Головна сторінка

Головна Увічнення пам'яті Геноцид ромів

ХІІІ Міжнародний конкурс учнівських робіт "Історія і уроки Голокосту" ім. І.Б. Медвинського

ХІІІ Міжнародний конкурс учнівських робіт "Історія і уроки Голокосту" ім. І.Б. Медвинського

З 9 по 13 травня у Пущі-Водиці відбувся ХІІІ Міжнародний конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського, організований Українським центром вивчення історії Голокосту і підтриманий Євроазійським єврейським конгресом та Міжнародною громадською організацією «Міжнародний фонд „Взаєморозуміння і толерантність“». Розпочався захід з урочистого відкриття, на якому директор Центру та голова журі Анатолій Подольський привітав учасників, розповів про умови конкурсу, побажав усім успіхів та натхнення. 

Традиційна зустріч конкурсантів стала своєрідним підсумком довгого попереднього шляху ознайомлення, вивчення та осмислення матеріалів з вибраної кожним з них тематики. Фіналу передувала майже піврічна кропітка і цілеспрямована робота учнів з різних куточків України. Вони досліджували сторінки історії міст та регіонів, долю окремих родин, історіографію Голокосту, осмислення трагедії та загальну проблематику Голокосту. 

Уперше на конкурс було подано роботи, що стосувалися переслідування та знищення ромів на теренах окупованої України, - їх було виділено в окрему дослідницьку секцію. Цих робіт було небагато, проте вони викликали жвавий інтерес в учасників. 

До конкурсного журі увійшли досвідчені вчені, педагоги, методисти Центру вивчення історії Голокосту: В. Нахманович, Ю. Радченко, Д. Десятов, Н. Голосова, Ю. Смілянська, Н. Зіневич, М. Тяглий та інші.

Старшокласники продемонстрували вміння не лише працювати з літературою, документами, пресою, а й презентувати та захищати свої роботи. Окремою надзвичайно яскравою сторінкою конкурсу стали літературні та художні роботи з історії Голокосту. Учасники секцій ознайомилися з виставкою "Кожен має право знати свої права", яку підготували та чудово провели їхні однолітки.

Зустрівшись як незнайомі, учасники незабаром перетворилися на щирих однодумців та колег, які глибоко володіли певною темою і готові були допомогти й підтримати один одного, разом з тим конкуруючи між собою в номінаціях конкурсу: "Найактивніший учасник" та "Глядацькі симпатії". Спілкування тривало ввечері у кімнатах та під час прогулянок затишним парком Пущі-Водиці.

Важливим етапом заходу стали тренінги для учнів та вчителів, пов'язані з організацією пошукової діяльності і роботи з джерелами та правилами оформлення наукових робіт під керівництвом В. Нахмановича і М. Тяглого.

За результатами конкурсу були визначені переможці та номінанти. Разом із грамотами та сертифікатами кожен учасник одержав нову тематичну літературу, підібрану Українським центром вивчення історії Голокосту. Участь у ХІІІ Міжнародному конкурсі учнівських робіт стала вагомим та неоціненним досвідом для організації дослідницької роботи в школі.

Для усіх вчителів, що привезли своїх учнів на конкурс, важливою була можливість вкотре зустрітися з колегами, з працівниками Українського центру. Спілкуючись, педагоги висловлювали щиру вдячність організаторам за вміння зацікавити молодь темою, заохотити їх до участі в конкурсі, який хоч і не додасть балів до атестата, проте стане проявом їхніх людських та громадянських якостей.

 

Лариса Коломієць, учитель-методист
Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17

[Відгуки про шкільний конкурс]

[Фотогалерея]

Останні Новини

 • ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського

  17-19 травня 2019 року в Києві відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського!

  Цього року на участь в конкурсі було подано 56 дослідницьких та творчих робіт, з них 34 роботи рецензентами були рекомендовані до участі у фінальній частині. 

  Протягом трьох днів конкурсантки та конкурсанти, їхні наукові керівники, члени журі та організатори слухали виступи учасників, брали участь у різноманітних заняттях, дивились художні та документальні фільми, присвячені трагічним та складним подіям ХХ століття.
  Вітаємо всіх переможців та їхніх наукових керівників!

  [Докладніше]
 • Науковий семінар «Голокост і масове насильство на теренах України в першій половині ХХ століття»

  У Львові 9-11 травня 2019 року відбувся  науково-методичний семінар «Голокост і масове насильство на теренах України в першій половині ХХ століття» для викладачів історії Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської та Волинської областей. Семінар організували Український центр вивчення історії Голокосту разом з Меморіалом Шоа (Париж) та у співпраці з Меморіальним музеєм тоталітарних режимів «Територія терору».

  [Докладніше]
 • Семінар в рамках проекту "Захистимо пам'ять"

  4 – 7 квітня 2019 року в Києві, в рамках проекту "Захистимо пам'ять" відбувся навчально-методичний семінар для вчителів. В семінарі взяли участь вчителі з Вінницької, Волинської, Львівської та Житомирської областей. 
  На семінарі говорили про стереотипи та упередження в історії та сучасності, зокрема на прикладах антисемітських та ромофобських стереотипів, вчились перевіряти інформацію та розпізнавати фейки у медіа і соцмережах, обговорювали можливості проведення публічних заходів у громаді в рамках проекту.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (57), 2019 р.

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (57), січень-березень, 2019 р. 

  [Докладніше]
 • Новий інтерактивний ресурс для освітян

  Ми раді представити новий інтерактивний ресурс – Путівник для вчителя про пам’ять Бабиного Яру та багатогранну історію цього трагічного місця.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top