Головна сторінка

Головна Увічнення пам'яті Геноцид ромів

Щорічна молодіжна зустріч Бундестагу завітала до України

 Цього року щорічна освітня зустріч для молоді, що її організовує служба візитів німецького Бундестагу до Міжнародного дня пам'яті жертв націонал-соціалізму 27 січня, завітала до України. Ця зустріч стала можливим завдяки співпраці та підтримці багатьох організацій, серед яких мав честь бути Український центр вивчення історії Голокосту. 
        Оскільки тема цьогорічної зустрічі була "Східна Європа як місце злочинів націонал-соціалізму: окупація, примусова праця та народовбивство в Україні", частину з семиденної програми для майже 90 молодих людей з переважно Німеччини, але також з Польщі, Білорусі, Австрії, Франції та України було вирішено провести саме в Україні - жителі якої вповні зазнали брутальності політики націонал-соціалізму на різних рівнях під час подій Другої світової війни. 
        Між зборами групи та вступною частиною в Німеччині та участю в церемонії пам'яті власне у Бундестазі, на молодих людей чекали повні чотири дні інтенсивної програми в Україні; для багатьох з них такий візит був першим. 
        За ці насичені дні учасники обговорили місця пам'яті про війну в сьогоднішній Україні, особливості сучасної пам'яті про війну та злочини нацизму і сталінізму на цих землях, особливості політики нацистів щодо різних груп населення, будні окупованого Києва, трагедію примусових робітників та, безумовно, масового вбивства євреїв України. 
        Відвідання меморіалів Великої Вітчизняної війни, Голодомору, території Бабиного Яру, а також спілкування зі свідками Голокосту та жертвами рабської праці допомогли глибше усвідомити масштаб тих подій. 
        Окремим пунктом стало обговорення теми пам'яті про події війни сьогодні та порівняння досвіду Німеччини, України та інших представлених країн під час зустрічі учасників молодіжної зустрічі та української молоді, яка відбулася в межах відзначення Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту в Гете-Інституті (Київ) в рамках заходів, організованих Українським центром вивчення історії Голокосту. 

Останні Новини

 • ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського

  17-19 травня 2019 року в Києві відбувся ХІХ Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського!

  Цього року на участь в конкурсі було подано 56 дослідницьких та творчих робіт, з них 34 роботи рецензентами були рекомендовані до участі у фінальній частині. 

  Протягом трьох днів конкурсантки та конкурсанти, їхні наукові керівники, члени журі та організатори слухали виступи учасників, брали участь у різноманітних заняттях, дивились художні та документальні фільми, присвячені трагічним та складним подіям ХХ століття.
  Вітаємо всіх переможців та їхніх наукових керівників!

  [Докладніше]
 • Науковий семінар «Голокост і масове насильство на теренах України в першій половині ХХ століття»

  У Львові 9-11 травня 2019 року відбувся  науково-методичний семінар «Голокост і масове насильство на теренах України в першій половині ХХ століття» для викладачів історії Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської та Волинської областей. Семінар організували Український центр вивчення історії Голокосту разом з Меморіалом Шоа (Париж) та у співпраці з Меморіальним музеєм тоталітарних режимів «Територія терору».

  [Докладніше]
 • Семінар в рамках проекту "Захистимо пам'ять"

  4 – 7 квітня 2019 року в Києві, в рамках проекту "Захистимо пам'ять" відбувся навчально-методичний семінар для вчителів. В семінарі взяли участь вчителі з Вінницької, Волинської, Львівської та Житомирської областей. 
  На семінарі говорили про стереотипи та упередження в історії та сучасності, зокрема на прикладах антисемітських та ромофобських стереотипів, вчились перевіряти інформацію та розпізнавати фейки у медіа і соцмережах, обговорювали можливості проведення публічних заходів у громаді в рамках проекту.

  [Докладніше]
 • Бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (57), 2019 р.

  Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (57), січень-березень, 2019 р. 

  [Докладніше]
 • Новий інтерактивний ресурс для освітян

  Ми раді представити новий інтерактивний ресурс – Путівник для вчителя про пам’ять Бабиного Яру та багатогранну історію цього трагічного місця.

  [Докладніше]
Дивитися всі

Top