Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Виставка «Захистимо пам'ять» в Національному військово-історичному музею України

insidethegatesУкраїнський центр вивчення історії Голокосту разом з партнерами Фондом «Меморіал убитим євреям Європи» в Берліні, Посольством Федеративної Республіки Німеччини в Україні 28 січня 2022 року в Києві, в приміщенні Національного військово-історичного музею України відкрив виставку «Захистимо пам'ять. Захист та меморіалізація масових поховань часів Голокосту в Україні», приурочену до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

Виставка присвячена новим меморіалам та пам’ятним знакам українським євреям і ромам, які стали жертвами націонал-соціалізму в роки Другої світової війни на теренах України, що були встановлені протягом 2015-2019 р. Вона розповідає про важку і трагічну історію Голокосту на теренах України в роки Другої світової війни та сучасне шанобливе збереження місць масових поховань та вшанування пам’яті жертв Голокосту і геноциду ромів в сучасній Україні. Це буде нашим спільним внеском Музею, Центру та німецьких партнерів в пам'ять про жертви Другої світової війни, гідне вшанування цієї пам’яті.

Відкритя виставки відбудеться 28 січня 2022 року, об 11.00 за адресою: м. Київ, вул. Грушевського 30/1, Національний військово-історичний музей України

Докладно про виставку і проєкт

Фотогалерея

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top