Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського

17-19 травня 2019 року в Києві відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського!

Цього року на участь в конкурсі було подано 56 дослідницьких та творчих робіт, з них 34 роботи рецензентами були рекомендовані до участі у фінальній частині. 

Протягом трьох днів конкурсантки та конкурсанти, їхні наукові керівники, члени журі та організатори слухали виступи учасників, брали участь у різноманітних заняттях, дивились художні та документальні фільми, присвячені трагічним та складним подіям ХХ століття.
Вітаємо всіх переможців та їхніх наукових керівників!

Фотогалерея

 Переможці Конкурсу

В секції дослідницьких робіт:
Перше місце- Ткачук Юлія "Рятівники євреїв Чернівців під час Голокосту", наукова керівниця Герасим Наталя (Чернівці);
Друге місце - Зоураб Катерина "Авторська екскурсія «Полтава. Голокост. Місця пам’яті», наукова керівниця Москаленко О. (Полтава); 
Друге місце - Негода Ігор та Корівник Марія "Особлива мішень для нацистів (відеоробота)", наукові керівники Гедз В., Ашенко А., Мельник Т., Ковалінська М.(Макарів);
Третє місце - Глухова Єва "Діна Пронічева: доля країни через долю людини", наукова керівниця Фрідман Ірина (Київ);
Третє місце - Нечепуренко Артем "Проблеми збереження історичної пам'яті про пораймос в Україні", наукові керівниці Барабаш Н.О. і Капильцова В.І. (Кривий ріг)

В секції творчих робіт:
Перше місце - Панасенко Ольга "Діти Голокосту", наукова керівниця Фузік Л. (Київ);
Друге місце - Лазарук Марина "Серія робіт 1. Закатована. 2. Розстріл. 3. 31 марта. Охранники концлагеря Берген-Бельзел…трупы узниц. 4. 1 апреля 9:16. Газовая камера", наукова керівниця Заліва Т. (Київ);
Друге місце - Семеній Маргарита "Експресивно забарвлена лексика в поетичній збірці «Бабин Яр. Голосами» Маріанни Кіяновської", наукова керівниця Шевчук Валентина (Хорошівка, Житомирська обл); 
Третє місце - Ковальчук Яна Серія малюнків «Історія однієї родини», наукова керівниця Кулішова О. (Острожець, Рівненської області); 
Третє місце - Правоторова Анастасія "Серія малюнків у техніці «комп’ютерна графіка» на тему: «Історія – життя пам’яті», наукова керівниця Антіпова С.(Кам'янське)

Конкурс відбувається за підтримки Ассоциация еврейских организаций и общин (Ваад) Украины и Посольства Держави Ізраїль в Україні.

Фото: Валентина Шевчук, Віталій Гедзь

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top