Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

insidethegatesЗапрошуємо вчителів та учнів, випускників проєктів УЦВІГу, приєднатися до відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня 2021 року. XIV щорічний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» відбудеться 27 січня 2021 року у форматі онлайн-марафону.

Наші традиційні сесії, а також представлення видань та проєктів, можна буде дивитися онлайн. Головне, однак, що ми запрошуємо вчителів та учнів, випускників проєктів УЦВІГу, доєднатися до проведення круглого столу не лише як слухачів, але й як співдоповідачів у наших сесіях.
Вже багато років Ви вшановуєте цей та інші пам’ятні дні, займаєтеся разом зі своїми учнями дослідницькою, просвітницькою та меморіальною шаною жертвам Голокосту та Праведникам народів світу. Цього разу формат круглого столу дає можливість здійснити те, про що ми давно мріяли – дати усім Вам слово. Символічна тема цьогорічного відзначення – біографії та долі. Ми запрошуємо Вас записати і надіслати до 15.01.2021 коротке відео, розповідаючи про себе та про одну або кілька осіб, чиї історії або долі у час Голокосту або після нього Вас вразили. Це можуть бути ті, кому вдалося вижити, або не вдалося. Це можуть бути рятівники. Це можуть бути особи, завдяки яким зберіглася пам’ять про Голокост у Вашому населеному пункті. Важливо згадати конкретне ім’я або імена; особливо – пов’язані з Вашим домом. Відео можна записати від однієї особи або цілого класу чи школи. Кількість людей у відео не обмежена. Усі Ваші послання ми покажемо в прямому ефірі під час онлайн-марафону 27 січня 2021 року.

Технічні вимоги: максимальна тривалість відео – 3 хвилини. Формат файлу - 1920*1080, 25 кадрів, він же 1080р (це можна перевірити на Вашому телефоні чи відеокамері у налаштуваннях камери). Для запису обирайте місце без сторонніх шумів та ехо. Якщо Ви плануєте записати таке послання – маякніть нам у месенджері. Кінцева дата надсилання відео – 15.01.2021. Лист потрібно надіслати за адресою uhcenter@holocaust.kiev.ua  із позначкою «27 січня» у темі повідомлення. Долучайтеся, будь ласка, до пам’ятного дня та нашого Круглого столу!

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top