Вебінари проєкту «Мережа пам’яті»
У 2020 році проект «Захистимо пам’ять» продовжується і трансформується. На новому етапі він дістав назву «Мережа пам’яті». Незважаючи на карантинні обмеження, робота в проекті відбувається дистанційно. 5, 10, 11 та 17 листопада 2020 року в рамках проекту відбулися вебінари. В них взяли участь вчителі-учасники проекту, координаторка проекту з Меморіалу убитим євреям Європи з Берліну Олександра Вроблевська, директор Центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, координатори освітньої частини проекту Віталій Бобров та Ольга Педан-Слєпухіна. Під час вебінарів відбувалось обговорення таких тем:
1. Здобутки проекту у 2020 році та плани на 2021-2023 роки. Обговорювали досягнення у роботі у 2020 році, плани на майбутнє та було складено пропозиції для роботи у 2021-2023 роках.
2. Пам’ятні дати та способи вшанування загиблих. Учасники обговорювали питання про дні вшанування та форми вшанування й особливий зміст кожного дня. Під час вебінару один з архітекторів проекту, Тарас Савка, розповів про способи та форми вшанування імен загиблих в різних країнах.
3. Про психологічні аспекти роботи з темою Голокосту. Практичний психолог Вікторія Касьян була гостьовою лекторкою проекту. Вона провела тренінгові вправи з учасниками та розповіла про те, які типові складнощі постають перед людьми, що працюють з темою Голокосту та як їх долати.
4. Методичний посібник для вчителів про організацію навчальних відвідань місць загибелі. Відбулося обговорення повного кінцевого варіанту тексту посібника та доповнення його прикладами та досвідом вчителів, що брали участь у проекті «Захистимо пам’ять».
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Положення про ХХІ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського 2020 – 2021 навчальний рік
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2020-2021 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
Запрошуємо вчителів та учнів, випускників проєктів УЦВІГу, приєднатися до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня 2021 року. XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» відбудеться 27 січня 2021 року у форматі онлайн-марафону.
[Докладніше] -
Освітній семінар-школа «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять», 2020
В суботу, 12 грудня 2020 року, завершився Освітній семінар-школа «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять», 2020
Впродовж двох тижнів (4-12 грудня) відбувалась друга онлайн частина нашої так званої Літньої школи, яку щороку проводить Український центр вивчення історії Голокосту
Цього разу програма була розподілена таким чином, щоб можна було працювати ввечері п`ятниці та весь суботній день. Адже, на відміну від літа, наші учасники зайняті на своїй основній роботі.
[Докладніше] -
Український центр вивчення історії Голокосту запускає новий освітній проєкт для українських школярів "(Не) Дитячі історії"!
(Не) Дитячі історії" це проєкт та пересувна виставка, у яких розповідаються історії одинадцяти дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), які проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни та Голокосту. Герої виставки розказують нам про різний досвід: переслідування, дискримінацію, втечу, порятунок, загибель, участь у спротиві. Ми дізнаємося про їхні життя, стосунки між собою, з оточенням, представниками влади. Невід'ємною складовою виставки є історії сучасних молодих людей з різних країн Європи, включно з Україною. Відвідувачі виставки та гіди можуть стати співавторами проєкту, поділившись власними історіями.
[Докладніше] -
Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього: навчання про історію Голокосту і права людини, 2020
У жовтні-листопаді 2020 року продовжилася освітня співпраця між УЦВІГом та Інститутом вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель (Нью-Йорк). Після перенесення дат, додаткового набору учасників та тривалої підготовки нарешті відбулася онлайн-школа для близько 30 учасників з усієї країни.
[Докладніше]