Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії

Голокост на Буковині на уроках історії. Дидактичні матеріали для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. Чернівці, 2014.

Ці матеріали призначені для допомоги вчителям історії чернівецьких шкіл, вони повинні стати відправною точкою для усвідомлення школярами Голокосту не тільки як феномена іноземній історії (в якості якого він викладався раніше), але як частини їх власної історії, історії Чернівців. Пропоновані дидактичні матеріали підготовлені фахівцями Чернівецького Музеї історії євреїв Буковини та одним з відомих українських викладачів та методистів з тематики історії Голокосту Наталії Герасим.

Ці матеріали – гарний приклад навчальної та методичної діяльності в царині вивчення історії Голокосту на регіональному та локальному рівнях. Історія єврейської громади Чернівців міжвоєнна, насичена величезним масивом матеріалів. Період румунської окупації та трагедії громади чернівецьких євреїв також має значний обсяг архівних документів та матеріалів. Таким чином, це створює можливість вивчати це із застосуванням методичного апарату та відеосвідчень, що зроблено в даному навчальному посібнику. Цей посібник може слугувати важливим прикладом для освітян, що займаються проблематикою викладання історії Голокосту в інших регіонах нашої країни.

Останні Новини

 • (Не)Дитячі історії: проєкт триває

  26 березня відбулося одразу дві важливі події проєкту «(Не)Дитячі історії».
  Учениці Чернівецької ЗОШ I-III ст.№5 разом зі своїми вчительками історії розпочали проведення занять та онлайн екскурсій мультимедійною виставкою «(Не)Дитячі історії». Хоч наразі карантин завадив прийняти виставку вживу, ми щиро сподіваємося, що за деякий час чернівецькі учні й учениці все ж зможуть відвідувати її та бачитися в офлайні. А поки що щиро бажаємо успіху гідам та їхнім вчителькам в апробації дистанційної та змішаної роботи з матеріалами виставки.

  [Докладніше]
 • Вебінар в рамках проекту виставки «(Не) дитячі історії»

  26 березня 2021 року відбувся вебінар для працівників закладів освіти щодо проекту-виставки «(Не)дитячі історії», реалізованого УЦВІГ у співпраці з транснаціональним проектом "Вчимося пам’ятати" єврейської громади Дюссельдорфа.

  [Докладніше]
 • Перший етап проекту «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва»

  Спільний проект УЦВІГ, Посольства Німеччини в Україні та Київської міської державної адміністрації продовжує свою роботу. Учасники проекту, вчителі і учні київських шкіл, разом з фаховими істориками відібрали біографії, що будуть реалізовані у першому етапі проекту. Саме зараз справа за вибором та узгодженням місць для майбутніх каменів з КМДА та підготовкою до їх встановлення у вересні 2021 року, напередодні 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

  [Докладніше]
 • Розповідь про монографію «Фурії Гітлера» на Громадському Радіо

  Видання УЦВІГ привертають увагу та зацікавленість з боку фахівців, журналістів, інтелектуалів.Пропонуємо Вашій увазі інтерв'ю з перекладачкою книги Венді Лауер "Фурії Гітлера";Вікторією Іваненко на Громадському радіо.

  [Докладніше]
 • Презентація спогадів «Війна Клари» у Жовкві

  12 березня у приміщенні гетьманської зали Жовківського замку відбулася презентація українського перекладу "Війна Клари", котрий вийшов друком в серії «Бібліотека спогадів про Голокост». Ще нещодавно дану книгу презентували у Києві, а сьогодні символічно цю подію отримали змогу побачити мешканці міста, місцеві історики, вчителі та усі бажаючі.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top