Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ЗВЕРНЕННЯ УЦВІГ ДО КОЛЕГ «МИ ПЕРЕМОЖЕМО ВОРОГА. МИ НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ!»

insidethegatesШановні друзі та подруги, колеги та коліжанки,

вже більше трьох тижнів ми усі знаходимося в нових страшних реаліях повномасштабної війни проти України з боку країни-агресора рф. Нам усім болить. Комусь фізично, усім - морально. В нас збираються історії - свої, родинні, знайомих - які варто записувати й розказувати.

Назви міст, містечок, сіл, які наразі найбільше потерпають від обстрілів, руйнувань, наслідків тимчасової окупації - це передусім імена конкретних людей, з якими ми мали й надалі матимемо честь бачитися, працювати, спілкуватися. Ця війна показала також, що немає далеких родичів, знайомих і друзів. Ми всі дуже близькі один одному, готові допомагати в міру своїх сил та можливостей.

Наша команда дякує усім, хто ці дні писав та дзвонив. Комусь писали й дзвонили також ми. Ми хочемо бути близькими до вас усіх та спробувати допомагати усім так, як можемо. Вислухати усіх, хто потребує розмови. Створити майданчики для обговорення нагальних тем та просто заради того, щоб бачитися знову та відчувати підтримку один одного.

Наступні дні ми будемо повідомляти про наші плани та пропозиції. Заохочуємо також Вас писати нам власні ідеї, чим ми могли би бути корисні, як могли би організувати взаємопідтримку нашої великої громади з тисяч людей різного віку та професій з усієї країни та поза її меж.

Український центр вивчення історії Голокосту поступово налагоджує свою наукову, освітню, просвітницьку діяльність.

Попри загрози й безсилу лють ворога, хочемо й мусимо бути разом, думати разом про теперішнє, минуле та майбутнє. Ми переможемо ворога . Ми на своїй землі! Слава Україні!

 

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top