Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Семінар-школа “Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять”, 2024

insidethegatesУкраїнський центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) провів щорічний семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».

Протягом 5 днів учасники мали можливість взяти участь в лекціях, дискусіях, тренінгах, обговореннях, розглянути різноманітні аспекти історії Голокосту на теренах України та Європи, політику тоталітарних режимів, українсько-єврейські взаємини в міжвоєнний період та під час Голокосту, особливості ідеології нацистського антисемітизму, міждисциплінарні підходи до історії Голокосту, інші геноциди Другої світової війни та сучасності, питання історичної пам’яті, вплив війни росії проти України на дослідження, викладання та пам’ять про Голокост та інші актуальні теми.

“Перш за все, для мене такий семінар — це свіжий ковток повітря. Я відчуваю себе серед однодумців, я відчуваю себе важливою, і, що дуже важливо, професійно я відчуваю, що також маю якусь цінність. Спілкування з такими титанами історичної науки — це те, чого не вистачало. Скажу вам чесно, якби у мене був вибір піти ще кудись, ну, звичайно, я б все одно була тут. Я дуже вдячна за такого роду семінар, без пафосу, чесно, це найкращі події в моєму житті, я живу цим, я чекаю цих подій. Я дуже задоволена і рада, що УЦВІГ став частиною мого життя, це мій професійний ріст, це моя мотивація, і це для мене поштовх до розвитку не тільки професійного, а й особистого”. — Наталя Сауляк, Вилянська гімназія Томашпільської селищної ради Вінницької області.

“Враження від семінару надзвичайно приємні. Дійсно важливо в сучасних умовах поглиблювати знання з теми Голокосту, тому що доля євреїв якраз суголосна з нами, українцями, в сучасних умовах; багато схожого. Важливо шукати шляхи вирішення власне нашого питання, спираючись на історію. Дякую всім лекторам, всім учасникам, які дійсно за цей семінар стали хорошими друзями, знайомими. Дякую за атмосферу, за позитив, за цікавий виклад думок і, найголовніше, як для мене, предметника, за практичні кейси, які буду використовувати у подальшій роботі.” - Сергій Гаврилюк, приватна школа 'Афіни' м. Києва

Семінар-школа проходив за фінансової підтримки Міжнародного проєкту “Слідами пам'яті” Єврейської громади Дюссельдорфа, Вааду України та Посольства Держави Ізраїль в Україні.

Фото

Останні Новини

  • Пам'ять про Голокост в українських регіонах

    Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.

    [Докладніше]
  • Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях

    Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.

    [Докладніше]
  • Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості

    Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зв своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
    вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру.

    [Докладніше]
  • ЗНАТИ І ПАМЯТАТИ Актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни

    20 вересня 2024 року в Києві відбувся круглий стіл на тему «Знати і пам’ятати: актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни». Захід відбувся за ініціативи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) і об’єднав представників органів влади, істориків, освітян, культурних діячів та громадські організації для обговорення важливості збереження пам’яті про геноцид ромів і популяризації знань про цю трагедію.

    [Докладніше]
  • Нова рубрика #ІсторіяФото у соціальній мережі

    Український центр вивчення історії Голокосту відкрив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook нову рубрику “Історія_Фото” де ми нагадуємо випускникам проєктів Центру про важливі та яскраві моменти нашої наукової та педагогічної діяльності та збираємо відгуки, рефлексії та спогади учасників цих проєктів різних років. 

    [Докладніше]
Дивитися всі
Top