Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр

Офіційна позиція УЦВІГ стосовно діяльності і проектів фонду “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”

insidethegatesШановні колеги!

Протягом липня-серпня відбувається розсилка від Меморіалу Яд Вашем із запрошенням до співпраці за новим проектом, який Яд Вашем здійснює з проросійським фондом “Меморіальним центр Голокосту “Бабин Яр

Український центр вивчення історії Голокосту займає рішучу негативну позицію щодо діяльності цієї організації в Україні. Всі ви – свідомі громадяни, тому ладні самостійно приймати рішення щодо участі/не участі в даному проєкті (чи будь-яких інших від цього ж фонду). Проте УЦВІГ вважає за потрібне нагадати випускникам наших заходів та проєктів про свою позицію і рішення бойкотувати ініціативи приватної фундації з російським фінансуванням.

Наша позиція також повністю викладена у Зверненні української культурної та наукової спільноти щодо меморіялізації Бабиного Яру , авторами і підписантами та підписантками якого ми є.

Також хочемо поділитись з вами найновішими матеріалами, що вийшли у відповідь на оголошену підтримку діяльності згаданого фонду президентом України Володимиром Зеленським, а відтак ігнорування ним Звернення і позиції української культурної та наукової спільноти:

[стаття Мирослава Мариновича]

[стаття Галини Хараз]

З повагою, співробітники УЦВІГ.

Останні Новини

 • Семінар для вчителів історії у Кривому Розі

  6-7 вересня 2020 року в Криворізькому музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» відбувся навчально-методичний семінар «Українське суспільство і пам'ять про Голокост» для вчителів історії. Захід був організований в результаті плідної співпраці Українського центру вивчення історії Голокосту (УЦВІГ, Київ), Музею Михайла Мармера та ГО «КЕТЕР» (Кривий Ріг), та за підтримки Департаменту освіти і науки виконкому Кріворізької міської ради.

  Програма заходу передбачала зустріч шкільних вчителів з вченими – дослідниками історії Голокосту, фахівцями, які вивчають відомі та розробляють нові методики викладання

  [Докладніше]
 • Трагедія Бабиного Яру – це частина української історичної пам’яті

  Звернення українських євреїв до громадянського суспільства України

  Українська єврейська громада звернулася до громадянського суспільства України із закликом нарешті усвідомити трагедію Бабиного Яру як частину української історії та української історичної пам’яті.

  "...Звертаючись до громадянського суспільства, ми, українські євреї, закликаємо сприймати Голокост і зокрема трагедію Бабиного Яру не лише єврейськими трагедіями, але частинами української історії та української політики пам’яті, як Голодомор і депортація кримських татар, сталінські репресії 1920-1950-х років.."

  [Докладніше]
 • Онлайн зустріч з вчителями в проекті «Захистимо пам'ять/Мережа пам’яті

  В рамках проекту "Захистимо пам'ять/ "Мережа пам'яті" 14-20 серпня 2020 року в онлайн відбулись зустрічі з вчителями, що є учасниками проекту з Житомирської, Вінницької, Львівської, Волинської областей. В онлайн зустрічах взяло участь 16 викладачів. Український центр вивчення історії Голокосту надав учасникам можливість дізнатися більше про публічну історію та обмінятися думками щодо організації та методики відвідань місць пам‘яті з учнями. Звичайно, онлайн-зустрічі не можуть замінити особистого спілкування, але вони дають можливість підтримати роботу та ініціативи вчителів

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (62), квітень-червень, 2020 р.

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (62),квітень-червень, 2020 р. 

  [Докладніше]
 • Пам’ять про війну, що триває

  7 серпня 2020 року в Освітньому Домі Прав Людини в Чернігові відбулась дискусія про важливість культури пам'яті для сьогодення. Сьомий рік в Україні триває збройний конфлікт, який вже став елементом нашої історії. Знання про події цієї війни стають частиною національної спадщини та політичної культури. Як зберегти пам’ять про події, що відбулися і відбуваються зараз? Чому нас можуть навчити приклади роботи із пам’яттю про Голокост та інші страшні події ХХ сторіччя?

  [Докладніше]
Дивитися всі
Top