Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту разом з Інститутом досліджень війни, Голокосту та геноциду Королівської академії наук Нідерландів:

Матеріали міжнародної конференції "Злочини тоталітарних режимів в Україні: Науковий та освітній погляд" (21-22 листопада 2009 р., Вінниця). - Київ: НІОД; Український центр вивчення історії Голокосту; 2012. - 144 с.
ISBN 978-966-2214-12-5 

На українських землях тоталітарні режими Гітлера і Сталіна вчинили величезні злочини - Голодомор, Великий терор, Голокост. Як усе це сталося? Що ми повинні знати про ці події? Як викладати цю проблематику? Це теми, на яких зосереджувалась конференція "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд". Попри те, що останнім часом серед науковців точаться дискусії щодо порівняння злочинів двох тоталітаризмів в історії України, висновки цих наукових спорів поки що не потрапляють до навчальної літератури, не публікуються окремими виданнями. Проте в сучасному українському суспільстві є розуміння необхідності побудови правдивої картини історії України ХХ століття, включення її в європейський контекст, історичної оцінки жахливих геноцидів цього періоду. Сподіваємось, що видання знайде читачів - науковців, освітян та всіх, хто цікавиться тоталітарним минулим України та Європи, і що ця збірка сприятиме ґрунтовнішому продовженню дискусії в українському суспільстві щодо концепції його історичної пам'яті. 

Зміст
Титульна сторінка
ВІД РЕДАКЦІЇ. Повернення минулого. Замість вступу.

РОЗДІЛ І. ЗЛОЧИНИ ТОТАЛІТАРНИХ РЕЖИМІВ В УКРАЇНІ: ПОДІЇ.
Тетяна Боряк. Продовольча допомога Кремля як інструмент Голодомору в Україні.
Іван Дерейко. Місцеві підрозділи німецької армії та поліції як інструмент здійснення окупаційної політики: антропологічний вимір.
Роман Подкур. "Великий терор" на Вінниччині (1937-1938 рр.): діяльність територіального апарату органів державної безпеки, стереотипи світогляду чекістів.
Дмитро Титаренко. В умовах зміни влади: міське населення Східної України напередодні та у перші місяці нацистської окупації.

РОЗДІЛ ІІ. ЗЛОЧИНИ ТОТАЛІТАРНИХ РЕЖИМІВ В УКРАЇНІ: ОСЯГНЕННЯ.
Ганна Абакунова. Знищення євреїв на окупованих нацистами радянських територіях в історіографії радянської України 40-х років ХХ століття.
Карел Беркгоф. Бабин Яр у західній кінематографії.
Виктория Суковатая. "Философия после Аушвица" и "этика после Холокоста": рефлексии нацистского геноцида в западном и постсоветском сознании.
Інна Шугальова. Національна книга пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років: стан та перспективи дослідження.

Про авторів
 

Останні Новини

 • Відеоконференція для студентів і викладачів країн Азійсько-Тихоокеанського регіону

  12 травня 2022 року керівник УЦВІГ д-р Анатолій Подольський виступив з лекцією, присвяченою українському спротиву під час війни в Україні та російській агресії, що вже триває більше трьох місяців. Це була онлайн-конференція, що проходила у французькому культурному центрі в Токіо. Учасниками такого важливого заходу були близько 200 студентів та учнів старших класів, а також їхні викладачі. Колеги та їхні студенти представляли сім країн Тихоокеанського регіону: Японію, Австралію, Камбоджу, Китай, Південну Корею, Індонезію та В’єтнам.

  [Докладніше]
 • День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

  14 травня 2022 Україна вдруге відзначила День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Нині 2673 українці удостоєні Державою Ізраїль цього високого звання. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими.

  [Докладніше]
 • Термін подання робіт на учнівський Конкурс 31 травня 2022 року

  Шановні колеги і колежанки! Хочемо нагадати вам, що до завершення подання робіт залишається менше двох тижнів. Чекаємо на ваші роботи і сподіваємося на зустріч в найближчому майбутньому, в якому б форматі вона не відбувалася!

  Сил і наснаги всім! Найшвидшої перемоги! Слава Україні!

  [Докладніше]
 • Війна росії проти України і пам'ять про Другу світову війну

  8-9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війні в Європі. Цього року про катастрофу Другої світової війни ми будемо згадувати в умовах повномасштабної військової агресії рф проти України.

  [Докладніше]
 • „Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до перемоги над ворогом”.

  22 квітня 2022 року відбулася відкрита онлайн лекція історика, керівника УЦВІГ Анатолія Подольського «Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до перемоги над ворогом».  Послухати лектора зібралось понад 150 викладачів, аспірантів, студентів Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБІП) України, які зараз знаходяться в різних куточках України.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top