Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Міжнародна виставка «Захисники/Defenders»

insidethegates22 лютого до роковин повномасштабного вторгнення росії на територію України, наші партнери, Національний музей історії України у Другій світовій війні, презентував виставковий проєкт «Захисники». Проєкт «Захисники» – про мужніх, відважних, сталевих, стійких, сильних, героїчних, красивих. Промовисті фото українських воїнів, які вже понад рік чинять упертий опір тотальному злу, боронять рідну землю й стоять на сторожі безпеки Європи та світу. 

Світлини зроблено під час музейної експедиції, яка відбулась у липні 2022 р. за підтримки Генерального штабу Збройних сил України. Генеральний директор Музею Юрій Савчук та музейний фотограф-волонтер зі Швеції Анджей Маркевич здійснили поїздку в місця дислокації військових частин. Перебуваючи в розташуванні підрозділів на території Харківщини, Дніпропетровщини, Миколаївщини, Одещини та Київщини, музейники фотографували військовослужбовців різних видів та родів Збройних сил України. Подолано тисячі кілометрів уздовж лінії фронту, зафіксовано величні постаті воїнів-захисників.

Дякуємо Збройним Силам України!🇺🇦

Докладно про виставку

Останні Новини

  • Міжнародний партнерський форум в Меморіалі «Яд Вашем» 13-15 березня, 2023 року

    Український центр вивчення Історії Голокосту є частиною великої та дружньої спільноти державних і громадських організацій, які впроваджують підходи Яд Вашем (Yad Vashem) у дослідницьку, викладацьку, методичну роботу. Міжнародний Партнерський Форум «Moving Forward, Together» (The 2023 Yad Vashem Partner Forum), організований  Мжнародною школою вивчення Голокосту Меморіалу «Яд Вашем», вкотре засвідчив важливість міжнародної співпраці та підтримки, об’єднавши представниць і представників 55 країн. В умовах повномасштабної війни росії проти України учасниці і учасники Форуму висловили щиру підтримку УЦВІГу у боротьбі з дискримінацією та ксенофобією, породженими злочинною війною та порушенням прав людини зі сторони російських окупантів. 

    [Докладніше]
  • Подання робіт на Конкурс «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського

    Шановні колеги та колежанки! На нашу адресу прийшло понад 50 заявок на участь у щорічному конкурсі дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського. 
    Нагадуємо, що виконані роботи відправляються в електронному!!! і роздрукованому вигляді на адресу Центру до 10 квітня 2023 року включно. Для художніх робіт це означає фото або скан високої якості. Робота вважається отриманою лише після письмового підтвердження про це з боку Організатора. 

    [Докладніше]
  • Друга світова війна на мапі України

    У Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували унікальний та вкрай важливий проєкт- створили електронно-картографічний проєкт «Друга світова на мапі України»

    [Докладніше]
  • Форум часопису "Україна Модерна": "Голокост в Україні"

    Міжнародний інтелектуальний часопис «Україна Модерна» у 2023 році готує спеціальний випуск журналу: «Форум "Голокост в Україні: як (не)пишуть історію злочину".

    [Докладніше]
  • Заходи в рамках міжнародного проєкту «Мережа пам’яті» в краєзнавчому музеї м. Охтирка

    20 лютого у музеї гостинно відкрив свої двері кіноклуб "DOCUпанорама". Глядачами були представники єврейської громади міста, охтирчани. До перегляду було запропоновано фільм "Безголосся" режисерок Анни Малахової та Анни Дорожко, історичний консультант проєкту - Андрій Усач. Цей фільм про Голокост і про культуру пам'яті. Голоси з минулого і сучасного розповідають про події Голокосту в Турці. Це фільм про трагедію євреїв і українців - Праведників світу. Модератор кіноклубу Людмила Міщенко наголосила на важливості збору свідчень, фіксації подій про Голокост на Охтирщині. Фільм не залишив нікого байдужим. Тривало довге обговорення. 

    [Докладніше]
Дивитися всі
Top