Програми підвищення кваліфікації
-
Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам’ять
Програма щорічного тижневого семінару-школи робить акцент на розгляді конкретних історичних подій Голокосту, інтегрування теми в контекст загальноєвропейської і світової історії, а також методичному супроводі викладання історії Голокосту в навчальних закладах. Програма наголошує на міждисциплінарному підході до вивчення теми та міжпредметному підході у навчанні про історію Голокосту. В процесі навчання буде розглянуто державну політику пам’яті в різні періоди історії, а також надано конкретні методичні рекомендації щодо викладання і комеморативних практик зі вшанування пам’яті жертв Голокосту. Акцент на міжпредметності та різновікових підходах до навчання значно розширює можливості використання матеріалів курсу.
Щороку окрему увагу приділяють спеціальним аспектам теми, наприклад: інші акти геноциду під час Другої світової війни, інші випадки геноциду у ХХ столітті, особливості жіночих історій, використання усної історії, проблематика прав людини у сьогоденні, психологічні аспекти викладання і навчання про історію Голокосту тощо.
Проект здійснюється у співпраці з Міжнародною школою вивчення Голокосту при Меморіалі «Яд Вашем» (Єрусалим) і за підтримки Асоціації єврейських громадських організацій та общин України (ВААД України, Київ) та посольства Держави Ізраїль в Україні.
[Детальна програма] -
Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини
П’ятиденний семінар-школа складається з 30 годин. Програму побудовано таким чином, щоб надати слухачам історичні знання щодо історії Голокосту на теренах України і Європи в роки Другої світової війни та інтегрувати тему Голокосту в контекст вивчення і захисту прав людини. Практичні заняття також присвячені методиці викладання історії Голокосту в Україні з погляду міжнародного права та питання захисту прав людини.
Спільний проект з Інститутом вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель (Нью-Йорк) і за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
[Детальна програма] -
«Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»
Програму навчального модуля побудовано навколо одного освітнього ресурсу, з використанням трьох його компонентів. Ресурс «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» є новаторським в українському освітньому просторі, а отже, методика роботи з ним також є особливою.
Навчання здійснюється за очно-дистанційною формою, що складається з самопідготовки і очного тренінгу з відпрацювання практичних навичок. Загальний обсяг – 17 годин.
Проект здійснює Український центр вивчення історії Голокосту, Український інститут національної пам’яті, Громадський комітет для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Музей історії міста Києва за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Благодійної ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» (Канада).
«Програма розроблена в рамках проекту «Є-ТОМУС», здійсненого Центром єврейської освіти України за фінансової підтримки Українського культурного фонду».
[Детальна програма] -
Сучасні методики викладання історії Голокосту. Європейський та український досвід
Навчальний модуль складається з 19 годин. Учасники обговорять методику викладання історії Голокосту в Україні, проаналізують сучасні методичні підходи до вивчення і викладання цієї теми.
Частину модуля присвячено роботі з освітнім ресурсом «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», що складається з трьох компонентів: віртуальної виставки «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», однойменного посібника-путівника і документального фільму «Бабин Яр у пошуках пам’яті».
[Детальна програма] -
Історія Голокосту на теренах України
Програма навчального модуля покликана надати слухачам історичну інформацію щодо історії Голокосту на теренах України і Європи в роки Другої світової війни, інтегрувати тему Голокосту в історичний контекст подій Другої світової війни та нацистської окупації теренів України в цей час, а також надати методику викладання історії Голокосту в Україні, продемонструвати сучасні методичні підходи до вивчення і викладання цієї теми.
Навчання здійснюється за очно-дистанційною формою, що складається з самопідготовки й очного тренінгу з відпрацювання практичних навичок. Загальний обсяг – 34 навчальні години.
«Програма розроблена в рамках проекту «Є-ТОМУС», здійсненого Центром єврейської освіти України за фінансової підтримки Українського культурного фонду».
[Детальна програма] -
Вшанування пам’яті жертв Голокосту засобами публічної історії
Курс відкрито лише для учасників проекту «Захистимо пам’ять».
Упродовж навчання буде можливість розглянути теоретичні основи та розвиток публічної історії в Європі та Україні, ознайомитися з методами, підходами, форматами публічної історії у світі, вивчити можливості використання засобів публічної історії для вшанування пам’яті жертв Голокосту, популяризації мультикультурної історії міст і сіл України, міжкультурного діалогу, протидії упередженням.
Навчання очно-дистанційне, як контрольне завдання передбачено виконання учасниками власного проекту. Спільний обсяг піврічного навчання – 120 годин / 4 кредити ЄКТС.
Проект здійснюється за підтримки МЗС ФРН у співпраці з Фондом «Меморіал убитим євреям Європи» (Берлін).
[Детальна програма] -
Освітній семінар-подорож ім. Роберта Кувалека «Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі»
Реєстрація за особистим запрошенням від Українського центру вивчення історії Голокосту.
Програма акцентує увагу на історії Голокосту в окремому регіоні, на державній політиці пам`яті в різних країнах в різні періоди історії, огляді наявних практик вивчення і викладання теми як в Україні, так і в Польщі, а також надає конкретні методичні рекомендації щодо викладання і комеморативних практик зі вшанування пам`яті жертв Голокосту з відвіданням безпосередніх місць злочину. Під час участі в програмі та численних відвідань місць пам’яті буде розглянуто також особливості організації навчальних візитів до місць злочинів націонал-соціалізму. Обсяг програми становить 45 навчальних годин (1,5 кредиту ЄКТС).
Проводиться за фінансової підтримки American Jewish Committee та Conference on Jewish Material Claims Against Germany.
[Детальна програма]
Останні Новини
-
Нова рубрика #ІсторіяФото у соціальній мережі
Український центр вивчення історії Голокосту відкрив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook нову рубрику “Історія_Фото” де ми нагадуємо випускникам проєктів Центру про важливі та яскраві моменти нашої наукової та педагогічної діяльності та збираємо відгуки, рефлексії та спогади учасників цих проєктів різних років.
[Докладніше] -
Райгород і Соболівка: життя та загибель єврейських громад
Райгород і Соболівка: життя та загибель єврейських громад / Наталія Дерев'янко. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 137 с.
[Докладніше] -
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Друзі, колеги та колежанки! З Днем Незалежності України!
Це свято завжди було для нас символом гордості, єдності та свободи. Але сьогодні, коли наша країна проходить через один із найскладніших періодів у сучасній історії, це свято набуло ще більшого значення. Ціна, яку ми платимо за наше прагнення жити гідно в єдиній, незалежній та успішній європейській державі, є надзвичайно високою.
[Докладніше] -
Семінар-школа “Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять”, 2024
Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) провів щорічний семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
[Докладніше] -
Презентація проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї».
5 серпня 2024 року відбулася онлайн презентація наукового проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї». Проєкт буде зосереджено на дослідженнях про злочини комунізму, нацизму і рашизму в Україні.
[Докладніше]