Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

XIII-й Щорічний семінар в Яд Вашем для українських педагогів

З 4 по 13 листопада 2018 року в Міжнародній школі з викладання та вивчення Голокосту (ISHS) при Меморіальному комплексі Яд Вашем у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) відбувся XIII-й Щорічний семінар для українських педагогів. Учасниками семінару стали 20 випускників семінару-школи в Житомирі та інших освітніх програм УЦВІГ. Протягом 10 днів учасники семінару прослухали лекції знаних ізраїльських дослідників, познайомились із методичними заняттями та практикумами від співробітників Яд Вашем, оглянули історичну експозицію Музею Яд Вашем та Художній музей Яд Вашем. А також ділились власним досвідом викладання історії Голокосту на уроках історії, мови та літератури, інших суспільних дисциплін, позакласній та в музейній роботі тощо. Окрім того, невід'ємною складовою семінару стало знайомство із країною, її історією та звичаями, особливостями освіти в Ізраїлі, ставленням до історичного минулого, сучасними викликами та складнощами. Особливо емоційними та важливими стали зустрічі із людьми, які пережили Голокост - паном Яковом Векслером та пані Мартою Горен, які щиро та відверто поділились власними непростими історіями життя. Значну частину обговорень під час семінару було присвячено проблематиці викладання історії Голокосту в Україні, пошуку нових підходів та шляхів. Маємо надію, що цей семінар став джерелом користі та натхнення, допоміг знайти цікаві методики та сприяв формуванню нових ідей до вивчення та викладання історії Голокосту. Цей XIII Щорічний семінар для українських педагогів став можливий завдяки підтримці Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України) та Посольства Держави Ізраїль в Україні. 

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
  • «Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція

    2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».

    [Докладніше]
  • Рекомендації щодо підготовки конкурсних учнівських робіт

    Колеги та колежанки та учасники XXIV Всеукраїнського конкурсу учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І. Б. Медвинського! Команда УЦВІГ підготувала рекомендації та корисні поради, щодо підготовки конкурсних робіт, в одному дописі для зручності.

    [Докладніше]
  • Ковель: життя та загибель єврейської громади

    Ковель: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 101 с.

    [Докладніше]
  • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (77), січень–березень, 2024 р

    Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (77), січень–березень, 2024 р.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top