історії Голокосту в Memorial de la Shoah

19-24 грудня у Парижі відбувся науково-методичний семінар з історії Другої світової війни та історії Голокосту в Європі, організований Українським центром вивчення історії Голокосту разом з Меморіалом Шоа (Франція).
15 українських вчителів та дослідників історії Другої світової війни, історії геноцидів ХХ століття та історії Голокосту протягом майже тижня відвідували пам'ятні місця, спілкувались із французькими колегами. Під час семінару в лекціях та дискусіях піднімались питання стосовно історії Голокосту, зокрема переслідувань євреїв у Франції, говорили і про сталінські репресії та погроми в Росії під час громадянської війни, а також обговорювали питання геноциду тутсі та подій у Сребрениці. Заключним став круглий стіл з проблематики викладання історії Голокосу, де і українські, і французькі колеги мали змогу обговорити спільні виклики та проблеми.
Фотогалерея

XІ щорічний семінар з історії Голокосту в Меморіалі «Яд Вашем»

З 13 по 21 листопада 2016 в Меморіалі «Яд Вашем» (Ізраїль) відбувся ХІ щорічний навчально-методичний семінар для викладачів історії та суспільних дисциплін з історії Голокосту в Європі та проблематики викладання. В роботі семінару взяли участь 22 вчителя. 18 фахівців з України, а також 4 представника з Білорусі, Киргизстану та Молдови стали учасниками цьогорічного семінару. Більшість учасників – випускники Освітнього семінару-школи, який проводив Центр в серпні цього року в Чернівцях. Семінар в Єрусалимі став можливим завдяки зусиллям Українського центру вивчення історії Голокосту у співпраці з "Яд Вашем" та за підтримки Посольства держави Ізраїль в Україні і Євразійського єврейського конгресу.
Фото з семінару:

Розпочалися місцеві семінари в рамках нового проекту з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії.

21-23 жовтня та 4-6 листопада 2016 у Києві пройшли перші два семінари-відкриття нового дворічного проекту Українського центру вивчення історії Голокосту. Метою цього проекту є поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії, а також співпраця та обмін досвідом у сфері державної та недержавної програм підготовки вчителів.
На зустрічах у Києві були присутні методисти різних рівнів (ІППО, міста, райони), а також представники Інституту модернізації змісту освіти. Протягом зустрічей учасники мали можливість обмінятися думками, прослухати лекції та практикуми, ознайомитися з освітніми матеріалами та висловити свої рекомендації щодо теми протидії ворожнечі, зокрема антисемітизму та ромофобії.
Тепер у планах проекту провести місцеві дводенні семінари для вчителів історії у співпраці з місцевими управліннями освіти та інститутами післядипломної освіти. Крім представлення згаданих тем та літератури, в результаті проведення місцевих семінарів стане можливим зібрати досвід вчителів з використання різних матеріалів, а також краще оцінити місцеві потреби та побажання до організації освіти в сфері протидії антисемітизму, ромофобії та іншим формам ворожнечі.
Наразі місцеві семінари вже відбулися у Вінниці. На черзі Біла Церква, Краматорськ та Житомир.
Втілення проекту та семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» (Stiftung „Erinnerung, Verantwortung, Zukunkft“ - http://www.stiftung-evz.de

Up
META - украинская поисковая система Rambler's Top100
статистика