Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Міжнародний Соломонів університет видав книжку “вивчення Холокосту в школах України. методичні рекомендації.”

Фелікс Левітас “Вивчення Холокосту в школах України. Методичні рекомендації.”У 2002 році Міжнародний Соломонів університет видав книжку д-ра історичних наук Фелікса Левітаса “Вивчення Холокосту в школах України. Методичні рекомендації.” У брошурі стисло передано історію Голокосту. Назагал книжка може принести користь. Треба лише зазначити неприємні помилки. Автор пише “Населення Голландії, Бельгії, Франції, Італії відмовилося від співробітництва в справі депортації євреїв. Норвезькі патріоти зуміли переправити своїх євреїв до Швейцарії.” Звичайно з Норвегією межує Швеція. Крім того, участь колаборантів у “розв’язанні єврейського питання”, особливо у Франції, Бельгії та Норвегії, нажаль далека від висновків автора. Існування терміну “квислінгівщина” вказує на це недвозначно. Те ж саме стосується колаборації в Україні. Її автор зовсім не помічає. Але кількість українців в обслуговуванні таборів смерті, нажаль, є надто значною, щоби її оминути. Це стосується і вислову автора - “... расовий терор охоплював не тільки євреїв, а й українців і росіян.” Коли автор має на увазі розстріли членів змішаних родин, разом з євреями, то він має рацію. Ставлення нацистів до українців справді не було тотожним ставленню до, наприклад, голландців. Але неможливо порівнювати полювання на євреїв, зі зверненнями до українців “очистити від жидів українські міста та села”. Ф.Левітас пише про Праведників народів світу - “отець Глаголєв, митрополит Шептицький”. Нажаль, митрополита А.Шептицького не визнано Праведником. Крім того, на нашу думку, неможливо писати через кому православного священика Глаголєва, та голову Української Греко-Католицької Церкви. Аби Голокост не повторився, необхідно, на нашу думку, зрозуміти та осмислити неприємну співучасть народів Європи у “розв’язанні єврейського питання.”

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top