Головна сторінка

Головна Увічнення пам'яті Геноцид ромів

«Захистимо пам'ять»: заходи проекту у 2014 році

Проект «Захистимо пам'ять: захист та меморіалізація місць масових поховань євреїв України часів Другої світової війни» почався на території нашої країни кілька років тому і успішно продовжується у 2014 році. За сприяння та фінансування МЗС Німеччини розвивається і освітня частина проекту. Цього року ми раді вітати нових вчителів та учнів Волинської, Львівської та Рівненської областей, які вирішили долучитися до проекту, а також знову бачити наших колег, які працювали в освітній програмі проекту у 2013. 
Наприкінці серпня відбувся установчий семінар програми цього року, під час якого вчителі мали можливість більше дізнатися про історію Голокосту в Україні та Європі, ознайомитися з новими здобутками дослідницької частини проекту, обмінятися досвідом з колегами та побачити проекти учасників минулого року. Проте, найбільш емоційною складовою семінару стала можливість відвідати місця пам’яті у селах Прохід, Бахів та Кислин Волинської області, Острожці Рівненської області та у Раві-Руській Львівської області. Попри те, що облаштування місць пам’яті ще далеке до завершення, можливість побачити їх, почути голоси свідків та дізнатися історію загибелі місцевих євреїв безпосередньо на місці убивства, вшанувати пам'ять загиблих співвітчизників-євреїв справила на учасників семінару неабияке враження. 
Після семінару учасники змогли визначитися зі своїми проектами, які надалі виконуватимуть разом із учнями, досліджуючи місцеву історію, історію місцевих євреїв, їх життя і загибелі, захищаючи пам'ять про багатокультурну спадщину своєї батьківщини. Минулого року учасники – вчителі та учні – створили надзвичайні брошури, виставки, шкільні куточки, фільми, карти та інші результати. Судячи з заявок, цей рік обіцяє бути ще цікавішим і пліднішим. Це підтвердили і учні, які зібралися на учнівську зустріч в Києві на початку листопада. 
На черзі ще один практичний семінар для вчителів у Львові та прикінцева зустріч-презентація результатів роботи учнівських і вчительських робочих груп у Києві наприкінці року. 

[Фотогалерея семінар у Луцьку-Львові 24-28 серпня, 2014]

[Фотогалерея семінар у Львові 28-30 листопада, 2014]

[Фотогалерея семінар у Львові 20-22 грудня, 2014]

Останні Новини

 • ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського

  17-19 травня 2019 року в Києві відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського!

  Цього року на участь в конкурсі було подано 56 дослідницьких та творчих робіт, з них 34 роботи рецензентами були рекомендовані до участі у фінальній частині. 

  Протягом трьох днів конкурсантки та конкурсанти, їхні наукові керівники, члени журі та організатори слухали виступи учасників, брали участь у різноманітних заняттях, дивились художні та документальні фільми, присвячені трагічним та складним подіям ХХ століття.
  Вітаємо всіх переможців та їхніх наукових керівників!

  [Докладніше]
 • Науковий семінар «Голокост і масове насильство на теренах України в першій половині ХХ століття»

  У Львові 9-11 травня 2019 року відбувся  науково-методичний семінар «Голокост і масове насильство на теренах України в першій половині ХХ століття» для викладачів історії Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської та Волинської областей. Семінар організували Український центр вивчення історії Голокосту разом з Меморіалом Шоа (Париж) та у співпраці з Меморіальним музеєм тоталітарних режимів «Територія терору».

  [Докладніше]
 • Семінар в рамках проекту "Захистимо пам'ять"

  4 – 7 квітня 2019 року в Києві, в рамках проекту "Захистимо пам'ять" відбувся навчально-методичний семінар для вчителів. В семінарі взяли участь вчителі з Вінницької, Волинської, Львівської та Житомирської областей. 
  На семінарі говорили про стереотипи та упередження в історії та сучасності, зокрема на прикладах антисемітських та ромофобських стереотипів, вчились перевіряти інформацію та розпізнавати фейки у медіа і соцмережах, обговорювали можливості проведення публічних заходів у громаді в рамках проекту.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (57), 2019 р.

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (57), січень-березень, 2019 р. 

  [Докладніше]
 • Новий інтерактивний ресурс для освітян

  Ми раді представити новий інтерактивний ресурс – Путівник для вчителя про пам’ять Бабиного Яру та багатогранну історію цього трагічного місця.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top