Новини
Наші партнери
Тематичні сайти
Про нас
 
ЗМІСТ


 - Публікації (сторінки):
   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 - Наші публікації
Евро-Азиатский еврейский конгресс

Міжнародний проект <Простір толерантності>

Нова ДобаJewish TOP 20

Rated by PING
META - украинская поисковая система Rambler's Top100

НАШІ ПУБЛІКАЦІЇ

НОВІ ВИДАННЯ УКРАЇНСЬКОГО ЦЕНТРУ ВИВЧЕННЯ ІСТОРІЇ ГОЛОКОСТУ В СПІВПРАЦІ З МУЗЕЄМ «БУДИНОК АННИ ФРАНК» (АМСТЕРДАМ)
Протягом літа 2007 року Центр видав дві книги в рамках міжнародного проекту «Виховання толерантності на прикладі історії Голокосту»
Навчальний посібник “Уроки минулого. Історія Голокосту в Україні” для учнів 10 – 11 класів середніх загальноосвітніх закладів України, присвячений складній сторінки історії України 20 століття, історії Другої світової війни на українських землях, а саме долі євреїв України в добу нацистської окупації (1941-1944 роки), - історії Голокосту на теренах України, яка була одночасно частиною історії Голокосту – жахливого геноциду, тотального знищення єврейського народу в усіх окупованих нацистами країнах Європи в період Другої світової війни (1939 – 1945 роки). Сподіваємося, що цей посібник викличе зацікавленість і стане у пригоді учням старших класів середніх загальноосвітніх шкіл України, в тому числі й тому, що тема історії Голокосту включена Міністерством освіти і науки України в шкільну Програму курсів з історії України та Всесвітньої історії в розділи, що присвячені історії Другої світової війни. Закачати...

Словник – довідник "Голокост в Україні (1941-1944)"
Це вже друге, виправлене і доповнене видання такого глосарію, перша його редакція була дуже корисною як для освітян так і для науковців, що працюють в царині викладання та досліджень історії Голокосту.
Видання є спробою узагальнення понятійного апарату теми “Голокост в Україні, 1941-1944 рр.” Воно здійснюється у рамках проекту “Викладання історії Голокосту та проблем толерантності”. Словник-довідник містить 407 понять і термінів.
Видання призначене для вчителів, учнів, студентів та широкого кола читачів, що цікавляться даною темою. Закачати...
Книга Рохл Оєрбах «На полях Треблінки»
Книга Рохл Оєрбах «На полях Треблінки» - це мемуари, роздуми людини, яка була свідком трагедії гетто Варшави та бачила на власні очі нацистський табір смерті в польському селищі Треблінка у листопаді 1945 року, а після війни майже тридцять років працювала в Музеї Яд-Вашем (Єрусалим). Це переклад з мови їдиш, видання 1947 року. Мемуари вперше побачили світ українською мовою. Видання здійснено Українським центром вивчення історії Голокосту в рамках книжкової серії «Українська бібліотека історії Голокосту» за фінансової підтримки The Rothschild Foundation in Europe.
Треблінка… ця географічна назва, як і багато інших, стала після війни жахливим символом знищення європейського єврейства. Р. Оєрбах описала все побачене, і ця книга стала одним з перших вражаючих документів з історії Голокосту на теренах Європи. Після видання книги в 1947 році мовою їдиш, були видання польською, івритом, англійською. Це перше видання книги Рохл Оєрбах «На полях Треблінки» українською мовою. Закачати ...
Наукові записки (випуск 31)
Національна академія наук України, Інститут політичних та етнонаціональних досліджень ім.І.Ф.Кураса, Український Центр вивчення історії Голокосту видали 31 випуск наукових записок. Збірник містить доповіді, що їх проголошено на конференції “Пропаганда та “єврейське питання” в ЗМІ на окупованій нацистами території України, 1941-1944 рр.», яку проводив наш Центр в лютому цього року в Інституті політичних та етнонаціональних досліджень. Науковими редакторами випуску є В.Нахманович і М.Тяглий.
Збірник розбито на три розділи – “Методика дослідження організаційних та змістовних аспектів окупаційних періодичних видань часів окупації”, “Ідеологічні та організаційні засади пропаганди окупаційного періоду” та “Єврейське питання” у рецепції ЗМІ регіонів України: загальні та особливі риси”. Серед авторів – науковці різних регіонів України, а також з Нідерландів та Німеччини.
Особливо цікавими на мою думку є доклади К.Беркхофа “Антисемітизм в україномовних виданнях у Раїхскомісаріаті”, М.Гона “Деперсоніфікація жертв: образ євреїв на шпальтах газети “Волинь” (1941- 1943)”.
Сподіваюсь, що Наукові записки допоможуть дослідникам у вивченні історії Другої світової війни на українських землях.
А.Фредекінд.
Закачати ...
СЛОВНИК – „ІСТОРІЯ ГОЛОКОСТУ НА УКРАЇНІ”. ПЕРШИЙ ДОСВІД
Український центр вивчення історії Голокосту випустив в світ третю книгу з серії „Українська бібліотека Голокосту” – словник „Історія Голокосту на Україні”. Автори – упорядники Олександр Гісем та Олександр Мартинюк. Цей словник було видано в рамках проекту „Вивчення історії Голокосту та виховання толерантності”, який реалізує в Україні Дом Анни Франк (Амстердам, Нідерланди) разом з українськими організаціями-партнерами, в тому числі і з нашим Центром. Передусім цей словник стане до нагоди вчителям та учням середніх навчальних закладів України, що вперше починають вивчати цю проблематику. Взагалі-то це тільки початок. Ідея створення ґрунтовного словника – довідника з історії Голокосту в Україні докладно розробляється Центром. Закачать (rar)...
ДОКУМЕНТАЛЬНЫЕ СВИДЕТЕЛЬСТВА О ГЕНОЦИДЕ ЕВРЕЕВ КРЫМА...
Холокост в Крыму Вышли в свет первые два сборника документальных свидетельств по истории Холокоста. Этими изданиями Центр открывает серию научно-педагогической литературы – “Украинская библиотека Холокоста”. Первое издание – это сборник документов и материалов “Холокост в Крыму” (Документальные свидетельства о геноциде евреев Крыма в период нацистской оккупации Украины 1941-1944 гг. Редактор–составитель М.И. Тяглый.– Симферополь, 2002). Книга была подготовлена при содействии Государственного архива Автономной Республики Крым. Закачать (rar)...


СБОРНИК ДОКУМЕНТАЛЬНЫХ МАТЕРИАЛОВ...
Cерія: [Українська бібліотека Голокосту] 
Свідчення колишніх в'язнів гетто та партизанів 
щодо  катастрофи та опоруВторое издание – это также сборник документальных материалов “Свидетельства бывших узников гетто и партизан о Катастрофе и Сопротивлении” ( Автор – составитель д-р С. Елисаветский, Киев, 2002). Оба эти издания вышли в свет ко Второму научно – методическому семинару Центра “Холокост – прошлое и настоящее”, который проходил в сентябре 2002 года в Крыму. Закачать (rar)...
ГОЛОКОСТ ДЛЯ ЄВРЕЇВ ЛЬВІВЩИНИ ПОЧАВСЯ В ПЕРШІ Ж ГОДИНИ ВІЙНИ...
Місця скорботи (Львівська область)    Львівщина здавна була одним з "єврейських" регіонів України: на протязі століть тут у толерантних відносинах із своїми сусідами — українцями, поляками, білорусами проживали великі єврейські громади.
    Представники цих громад залишили істотний внесок в скарбницях матеріальної та духовної культури єврейського та українського народу, людства взагалі.
    Єврейське населення області особливо зросло після вересня 1939 року за рахунок великої кількості втікачів з Польщі та Прикарпаття, яке відійшло до СРСР згідно сумнозвісного пакту Ріббентроп-Молотов. Правда, частина євреїв, так само як і корінних галичан, була репресована радянською владою і вивезена в східні регіони (парадокс історії: можливо, саме завдяки цьому вони залишились жити, а не загинули в пекельному вогні Голокосту).
    Напередодні війни на Львівщині проживало біля 400 000 євреїв (в сучасних адміністративних кордонах).
    Голокост для євреїв Львівщини почався в перші ж години війни: вже на світанку 22 червня 1941 р. в прикордонному Сокалі були розстріляні представники єврейської інтелігенції. А потім протягом трьох років нацистської окупації були жахи Янівського табору, муки в гетто, десятки великих та малих "Бабиних Ярів". В їхньому страшному полум'ї, в газових камерах Белжеца та Освенціму цілий субетнос — галицьке єврейство - був знищений майже повністю. А Львів здобув скорботну "славу" міста, де знищили найбільшу кількість євреїв України.
    Голокост для Львівщини - це повільна смерть у гетто, це довгі поїзди із заґратованими вікнами, які з Клепарова вивозили євреїв на смерть до Треблінки, Май-данеку, це спалені разом з віруючими синагоги, зруйновані кладовища, висаджені у повітря приміщення єврейських кварталів...
    Голокост для Львівщини - це в той же час спільна з представниками інших народів боротьба проти окупантів, єврейські партизанські загони в Бродівських лісах, підпільні організації, повстання в гетто...
    Голокост для Львівщини - це десятки прізвищ людей - українців, поляків, які, щохвилини смертельно ризикуючи своїм життям та безпекою своїх близьких, рятували євреїв. Вічна вдячність їм, "Праведникам світу" та "Праведникам України"!
    Історична правда вимагає також згадати, що знайшлись на теренах області покидьки, які, ставши поплічниками нацистів, допомагали їм знищувати євреїв. Бог їм суддя!
    Голокост для Львівщини — це частина трагедії всього населення області, адже ці знищені євреї були громадянами України. Нацисти знищили в області понад 315 000 її громадян, але тільки євреїв вбивали лише за національною ознакою. І втрати євреїв складають біля 90% (приблизно 270 000) від всіх жертв нацистів та їхніх поплічників-колаборантів.
    Голокост для Львівщини - це нагадування всім людям доброї волі: "Будьте пильними!" Бацили нацизму, расизму, шовінізму, антисемітизму та інших міжетнічних та релігійних упереджень, стародавніх пережитків, як палички "Коха" лише чекають слушного моменту. І тоді піднімається догори все атавістичне, темне, тваринне в частині людей. І тоді це виплескується погромами, ненавистю, різнею. Цьому вчить історія Голокосту.
    Лише вільне, демократичне суспільство, лише виховання міжнаціональної толерантності, поваги до прав будь-якого народу, до загальнолюдських цінностей може запобігти новій Катастрофі. І роль вчителя у цьому вихованні є чи не найважливішою. Будьмо ж гідними, колего, свого призначення! Виховуймо гуманістів!
Україна на Стокгольмській міжнародній конференції (2000рік) взяла на себе зобов'язання ввести вивчення історії Голокосту в усіх навчальних закладах.
Up