Конференції
-
Міжнародний партнерський форум в Меморіалі «Яд Вашем» 13-15 березня, 2023 року
Український центр вивчення Історії Голокосту є частиною великої та дружньої спільноти державних і громадських організацій, які впроваджують підходи Яд Вашем (Yad Vashem) у дослідницьку, викладацьку, методичну роботу. Міжнародний Партнерський Форум «Moving Forward, Together» (The 2023 Yad Vashem Partner Forum), організований Мжнародною школою вивчення Голокосту Меморіалу «Яд Вашем», вкотре засвідчив важливість міжнародної співпраці та підтримки, об’єднавши представниць і представників 55 країн. В умовах повномасштабної війни росії проти України учасниці і учасники Форуму висловили щиру підтримку УЦВІГу у боротьбі з дискримінацією та ксенофобією, породженими злочинною війною та порушенням прав людини зі сторони російських окупантів.
[Докладніше] -
Вплив війни та російської агресії проти України на дослідження Голокосту
28 листопада 2022 року керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський виступив онлайн на засіданні Академічної Робочої групи (Academic Working group) Міжнародного альянсу з дослідження, викладання та збереження пам’яті про жертви Голокосту (International Holocaust Remembrance Alliance - IHRA), яке проходило в Ґетеборзі (Швеція).
[Докладніше] -
Міжнародна науково-практична конференція «Голокост в Україні (День пам’яті трагедії Бабиного Яру)»
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України спільно з Таврійським національним університетом ім. В. І. Вернадського виступив співорганізатором міжнародної науково-практичної конференції „Голокост в Україні (День пам’яті трагедії Бабиного Яру)”, яка відбулася 29 вересня 2022 р. в Києві.Конференція, у якій взяли участь науковці, викладачі закладів вищої освіти, аспіранти та студенти, була присвячена 81-річниці з дня масового розстрілу українських євреїв нацистськими окупантами в роки Другої світової війни у Бабиному Яру.
Звіт про конференцію тут
[Докладніше] -
Меморіальний фонд єврейської культури підтримує українських дослідників
Меморіальний фонд єврейської культури (MFJC), що сприяє розвитку академічних досліджень з юдаїки та підтримує вчених і лідерів єврейських громад у всьому світі, оголосив про відкриття спеціальної програми підтримки вчених, які займаються дослідженням єврейської історії, які зараз перебувають в Україні. Подавитись на грант можуть тільки персонально дослідники.
[Докладніше] -
Відеоконференція для студентів і викладачів країн Азійсько-Тихоокеанського регіону
12 травня 2022 року керівник УЦВІГ д-р Анатолій Подольський виступив з лекцією, присвяченою українському спротиву під час війни в Україні та російській агресії, що вже триває більше трьох місяців. Це була онлайн-конференція, що проходила у французькому культурному центрі в Токіо. Учасниками такого важливого заходу були близько 200 студентів та учнів старших класів, а також їхні викладачі. Колеги та їхні студенти представляли сім країн Тихоокеанського регіону: Японію, Австралію, Камбоджу, Китай, Південну Корею, Індонезію та В’єтнам.
[Докладніше] -
День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни
14 травня 2022 Україна вдруге відзначила День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Нині 2673 українці удостоєні Державою Ізраїль цього високого звання. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими.
[Докладніше] -
Відкрита онлайн-лекція «Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до Перемоги над ворогом»
22 квітня 2022 р. о 12.00 відбудеться відкрита онлайн-лекція керівнику Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолія Подольського «Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до Перемоги над ворогом.» Організатори заходу: Національний університет біоресурсів і природокористування, гуманітарно-педагогічний факультет та УЦВІГ
[Докладніше] -
Міжнародна наукову конференція «Пам’ять Бабиного Яру і Голокост: наукові та суспільно-політичні виміри» (до 80-х роковин початку розстрілів у Бабиному Яру).
Історично важлива і суспільно значуща наукова конференція відбулась у головному навчальному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка упродовж 23–24 вересня 2021 року. Організатори заходу: Український інститут національної пам’яті, Інститут історії України НАНУ, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Український центр вивчення історії Голокосту.
[Докладніше] -
Пам’ять Бабиного Яру і Голокосту: наукові та суспільно-політичні виміри
Міжнародна наукова конференція до 80-х роковин початку розстрілів у Бабиному Яру. 23-24 вересня 2021 р., м. Київ
[Докладніше] -
Ніколи знову: презентація виставки «Голокост»
2 вересня 2021 року в експозиції Національного музею історії України у Другій світовій війні відбулася презентація реліквійно-документальної виставки «Голокост» до 80-річчя початку нацистських масових розстрілів євреїв на території України та 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.
[Докладніше] -
Співпраця з Українською асоціацією юдаїки
2 червня 2021 року відбулася зустріч у справі налагодження співпраці між Українською асоціацією юдаїки (УАЮ) та Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ).
-
«Українці-рятівники. марафон історій».
Національний музей історії України у Другій світовій війні запрошує долучитись до масштабного проекту «УКРАЇНЦІ-РЯТІВНИКИ. МАРАФОН ІСТОРІЙ».
Його метою є зібрання на одному електронному ресурсі інформації, фото, документів, відео про людей, які в роки Другої світової війни рятували життя євреїв, ромів та інших жертв Голокосту.
Ці історії розміщені на сайті [http://www.xn--e1agqdganc.com.ua/] Він постійно поповнюється, доступний українською та англійською мовами. Для більш наочного сприйняття теми підготовлені відеорозповіді за матеріалами проєкту [https://www.warmuseum.kiev.ua/_ua/news/usaver/]
[Докладніше] -
Науково-практична конференція «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація»
У рамках вшанування в Україні 75-тих роковин трагедії Бабиного Яру Український центр вивчення історії Голокосту, Український інститут національної пам’яті, Національний музей історії України у Другій світовій війні та Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.C. Грушевського НАН України в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» та за підтримки німецького фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» провели 4 жовтня 2016 р. в Києві науково-практичну конференцію «Геноцид ромів України в період Другої світової війни: вивчення, викладання, комеморація»
[Докладніше] -
Cемінар "Порівняльні підходи у дослідженні геноциду і масових убивств"
Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Історичним факультетом КНУ ім. Т. Шевченка та французьким Меморіалом де ла Шоа (м. Париж) 18-20 листопада 2015 року провів Науковий семінар для молодих дослідників "Порівняльні підходи у дослідженні геноциду і масових убивств" за участю українських та французьких вчених.
[Докладніше] -
«Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: колаборація та Опір» (пам’яті трагедії Дробицького Яру).
14 травня 2013 р. у м. Харкові в приміщеннях Міжнародного Соломонова університету (вул. Громадянська, 22/26 ) о 10.00 відбулась Друга наукова конференція "Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: колаборація та Опір" (пам'яті трагедії Дробицького Яру).
[Докладніше] -
Всеукраїнська наукова студентська конференція "Історія Голокосту та пам'ять про нього" 2-3 червня 2013 року, м. Київ
Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Громадським комітетом для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру та за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина 2-3 червня 2013 року в м.Києві проводять наукову студентську конференцію «Історія Голокосту та пам'ять про нього».
[Докладніше] -
Міжнародна конференція "Бабин яр: масове убивство і пам'ять про нього"
Міжнародна конференція "Бабин Яр: Масове убивство і пам'ять про нього" відбудеться у Києві 24-25 жовтня 2011 р. в рамках відзначення 70-х роковин масових розстрілів у Бабиному Яру.
[Докладніше] -
Міжнародний науковий семінар Пам'ять про історію Голокосту в сучасних суспільствах: досвід та виклики у європейському контексті
11-12 травня 2010 р. Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Посольством Франції в Україні, а також Чернівецьким національним університетом ім. Ю. Федьковича проводить міжнародний науковий семінар "Пам'ять про історію Голокосту в сучасних суспільствах
[Докладніше] -
Конференція "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд"
Центр досліджень Голокосту і геноциду (Амстердам, Нідерланди) та Український центр вивчення історії Голокосту провів 21-22 листопада 2009 р. у м. Вінниця міжнародну науково-методичну конференцію "Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд".
[Докладніше] -
Конференція з історії Голокосту в Україні "The Holocaust by Bullets in Ukraine", Вухт, Голандія
11 вересня 2009 р. Центр дослідження Голокосту та геноциду в Амстердамі провів наукову конференцію приурочену відкриттю у Голландії виставки о. Патрика Дюбуа "Голокост кулями: масові розстріли євреїв в Україні у 1941-1944 рр". Конференція об'єднала науковців з багатьох країн Європи, а також українських істориків-випускників дослідницької програми Центру дослідження Голокосту та геноциду в Амстердамі та Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше] -
3-я Всеукраїнськая наукова конференція "Друга світова війна і доля народів України"
Громадський Комітет для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру (Комітет "Бабин Яр") спільно з Українським центром вивчення історії Голокосту, Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України та Інститутом історії України НАН України за підтримки Державного комітету України у справах національностей та релігій 27-28 жовтня 2008 р. провели у м. Києві 3-ю Всеукраїнську наукову конференцію "Друга світова війна і доля народів України".
[Докладніше] -
Международная конференция "Цыгане Украины в период Второй мировой войны: современное состояние изученности, преподавания и увековечения памяти"
Общеизвестно, что одной из этнических групп, подвергавшихся в годы Второй мировой войны во многих местах Европы уничтожению лишь по причине своего национального происхождения, были цыгане.
[Докладніше] -
2-га Всеукраїнська наукова конференція "Друга світова війна і доля народів України"
30-31 жовтня 2006 року Громадський комітет для вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Кураса, Інститут історії України НАН України, Український центр вивчення історії Голокосту вдруге провели спільну всеукраїнську конференцію "Друга світова війна і доля народів України".
[Докладніше] -
Наукова міжнародно-практична конференція «Пропаганда та єврейське питання в ЗМІ на окупованій нацистами території України, 1941-1944”
21-22 лютого 2006 года в Києві Український Центр вивчення історії Голокосту провів міжнародну науково-практичну конференцію “Пропаганда та “єврейське питання” в ЗМІ на окупованій нацистами території України, 1941-1944”.
[Докладніше] -
Всеукраїнська наукова конференція "друга світова війна і доля народів україни"
23-24 червня 2005 р. у приміщенні Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України відбудеться Всеукраїнська наукова конференція “Друга світова війна і доля народів України”.
[Докладніше]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Міжнародний партнерський форум в Меморіалі «Яд Вашем» 13-15 березня, 2023 року
Український центр вивчення Історії Голокосту є частиною великої та дружньої спільноти державних і громадських організацій, які впроваджують підходи Яд Вашем (Yad Vashem) у дослідницьку, викладацьку, методичну роботу. Міжнародний Партнерський Форум «Moving Forward, Together» (The 2023 Yad Vashem Partner Forum), організований Мжнародною школою вивчення Голокосту Меморіалу «Яд Вашем», вкотре засвідчив важливість міжнародної співпраці та підтримки, об’єднавши представниць і представників 55 країн. В умовах повномасштабної війни росії проти України учасниці і учасники Форуму висловили щиру підтримку УЦВІГу у боротьбі з дискримінацією та ксенофобією, породженими злочинною війною та порушенням прав людини зі сторони російських окупантів.
[Докладніше] -
Подання робіт на Конкурс «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського
Шановні колеги та колежанки! На нашу адресу прийшло понад 50 заявок на участь у щорічному конкурсі дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського.
[Докладніше]
Нагадуємо, що виконані роботи відправляються в електронному!!! і роздрукованому вигляді на адресу Центру до 10 квітня 2023 року включно. Для художніх робіт це означає фото або скан високої якості. Робота вважається отриманою лише після письмового підтвердження про це з боку Організатора. -
Друга світова війна на мапі України
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували унікальний та вкрай важливий проєкт- створили електронно-картографічний проєкт «Друга світова на мапі України»
[Докладніше] -
Форум часопису "Україна Модерна": "Голокост в Україні"
Міжнародний інтелектуальний часопис «Україна Модерна» у 2023 році готує спеціальний випуск журналу: «Форум "Голокост в Україні: як (не)пишуть історію злочину".
[Докладніше] -
Заходи в рамках міжнародного проєкту «Мережа пам’яті» в краєзнавчому музеї м. Охтирка
20 лютого у музеї гостинно відкрив свої двері кіноклуб "DOCUпанорама". Глядачами були представники єврейської громади міста, охтирчани. До перегляду було запропоновано фільм "Безголосся" режисерок Анни Малахової та Анни Дорожко, історичний консультант проєкту - Андрій Усач. Цей фільм про Голокост і про культуру пам'яті. Голоси з минулого і сучасного розповідають про події Голокосту в Турці. Це фільм про трагедію євреїв і українців - Праведників світу. Модератор кіноклубу Людмила Міщенко наголосила на важливості збору свідчень, фіксації подій про Голокост на Охтирщині. Фільм не залишив нікого байдужим. Тривало довге обговорення.
[Докладніше]