Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» Другий онлайн-семінар, жовтень, 2020 р.
У рамках Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» 26-27,29 жовтня 2020р. відбувся другий онлайн семінар. Остання зустріч проходила в травні та показала високу зацікавленість учасників темою історії Голокосту. Протягом усього періоду слухачі курсу отримували наукові матеріали, які дали можливість заглибитися в тему та відповісти на запити учасників. Тому проведення семінару стало логічним продовженням плідної роботи.
Цього разу до лекторів УЦВІГу долучились німецькі колеги з Будинку Ванзейської конференції, тому семінар став поєднанням німецького та українського досвіду вивчення історії Голокосту та проблематики культури пам’яті про жертви націонал-соціалізму. Потрібний темп заняттю задав Карстен Майєр-Вільфгаузен – керівник консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні, якій не тільки привітав учасників, а й звернув увагу на важливість досліджуваної теми.
Заняття Рут Пройссе – керівниці Освітнього відділу «Будинку Ванзейської конференції» - акцентувало увагу на педагогічних та наукових проєктах, які реалізовуються на базі музею, науковець розповіла про практичні аспекти роботи з матеріалами та історичним простором. Логічним продовженням теми пані Рут стало заняття Тетяни Маникіної, співробітниці музею, зосереджене на роботі постійнодіючої виставці в «Будинку» та комунікації з групами відвідувачів. Крім того, пані Тетяна присвятила велику увагу методиці роботи з фото світлинами як історичними джерелами та поділилась практичними порадами з учасниками курсу. Як завжди, майстерно організував дискусію пан Анатолій Подольський на основі матеріалів для випереджального завдання. Предметом дискусії стали дослідження окупаційної преси та її вплив на суспільство. Багато запитань, думок та коментарів свідчили про те, що робота над цією темою має продовжуватись і надалі.
Завершальним етапом зустрічі стали заняття пані Надії Уфімцевої – лекторки та тренерки освітніх програм УЦВІГу та пані Софії Шмітц - керівниці проєкту «Камені спотикання» (м.Берлін). Два заняття об’єднала одна тема – встановлення «Каменів спотикання» в Німеччині та Україні. Не можна сказати, що було порівняння реалізації проектів в різних країнах, це було більше обмін досвідом та планами.
Загалом, спокійна та робоча атмосфера семінару дала можливість не лише заглибитися в тему, а й поставити перед собою нові завдання на майбутнє. Від імені всіх учасників курсу ще раз дякуємо нашим німецьким колегам та співробітникам УЦВІГу за можливість взяти участь у змістовному та цікавому заході.
Марина Мегельбей,
координаторка проекту
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Положення про ХХІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2020 – 2021 навчальний рік
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2020-2021 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
Запрошуємо вчителів та учнів, випускників проєктів УЦВІГу, приєднатися до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня 2021 року. XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» відбудеться 27 січня 2021 року у форматі онлайн-марафону.
[Докладніше] -
Освітній семінар-школа «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять», 2020
В суботу, 12 грудня 2020 року, завершився Освітній семінар-школа «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять», 2020
Впродовж двох тижнів (4-12 грудня) відбувалась друга онлайн частина нашої так званої Літньої школи, яку щороку проводить Український центр вивчення історії Голокосту
Цього разу програма була розподілена таким чином, щоб можна було працювати ввечері п`ятниці та весь суботній день. Адже, на відміну від літа, наші учасники зайняті на своїй основній роботі.
[Докладніше] -
Український центр вивчення історії Голокосту запускає новий освітній проєкт для українських школярів "(Не) Дитячі історії"!
(Не) Дитячі історії" це проєкт та пересувна виставка, у яких розповідаються історії одинадцяти дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), які проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни та Голокосту. Герої виставки розказують нам про різний досвід: переслідування, дискримінацію, втечу, порятунок, загибель, участь у спротиві. Ми дізнаємося про їхні життя, стосунки між собою, з оточенням, представниками влади. Невід'ємною складовою виставки є історії сучасних молодих людей з різних країн Європи, включно з Україною. Відвідувачі виставки та гіди можуть стати співавторами проєкту, поділившись власними історіями.
[Докладніше] -
Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього: навчання про історію Голокосту і права людини, 2020
У жовтні-листопаді 2020 року продовжилася освітня співпраця між УЦВІГом та Інститутом вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель (Нью-Йорк). Після перенесення дат, додаткового набору учасників та тривалої підготовки нарешті відбулася онлайн-школа для близько 30 учасників з усієї країни.
[Докладніше]