Круглі столи
-
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зв своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
[Докладніше]
вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру. -
ЗНАТИ І ПАМЯТАТИ Актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни
20 вересня 2024 року в Києві відбувся круглий стіл на тему «Знати і пам’ятати: актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни». Захід відбувся за ініціативи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) і об’єднав представників органів влади, істориків, освітян, культурних діячів та громадські організації для обговорення важливості збереження пам’яті про геноцид ромів і популяризації знань про цю трагедію.
[Докладніше] -
«Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»
2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .
[Докладніше] -
Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди
25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»
[Докладніше] -
Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя
На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.
[Докладніше] -
«Загрози тоталітаризму сьогодні». Публічна лекція
2 квітня 2024 року відбулася публічна лекція історика Анатолія Подольського, керівника УЦВІГ, у Київському кооперативному інституті бізнеса і права. Тема лекції: «Загрози тоталітаризму сьогодні. Порівняння злочинів нацизму і сучасної російської ідеології у війні проти України».
[Докладніше] -
«Зона інтересу» Джонатана Ґлейзера
В український кінопрокат у лютому 2024 року вийшов художній фільм британського режисера Джонатана Глейзера «Зона інтересу» Фільм описує жахи Голокосту, не показавши його жодного разу.
[Докладніше] -
Доповіді круглого столу до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у відкритому доступі
На YouTube каналі Українського центру вивчення історії Голокосту вже розміщені відеозаписи XVII щорічного круглого столу «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України», який був проведений 26 січня 2023 року до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.
[Докладніше] -
До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
Голокост в Україні, як нацистський тотальний геноцид щодо українських євреїв вплинув на етнічне розмаїття країни? Як сьогодні писати історію злочину? Виступ на Радіо культура в програмі «Час інтервью» керівника Українського цетру вивчення історії Голокост у Анатолія Подольського
[Докладніше] -
«Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
В п'ятницю 26 січня 2024 року в Києві з нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту відбувся в очному форматі XVII щорічний круглий стіл "Українське суспільство і пам'ять про Голокост: ..."
[Докладніше] -
"Російські підручники з історії: школа ненависті і ворожнечі. Аналітична записка"
11 січня 2024 р. на сайті Інституту історії України було розміщено анотацію, зміст та повний текст видання: "Російські підручники з історії: "Російські підручники з історії: школа ненависті і ворожнечі. Аналітична записка"
[Докладніше] -
Праведники народів світу із західної України: ті, хто переміг біду
Побачили світ матеріали, що присвячені українським Праведникам народів світу, що живуть у містах, які постраждали від російської агресії в рамках проєкту Ukrainian Jewish Encounter. Матеріали підготовлені Маргаритою Ормоцадзе, а також за участю Анатоля Подольського та Віталія Нахмановича.
[Докладніше] -
Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду
9 грудня світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності й запобігання цим злочинам. Інтерв'ю на Громадському Радіо з кандидатом історичних наук, керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським. Тема розмови: Чому геноциди стали можливими у XXI столітті, та як Росія відповідатиме за свої злочини в Україні.
[Докладніше] -
«Вшанування пам'яті жертв Голокосту в умовах війни росії проти України»
3 жовтня 2023 року на факультеті історії і права Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди відбувся вебінар «Вшанування пам'яті жертв Голокосту в умовах війни росії проти України» , який провели для здобувачів Анатолій Подольський, керівник Українського центр вивчення історії Голокосту, к.і.н., і Віталій Бобров, координатор освітніх програм Центру за ініціативи проф. каф. історії України факультету Ольги Ніколаєнко.
[Докладніше] -
Як навчити пам’ятати? Дискусія істориків на Українському радіо
Пропонуємо Вашій увазі дискусію Анатолія Подольського на програмі Українського радіо "Сьогодні. Вдень" разом з військовим істориком Василем Павловим.
Розмова присвячена проблемам і викликам викладання історії під час сучасної війни. Як протистояти російській пропаганді проти нас? Чому міфи шкідливі? Як навчити пам’ятати? Як зробити, щоб пам’ять про героїв та жертви сьогодення і минулого була "живою"?
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «Знак на щиті»
23 серпня в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбулось відкриття виставки «Знак на щиті». Презентація проєкту пройшла у Виставковому центрі Музею, на нових експозиційних площах.
«Знак на щиті» – це музейна виставка, організована в нерозривному зв’язку з проєктом загальнодержавного масштабу «Тризуб Батьківщини», суть якого полягає в заміні радянської символіки на щиті монумента «Батьківщина-мати» на український державний символ – Тризуб. У ширшому контексті виставка є співзвучною загальному переозначенню Музею війни та монумента як його домінанти.
[Докладніше] -
«Локальні студії мультикультурної історії на Волині».
10 серпня у форматі онлайн відбудеться лекція історика Петра Долганова "Локальні студії мультикультурної історії на Волині. Презентація кейсу з історії Голокосту в Голобах та Мельниці".
[Докладніше]
Лекцію присвячено долі євреїв під час нацистської окупації двох невеликих населених пунктів Волині: Голоб та Мельниці. Ми також плануємо обговорити особливості соціальної динаміки Голокосту - яким було ставлення до подій Голокосту з боку неєврейського населення цих населених пунктів (українців, поляків, чехів та інших). -
«Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи». Дискусія
До Всесвітнього дня народонаселення, що відзначається 11 липня, в Музеї війни відбудеться розмова «Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи».
[Докладніше]
Буде проведено порівняльний аналіз демографічних втрат України під час Другої світової війни та втрат України внаслідок війни Росії проти України, розпочатої в 2014 р. та її активної фази з 24 лютого 2022 р. -
"Сталінський режим є співвідповідальним за Голокост" Інтерв’ю на Cуспільному Культура
У випуску програми "Культурний інстинкт" на Суспільному телебаченні (Суспільне. Культура), керівник УЦВІГ, кандидат історичних наук Анатолій Подольський дав інтерв’ю журналістці та телеведучій Софії Черляк. Мова йшла про проблемми фальсифікації, використання історичного минулого для антиукраїнських політичних цілей з боку нашого ворога росії під час сучасної війни. Спектр питань, під час інтерв’ю був доволі широким і торкався проблеми витоків антисемітизму, чому сталінський режим був співвідповідальним за Голокост та як сьогодні російська пропаганда інструменталізує історію євреїв України.
[Докладніше] -
День пам’яті українців-рятівників євреїв під час Голокосту
"Ті, хто повертають віру в людину" — так назвав Праведників народів світу український філософ і правозахисник Мирослав Маринович. 14 травня — День вшанування українців, які рятували євреїв рад час Другої світової війни. Хто такі Праведники народів світу, коли з'явилося це звання і кому його дають?
[Докладніше] -
Голокост: яким був післявоєнний контекст? Інтерв’ю на Громадському Радіо
24 квітня 2023 року керівник УЦВІГ Анатолій Подольський дав інтерв’ю Громадському Радіо в рамках проєкту «Зустрічі». Інтерв’ю було присвячено проблемі післявоєнного життя тих, хто постраждав в роки Другої світової війни, від антилюдської, злочинної ідеології та практики націонал-соціалізму і як це стосується сучасної України? Що нас чекає після Перемоги у взаєминах між людьми, які отримали різний досвід під час російської агресії. Мова йшла у контексті порівнянь із сучасністю. Долі людей в окупації, біженців, на фронті тощо.
[Докладніше] -
Пам'ять про жертви Другої світової війни та російська агресія і війна проти України. Злочини окупантів на українській землі.
Темі пам’яті про жертви Другої світової війни під час російської агресії та війни проти України була присвячена зустріч керівника УЦВІГ Анатолія Подольського з викладачами і студентами Факультету романо-германської філології Київського університету імені Бориса Грінченка, що відбулася 10 квітня 2023 року, напередодні Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських таборів.
[Докладніше] -
Критерії дискримінації в медіа за національною ознакою
30 березня 2023 року в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення відбулася перша зустріч із низки запланованих для обговорення і визначення критеріїв інформації, яку можна віднести до нетолерантної й дискримінаційної за ознаками національної чи релігійної належності Ця зустріч була присвячена протидії антисемітизму в українському суспільстві. На зустріч були запрошені науковці, журналісти, представники єврейської спільноти країни.
[Докладніше] -
Друга світова війна на мапі України
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували унікальний та вкрай важливий проєкт- створили електронно-картографічний проєкт «Друга світова на мапі України»
[Докладніше] -
Форум часопису "Україна Модерна": "Голокост в Україні"
Міжнародний інтелектуальний часопис «Україна Модерна» у 2023 році готує спеціальний випуск журналу: «Форум "Голокост в Україні: як (не)пишуть історію злочину".
[Докладніше] -
Заходи в рамках міжнародного проєкту «Мережа пам’яті» в краєзнавчому музеї м. Охтирка
20 лютого у музеї гостинно відкрив свої двері кіноклуб "DOCUпанорама". Глядачами були представники єврейської громади міста, охтирчани. До перегляду було запропоновано фільм "Безголосся" режисерок Анни Малахової та Анни Дорожко, історичний консультант проєкту - Андрій Усач. Цей фільм про Голокост і про культуру пам'яті. Голоси з минулого і сучасного розповідають про події Голокосту в Турці. Це фільм про трагедію євреїв і українців - Праведників світу. Модератор кіноклубу Людмила Міщенко наголосила на важливості збору свідчень, фіксації подій про Голокост на Охтирщині. Фільм не залишив нікого байдужим. Тривало довге обговорення.
[Докладніше] -
Війна росії проти України. Вплив на культуру та політику історичної пам’яті
Єврейський Музей Берліну 14 лютого 2023 року запрошує на дискусію з державним міністром культури Німеччини Клаудією Рот, д-ром Андреа Деспот, д-ром Анатолієм Подольським (онлайн) та Флоріане Азолай. З кінця лютого 2022 року росія веде загарбницьку війну проти України з порушенням міжнародного права. У тіні гострої гуманітарної катастрофи в Україні виникає ще одна загроза: фундаментальна інструменталізація історії.
[Докладніше] -
ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України»
27 січня 2023 року у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відбувся ХVІ круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: досвід сучасної війни проти України».
[Докладніше]
Повномасштабна російська збройна агресія не змогла завадити українській науковій і освітянській спільноті зібратися на традиційному щорічному заході, який відкриває зазвичай кожен рік Українського центру вивчення історії Голокосту -
Круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.
15 січня 2023 року Центр дослідження міжетнічних відносин проводить круглий стіл “Єврейські студії під час російської агресії: погляди з України та США.” Агресія Росії проти України в 2014 році, продовжена повномасштабною війною у лютому.
[Докладніше] -
Збір свідчень у освітян про російську агресію і війну в Україні
З моменту повномасштабного вторгнення росії Український центр вивчення історії Голокосту намагається продовжувати свою освітню діяльність, а також весь час підтримує наших колег освітян з різних куточків України. Наш простір наповнився численними історіями про той новий та нелегкий досвід, який доводиться проживати нам всім. Ми не могли залишитися осторонь цих історій і тому з вересня розпочали новий проєкт по збору свідчень від українських вчителів та викладачів університетів, випускників програм та проєктів УЦВІГ, про теперішню російсько-українську війну. Цей проєкт ми реалізовуємо за підтримки програми Documenting Ukraine від Institut für die Wissenschaften vom Menschen (Відень, Австрія).
[Докладніше] -
"Сучасна росія - це суцільний концтабір". Інтерв'ю на "Громадському"
Інтерв'ю з Анатолієм Подольським на Громадському. Розмова про важливість збереження історичної та культурної пам’яті та чому це було неможливим за часів комуністичної диктатури на теренах України? Під час дискусії обговорювались питання історичної пам’яті про Другу світову війну, про історію Голокосту. Чому важливо берегти історичну та культурну пам’ять і чому зараз нам допомагає історична пам’ять протистояти ворогу, який хоче знищити нашу державну і культурну ідентичність?
[Докладніше] -
Це два різних життя». Інтерв’ю з професором М. Гоном – добровольцем ЗСУ
Пропонуємо переглянути інтерв'ю Максима Гона, доктора політичних наук та професор Рівненського державного гуманітарного університету, хорошого друга і партнера УЦВІГ. Максим Гон від початку повномасштабної війни записався добровольцем у Збройні Сили України. Віримо, що вже скоро побачимо пана Максима в аудиторії у ролі лектора. До перемоги! Дякуємо Збройним Силам України!
[Докладніше] -
Михайло Тяглий про геноцид ромів і боротьбу зі стереотипами
Про замовчування теми геноциду ромів, інтеграцію національних меншин в українське суспільство і боротьбу зі стереотипами в ефірі Суспільне Культура розповів науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту Михайло Тяглий.
[Докладніше] -
„Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до перемоги над ворогом”.
22 квітня 2022 року відбулася відкрита онлайн лекція історика, керівника УЦВІГ Анатолія Подольського «Україна у війні. Історичні паралелі з минулим. Шлях до перемоги над ворогом». Послухати лектора зібралось понад 150 викладачів, аспірантів, студентів Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБІП) України, які зараз знаходяться в різних куточках України.
[Докладніше] -
«московія не засудила сталінські злочини, не покаялась перед світом за ГУЛАГ»
Керівник Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський дав інтерв’ю 5 каналу щодо історичних паралелей Другої світової війни з війною проти України, проти нашої країни, що веде російський загарбник майже два місяці.
[Докладніше] -
Захід солідарності з Україною "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост".
На початку квітня 2022 року відбувся захід солідарності з українськими вченими: "Українські дослідники про війну, геноцид, Голокост". Напад Росії на Україну спричинив руйнування міст і селищ, загибель тисяч людей та переміщення мільйонів людей. На заході виступили українські вчені: Юлії Абібок (Донецька область-Львів), Ігоря Дворкін (Харків-Львів), Артема Харченко (Харків-Львів) та Анатолія Подольський (Київ), життя яких було порушено російською агресією. Говорячи про Київ, Львів і Харків, вони обговорювали свою роботу та досвід війни. Модераторами заходу були: Наталія Лазар (Музей Голокосту, Вашингтон) та Елісса Бемпорад (Університет Нью-Йорку).
[Докладніше] -
Вебінар Музею Варшавського гетто
УЦВІГ спільно з польськими колегами, Музеєм Варшавського гетто (Варшава) провели вебінар для польських та українських викладачів, науковців Музею. Анатолій Подольський виступив з лекцією «Доля єврейських громад України під час операції "Райнхард", 1942 р.: на прикладі дистрикту "Галичина". Крім історичної лекції говорили також про війну в Україні та злочини росії.
[Докладніше] -
Дискусія українських і французьких вчених «Фальсифікація історії на службі вторгнення в Україну»
В середині березня 2022 р., УЦВІГ у співпраці та за ініціативи Меморіалу Шоа (Париж) організували відкриту дискусію з приводу нападу росії на вільну і незалежну Україну. В обговоренні взяли участь Ален Блум, Філіп Буккара, Анатолій Подольський та ін.
Мова йшла про усвідомлення масштабів цього злочину проти українського народу, жахіття війни.
[Докладніше] -
Проєкт «Музейна платформа історика».
До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту Національний музей історії України у Другій світовій війні, в рамках проєкту «Музейна платформа історика» провів дискусію на тему «Голокост в Україні. Загальноєвропейський контекст.
[Докладніше] -
XV щорічний круглий стіл До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
27 січня 2022р. у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту вже в п’ятнадцятий раз відбудеться круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти». За ініціативи Українського центру вивчення історії Голокосту у співпраці з Goethe-Institut в Україні міжнародні експертки та експерти презентують та обговорюють актуальні теми та нові імпульси.
[Докладніше]
-
«Голокост на теренах України: локальний (мікроісторичний), комеморативний та освітній виміри» Міжнародний науково-педагогічний семінар до 80-х роковин трагедії Дробицького Яру
13-14 грудня у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбудеться міжнародний науково-педагогічний семінар «Голокост на теренах України: локальний (мікроісторичний), комеморативний та освітній виміри». Захід проводиться в межах німецько-українського освітнього проєкту «80 Років трагедії у Бабиному Яру: електронний меморіал для України», який стартував навесні 2021 року і має на меті сприяти збереженню пам’яті про Голокост у колективній свідомості українського суспільства шляхом підготовки спеціальних видань, проведення пам’ятних заходів, створення тематичного онлайн ресурсу тощо.
[Докладніше] -
Українська коаліція пам’яті
18 травня 2021 року була створена Українська коаліція пам'яті за ініціативи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.
Раді повідомити, що й Український центр вивчення історії Голокосту став учасником цієї коаліції!
[Докладніше] -
Нацистський окупаційний режим в Україні 1941-1944 рр. Наукова дискусія з учителями історії м. Києва
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні 14 лютого 2020 р. відбулася чергова панельна дискусія з учителями історії м. Києва. Цього разу обговорювали тему нацистського окупаційного режиму в Україні в 1941–1944 рр. Партнерами зустрічі стали Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та Український центр вивчення історії Голокосту. У фокусі диспуту опинилася одна з найтрагічніших та найбільш травматичних сторінок української історії ХХ ст.,а саме період нацистської окупації
[Докладніше] -
Презентація книжки Р. Кувалека у Львові
З 4 грудня 2018 року у Львові відбулась презентація нової книги Українського центру вивчення історії Голокосту - переклад книги Роберта Кувалека "Табір смерті у Бержеці".
[Докладніше] -
Міжнародний круглий стіл «Пам’ять про Голокост: освітні практики та шляхи подальшого розвитку в сучасній Україні»
Міжнародний альянс пам’яті жертв Голокосту (IHRA) є міждержавним органом, який має забезпечувати підтримку національних і міжнародних заходів із дослідження, викладання й увічнення пам’яті жертв Голокосту. Дійсними членами Альянсу сьогодні є тридцять одна країна; вісім країн мають статус спостерігачів, до яких має намір приєднатися Україна.
[Докладніше] -
Вчора, сьогодні, завтра. Сліди націонал-соціалістичної окупації України
Семінар зорганізований Українським центром вивчення історії Голокосту та Інститутом історії України НАН України за підтримки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України та Фонду Конрада Аденауера.
[Докладніше] -
"Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: наукові інтерпретації, історична пам'ять"
31 жовтня 2011 р. у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Студентське наукове товариство у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту та іншими науковими інституціями організує круглому стіл, присвячений 70-тій річниці трагедії Дробицького Яру: "Етнополітичні проблеми Другої світової війни в Україні: наукові інтерпретації, історична пам'ять"
[Докладніше] -
"Євреї в етнічній мозаїці українських земель в ХІХ - ХХІ століттях"
Круглий стіл відбувся 2 червня 2011 р. у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна. Університет провів цей науковий захід за підтримки Центру "Сефер" та у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту. До участі були запрошені студенти, аспіранти та науковці.
[Докладніше] -
В пошуках спільної пам'яті: війна і Голокост
11 жовтня 2010 р. Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України провів відкриту наукову дискусію "В пошуках спільної пам'яті: війна і Голокост" з нагоди виходу українського перекладу книги американського історика Омера Бартова "Стерті.
[Докладніше] -
Міжнародний круглий стіл "правий екстремізм та протидія йому: досвід німеччини, україни та сусідніх держав"
11 вересня 2007 року в Києві Фонд Фрідріха Еберта, Український центр вивчення історії Голокосту, Німецький культурний центр ""Ґете-Інститут в Україні" провели Міжнародний круглий стіл "Правий екстремізм та протидія йому: досвід Німеччини, України та сусідніх держав" Надто приємно відзначити, що для Українського центру вивчення історії Голокосту це вже другий позитивний досвід співпраці з німецькими організаціями в царині наукових, гуманітарних студій. Перший Круглий стіл був присвячений осмисленню складних подій історії Другої світової війни, зокрема історії Голокосту в сучасних суспільствах Німеччини та України.
[Докладніше] -
Співробітництво з німецькими громадськими і освітянськими організаціями
Український центр вивчення історії Голокосту після успішного проведення в лютому 2007 року в Києві наукового Круглого столу з проблем осмислення спадщини Другої світової війни – «Вчимося історії» за підтримки та в співробітництві з німецьким культурним центром Гете – Інститут ( www.goethe.de/ukraine ) та вже добре відомим на теренах України Фондом Фрідріха Еберта ( www.fesukraine.kiev.ua ) продовжує активно співпрацювати з цими інституціями, передовсім в царині освітянської діяльності.
[Докладніше] -
"Вчимося історії…" роздуми над результатами міжнародного круглого столу в гете-інституті
7 лютого 2007 року в приміщенні Німецького культурного центру «Гете-Інститут в Україні» у співробітництві з Фондом Фрідріха Еберта та Українським центром вивчення історії Голокосту відбувся Міжнародний круглий стіл «Вчимося історії», присвячений дискусії та осмисленню складних проблем Другої світової війни
[Докладніше] -
БАБИН ЯР: ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ.
2 жовтня 2003 року Ізраїльський культурний центр при Посольстві держави Ізраїль в Україні за участю Українського центру вивчення історії Голокосту та Громадського комітету “Бабин Яр” проводять науковий Круглий стіл – “Бабин Яр: історія та сучасність”.
[Докладніше] -
КРУГЛИЙ СТІЛ: “ІСТОРИЧНІ ВИТОКИ ГОЛОКОСТУ: СПРОБА ОСМИСЛЕННЯ“
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України; Відділ єврейської історії та культури; Український центр вивчення історії Голокосту провів Круглий стіл: “Історичні витоки Голокосту: спроба осмислення”.
[Докладніше]
Останні Новини
-
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зв своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
[Докладніше]
вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру. -
ЗНАТИ І ПАМЯТАТИ Актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни
20 вересня 2024 року в Києві відбувся круглий стіл на тему «Знати і пам’ятати: актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни». Захід відбувся за ініціативи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) і об’єднав представників органів влади, істориків, освітян, культурних діячів та громадські організації для обговорення важливості збереження пам’яті про геноцид ромів і популяризації знань про цю трагедію.
[Докладніше] -
Нова рубрика #ІсторіяФото у соціальній мережі
Український центр вивчення історії Голокосту відкрив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook нову рубрику “Історія_Фото” де ми нагадуємо випускникам проєктів Центру про важливі та яскраві моменти нашої наукової та педагогічної діяльності та збираємо відгуки, рефлексії та спогади учасників цих проєктів різних років.
[Докладніше]