Інші проекти та завершені проекти
-
Нова рубрика #ІсторіяФото у соціальній мережі
Український центр вивчення історії Голокосту відкрив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook нову рубрику “Історія_Фото” де ми нагадуємо випускникам проєктів Центру про важливі та яскраві моменти нашої наукової та педагогічної діяльності та збираємо відгуки, рефлексії та спогади учасників цих проєктів різних років.
[Докладніше] -
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Друзі, колеги та колежанки! З Днем Незалежності України!
Це свято завжди було для нас символом гордості, єдності та свободи. Але сьогодні, коли наша країна проходить через один із найскладніших періодів у сучасній історії, це свято набуло ще більшого значення. Ціна, яку ми платимо за наше прагнення жити гідно в єдиній, незалежній та успішній європейській державі, є надзвичайно високою.
[Докладніше] -
УЦВІГ відкриває нову рубрику в соціальній мережі
Український центр вивчення історії Голокосту на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook відкриває нову рубрику #ІсторіяФото і перше, що маємо на меті, це поділитися спогадом з науково-освітнього семінару ім. Роберта Кувалека, що відбувся восени минулого року.
[Докладніше] -
Міжнародний науковий семінар для освітян у Любліні (Польща)
16.06-21.06 2024 р. у м. Люблін та його регіоні (Республіка Польща), проходив міжнародний семінар “Unveiling “Aktion Reinhardt”: A Multi-Perspective Exploration”, на якому Український центр вивчення історії Голокосту представили Анастасія Міхєєва та Леся Юрчишин.
[Докладніше] -
Науково-методичний семінар для освітян у Львові
15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці
У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.
[Докладніше] -
Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»
18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.
[Докладніше] -
Пост-проєктна зустріч учасників "Музеї: Переосмислення"
Наприкінці 2023 року УЦВІГ, за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut, завершив проєкт "Музеї: Переосмислення". Він був спрямований на підтримку локальних українських музейних та культурних закладів, заохочення їхнього мережування та комунікації між собою й зібрав надзвичайно мотивованих учасниць та учасників з 16 культурних закладів з усієї країни.
[Докладніше] -
Виставка "Коротка історія насильства"
З 14 лютого по 31 березня 2024 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї буде експонуватися виставка "Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині" У виставці “Коротка історія насильства: Друга світова війна та Голокост у західній Волині” оповідається про події 1939–1945 років на території теперішніх Волинської, Рівненської та півночі Тернопільської областей та про те, як екстремальне насильство часів Другої світової війни вплинуло на мешканців регіону.
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” в Іллінцях
Наприкінці січня - на початку лютого 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» приймала в себе Вінниччина. За ініціативою нашої колеги з Бабинського ліцею п. Оксани Карпини виставка відкрилася в Центрі активності громадян Іллінецької ТГ. Учениці п. Оксани стали ведучими виставки, а працівники Центру активності забезпечили анонсування, прийом відвідувачів та бездоганний логістичний супровід.
[Докладніше] -
Виставка (Не)дитячі історії у Львові
З 22 листопада по кінець грудня виставка (Не)дитячі історії експонувалася у Львові, у ВСП "Львівський поліграфічний фаховий коледж УАД", її прийняли пані Оксана Гривняк та її учениці-гіди.
[Докладніше] -
УЦВІГ ВІТАЄ КОЛЕГ З НОВИМ, 2024 РОКОМ!
Дорогі друзі, партнери, колеги та колежанки! З найщирішими побажаннями ми вітаємо Вас з прийдешнім Новим Роком! Рік, що минає, був знову нелегким для нас і нашої країни. Але ми й далі разом боремося за наші цінності - демократію, свободу і незалежність.
[Докладніше] -
Новини проєкту "Музеї: Переосмислення"
Наприкінці 2023 року Український центр вивчення історії Голокосту розпочав новий проєкт для українських музейних та культурних закладів. Наша мета: сприяти культурним установам переосмислити або створити власні експозиції чи культурні заходи щодо висвітлення історії Голокосту та Другої світової війни в умовах повномасштабної війни росії проти України, заохотити мережування та комунікації учасниць та учасників і їхніх установ.
[Докладніше] -
Виставка "(Не)Дитячі історії" у Львові
Протягом другої половини листопада-початку грудня 2023 року виставка УЦВІГу «(Не) дитячі історії» відкрита для екскурсій у Львові, в поліграфічному коледжі. Студентки Львівського поліграфічного фахового коледжу УАД вже провели свої перші екскурсії, заняття та рефлексії. Триває знайомство з історіями дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), які проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни, історіями сучасних підлітків та молодих людей.
[Докладніше] -
Новини виставки (Не)дитячі історії
Завдяки зацікавленості наших колег з різних куточків України виставка (Не)дитячі історії продовжує подорожувати по навчальних закладах. 17 листопада завершилося експонування в Полтаві, де гідами виступили учениці та учні Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 38 Полтавської міської ради.
[Докладніше] -
«Музеї: Переосмислення». Початок проєкту
17-19 листопада 2023 року в Києві відбувся семінар в рамках проєкту «Музеї: Переосмислення». Протягом трьох днів учасники обмінювалися досвідом, обирали стратегії та інструменти для реалізації новаторських ідей, підтримували один одного та знаходили шляхи спільного розвитку. Важливою частиною семінару стали дискусії щодо переосмислення роботи в умовах війни росії проти України та практичне заняття про травмачутливий підхід, зокрема у сфері виставок, заходів, шкільних проєктів.
[Докладніше] -
XІІІ-й науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека
22-27 жовтня 2023 року після чотирирічної перерви відбувся науково-освітній семінар ім. Роберта Кувалека "Історія Голокосту в Західній Україні і Східній Польщі", організований у співпраці УЦВІГ і Осередку "Брама Гродська-Театр " за фінансової підтримки Claims Conference і American Jewish Committee.
[Докладніше] -
Виставка «(Не)Дитячі історії» відвідає Полтаву
Від початку навчального року, завдяки зацікавленим колегам-вчителькам, поновлюємо показ виставки «(Не)Дитячі історії» в освітніх закладах України.
[Докладніше] -
«Бабин Яр: рефлексія» Виставка студентських робіт
З 26 вересня по 3 жовтня 2023 року на базі ВСП «Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки НАУ проходила виставка студентських робіт, присвячена роковинам трагедії Бабиного Яру «Бабин Яр: рефлексія»
[Докладніше]
Підтримку у відкритті виставки у ВСП «КФКТЕ НАУ» надав Український центр вивчення історії Голокосту. -
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Шановні друзі та партнери!
Вітаємо вас з найбільшим національним святом – Днем Незалежності України!
Сьогодні ми святкуємо не лише нашу національну самостійність, а й виражаємо повну підтримку та вдячність нашим Героям, які стоять на захисті нашої незалежності в цей важкий період. На передовій за наше право визначати власний шлях розвитку стоять наші військові, добровольці, медики, волонтери – всі ті, хто віддає свою силу, мужність і життя, щоб Україна жила вільно та мирно. Ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних, що віддали своє життя за суверенність України.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Навчай безпечно»
Київський освітній центр «Простір толерантності» запрошує для участі в онлайн-курсі «Навчаємо безпечно».
Нагадуємо, що ви можете в будь-який час в комфортному для себе темпі пройти наш онлайн-курс «Навчай безпечно» і отримати сертифікат на 12 годин (0,4 ЄКТС) з них — 6 годин психологічної підготовки. Він розміщений на платформі Вільного університету Майдану.
[Докладніше] -
«Я залишаю Україну, але Україна залишається зі мною»
Анка Фельдгузен - надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні завершує свою дипломатичну місію в Україні.
[Докладніше] -
«Вшанування пам’яті про жертви Голокосту сьогодні: ключові теми та потреба змін». Вебінар
Вебінар відбудеться 27 червня 2023 року в рамках проєкту «Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну», який проводить ГО Київський освітній центр «Простір толерантності» у партнерстві з Ukrainian Center for Holocaust Studies за підтримки EVZ Foundation.
[Докладніше]
Продовжимо розмову про зміни у традиційних підходах до вшанування пам’яті жертв Голокосту внаслідок повномасштабної війни росії проти України. -
Співпраця з Музеєм історії та культури євреїв Буковини
9 червня 2023 року в Чернівцях Центр професійного розвитку педагогічних працівників на базі Музею історії та культури євреїв Буковини організував зустріч вчителів історії та учнів міських ЗЗСО з директором Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським «Пам’ять про Голокост в умовах війни. Тенденції та виклики для українського суспільства».
[Докладніше] -
Освітній проєкт «Молодь розмірковує про Голокост та Другу світову війну» Вебінар «Пам'ять про Голокост в умовах війни»
Наші партнери Освітній центр «Простір толерантності» розмістив відеозапис вебінару для вчителів історії «Пам’ять про Голокост в умовах війни», який провели співробітники УЦВІГу.
[Докладніше] -
Вебінар «Пам’ять про Голокост в умовах війни».
За майже 80 років сформувалися традиційні форми і методи вшанування жертв Голокосту. А також один з ключових наративів: «вивчати історію Голокосту, щоб не допустити повторення». Війна та згодом повномасштабне вторгнення росії в Україну змінили контекст розповіді про геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності.
[Докладніше] -
Виставка «(Не)Дитячі історії» знов подорожує
Після тривалої перерви від лютого 2022 року виставка «(Не)Дитячі історії» відновлює свою подорож освітніми закладами України. З осені 2022 року команда проєкту разом із гідами та вчителями, які працювали з виставкою у попередні роки, міркували, що і як варто змінити у підходах до роботи з виставкою зараз, з урахуванням трагічного досвіду повномасштабної російсько-української війни. Ці зміни зафіксовано в онлайн публікації - Додатку до помічника для роботи з виставкою.
[Докладніше] -
Вебінар "Що робить місця пам'ятними? Автентичні та символічні місця пам'яті та їх особливості"
Шановні колеги та колежанки! Запрошуємо Вас переглянути запис вебінару на тему "Що робить місця пам'ятними? Автентичні та символічні місця пам'яті та їх особливості", запис якого можна знайти на YouTube.
[Докладніше] -
«Молодь розмірковує про Голокост: мультимедійні прогулянки Iwalk»
Наші партнери Освітній центр "Простір толерантності" 20-24 квітня 2023 року проведе 3-денний семінар «Молодь розмірковує про Голокост: мультимедійні прогулянки Iwalk» в Польщі для команд українських вчителів і старшокласників.
[Докладніше] -
Освітній семінар Centropa в Києві
На початку квітня в столиці відбувся навчально-методичний семінар для вчителів історії та англійської мови, що організували наші партнери віденський освітній центр Centropa.
[Докладніше]
Cемінар був присвячений впровадженню інтерактивних ресурсів з проблематики викладання історії Голокосту. -
Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»
17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
[Докладніше]
Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу. -
Науково-методичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності"
11-12 листопада 2022 року в Києві відбувся міжнародний науково-практичний семінар "Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду і виклики сучасності", організований Українським центром вивчення історії Голокосту, Меморіалом Шоа (м. Париж, Франція) та Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.
[Докладніше] -
Викладання суспільних дисциплін в умовах війни
15 вересня 2022 року в рамках Тижня освіти дорослих, що традиційно організовує Кафедра філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО, відбулася неформальна зустріч професіоналів (MeetUp) із обговорення проблеми "Викладання суспільних дисциплін в умовах збройного конфлікту міжнародного характеру", в якому взяло участь 78 науковців, методистів та вчителів-практиків.
Участь представниці робочої групи "Як говорити про Голокост після 24.02?" пані Олени Савицької відбулася завдяки запрошенню організаторки цього заходу, учасниці багатьох проєктів УЦВІГ доцентки цієї кафедри к.і.н. Ольги Сирцової
[Докладніше] -
Мемуари Джека Глотцера з Рогатина
Раді Вам повідомити, що УЦВІГ в рамках проєкту "Мережа пам'яті" буде готувати нове видання спогадів в нашій книжковій серії "Бібліотека спогадів про Голокост"! Мемуари Джека Глотцера з Рогатина (Івано-Франківська область), який пережив Голокост буде видана двомовним виданням (українською та англійською мовами).
[Докладніше] -
Робоча група “Як говорити про Голокост після 24.02.?” завершила роботу
У переддень Дня Незалежності України завершилися тематичні зустрічі нашої робочої групи “Як говорити про Голокост після 24.02.?” Протягом більшої частини літа ми з учасниками групи працювали над створенням рекомендацій і вже майже завершили роботу над текстом. Тож зовсім скоро зможемо поділитися результатами нашої роботи з широким колом колег-освітян.
[Докладніше] -
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Шановні друзі, партнери, колеги та колежанки! Вітаємо Вас з днем незалежності! Сьогодні ми знову виборюємо свою незалежність, боронимо країну від клятого московського ворога. Ми довели усьому світу, що ми народ, який буде боротися за демократичні цінності, за свою свободу, за своє майбутнє. Ми об'єднались і кожен день наближаємо нашу Перемогу, кожен на своєму фронті. Наша сила в єдності та незламності💙💛
[Докладніше] -
Всеукраїнський конкурс «Українсько-Єврейська Зустріч: ми з України — 2022»
Шановні колеги та колежанки! Ukrainian Jewish Encounter запрошує до участі у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка "Українсько-Єврейська Зустріч: ми з України - 2022" учнів 10-11 класів загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв.
[Докладніше] -
Робоча група «Як говорити про Голокост після 24.02?». Перші зустрічі
Відбулись перші зустрічі робочої групи “Як говорити про Голокост після 24.02.?”. Учасники розпочали підготовку рекомендацій для колег щодо викладання про Голокост в контексті війни, що триває. Робота відбувається в групах, в спільних обговореннях, дискусіях, нотатках на інтерактивній дошці - для кожного, хто взяв участь, у перших заходах, ця робота є вкрай важлива, як для власного професійного, особистого розвитку та інколи і емоційного розвантаження, так і для того, щоб створити корисний порадник для колег. Попереду цікаві спікери та насичені, продуктивні зустрічі протягом усього літа.
[Докладніше] -
Війна росії проти України і пам'ять про Другу світову війну
8-9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війні в Європі. Цього року про катастрофу Другої світової війни ми будемо згадувати в умовах повномасштабної військової агресії рф проти України.
[Докладніше] -
Освітній фронт УЦВІГ
Ми вирішили поділитися з Вами постами-подяками наших друзів, колег з різних куточків України. Дякуємо Вам дорогі колеги за те, що тримали і тримаєте освітній фронт! Дякуємо, що виховуєте гідних Людей! Разом до перемоги!
[Докладніше] -
Подяка інституціям-партнерам УЦВІГ за допомогу під час війни
В ці дні ми, Український центр вивчення історії Голокосту, хотіли б сердечно подякувати за допомогу під час війни нашим друзям з наукових та освітніх інституцій по всьому світу
[Докладніше] -
Як тепер говорити про Голокост?
На початку минулого року ми презентували переклад книжки “Війна Клари” на основі щоденників жовківчанки-підлітка, яка 18 місяців переховувалася у саморобному підвалі будинку від нацистів, а потім заледве пережила наступ та бомбардування радянської армії. Тоді для майже усіх наших слухачів та читачів ця історія була жахливим свідченням Голокосту, тієї епохи. Сьогодні багато з нас мають власний досвід життя у сховищах, сотні тисяч з нас - тижнями без доступу до їжі, води, електрики, під постійними обстрілами та втратами близьких.
[Докладніше] -
Спогади тих, що пережили. Документальний фільм-свідчення Мані Бігунов
На початку лютого 2022 року відбулося онлайн заняття, організоване УЦВІГом і проведене п. Ноа Сігал з Меморіалу Яд Вашем (м. Єрусалим). Основою для заняття став документальний фільм-свідчення Мані Бігунов (в дівоцтві - Винник) про події Голокосту, які вона пережила в своєму рідному містечку Теплик Вінницької області, а також в інших містечках неподалік.
[Докладніше] -
(Не)Дитячі історії: виставка у Харкові
Наприкінці 2021 року наша виставка нарешті змогла подорожувати офлайн. Три тижні грудня з нею працювали учні та студенти в Харкові.
Харківська спеціалізована школа № 80, Харківська гімназія № 55 та Кафедра історії України історичного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна по черзі пропонували виставку до перегляду, а гіди з числа учнів/учениць та студенток докладали всіх зусиль, аби відвідування виставки стало для їхніх колег важливим життєвим досвідом.
[Докладніше] -
Волонтерські проекти у Німеччині та Польщі.
Запрошуємо Вас приєднатися до волонтерських програм у Німеччині та Польщі та взяти участь в одному з проектів. Допомагаючи волонтером в одній з громадських організації у Польщі чи Німеччині Ви набуте нового досвіду, відкриєте для себе нові можливості та познайомитися з цікавими людьми.
Проекти триватимуть 12 місяців і розпочинаються з 01.09.2022.
Взяти участь можуть молоді люди віком від 18 до 30 років.
Дедлайн подання документів –15 січня 2022 року.
[Докладніше] -
Вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»
19 листопада 2021 року в рамках проєкту «Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну» відбувся вебінар «Особисті історії вшанування пам’яті про Голокост»
Цей проект реалізується Освітнім центром «Простір толерантності» у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту. Відеозапис вебінару
[Докладніше] -
Підготовка екскурсоводів для виставки «(Не) дитячі історії»
У 2021 році проєкт та інтерактивна виставка «(Не)Дитячі історії» повертаються до роботи з учнями шкіл. На початку листопада пройшла серія вебінарів для підготовки екскурсоводів в одній зі шкіл міста Києва.
[Докладніше] -
Семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього. Навчання про історію Голокосту і права людини»
1 листопада у Пущі-Водиці під Києвом завершилася п’ятиденна семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». За останні три роки це вже третій спільний захід Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту, другий за співфінансування Нідерландського єврейського гуманітарного фонду (Гаага).
[Докладніше] -
«Вивчення історичної пам’яті в Острозі – Iwalk»
11-12 жовтня 2021 р. освітнім центром «Простір толерантності» у партнерстві з Українським центром вивчення історії Голокосту в рамках проєкту «Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну» проведено тренінговий семінар «Вивчення історичної пам’яті в Острозі – Iwalk» для вчителів історії Острога.
[Докладніше] -
Встановлення перших «каменів спотикання» в Києві Проєкт "Один камінь, одне життя - 80 каменів спотикання для Києва»
Протягом 30 вересня-8 жовтня 2021 року з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру Український центр вивчення історії Голокосту разом з партнерами відкрив перших 10 «каменів спотикання» для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру. Камені були відкриті киянам, євреям і неєвреям, тим хто був вбитий нацистськими окупантами, тим хто врятувався і тим, хто рятував.
[Докладніше] -
«Дорогами пам’яті»: вебінар для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі»
22 вересня 2021 року відбувся вебінар «Дорогами пам’яті» для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі» (онлайн платформа ZOOM).
[Докладніше] -
Історія Голокосту та екстремального насильства у Східній Європі: україно-польський діалог
На початку червня 2021 року відбувся міжнародний семінар "Історія Голокосту. Україно-польський діалог", ініційований Меморіалом Шоа в Парижі і організований спільно Українським центром вивчення історії Голокосту і Музеєм Полін (Варшава).
[Докладніше]
В семінарі взяли участь 40 викладачів з України і Польщі. Впродовж чотирьох робочих днів були розглянуті і обговорені теми історії Голокосту на теренах Східної Європи, україно-польсько-єврейські взаємини до Другої світової війни та під час неї, не оминули своєю увагою надскладну тему Волинської трагедії 1943-1944 років, а також націоналістичних польського і українського рухів. -
«Один камінь, одне життя: 80 каменів спотикання для Києва» Новини проєкту
Спільний проект УЦВІГ та Посольства Федеративної республіки Німеччина в Україні за підтримки КМДА «Один камінь, одне життя: 80 каменів спотикання для Києва» продовжує свою роботу. Наразі розпочався дуже відповідальний етап, адже ми за крок до отримання необхідних дозволів для встановлення каменів!
[Докладніше] -
Вебінар «Історія Голокосту крізь призму персональних історій»
13 травня 2021 року відбувся вже другий освітній захід для педагогів в рамках нового проєкту «Молодь розмірковує про Голокост та Другу Світову війну», котрий проходить у партнерстві Київського освітнього центру "Простір толерантності" та УЦВІГу за підтримки EVZ Foundation.
Запис вебінару, що зібрав більше 50 учасників, вже доступний на YouTube каналі «Простору толерантності».
[Докладніше] -
(Не)Дитячі історії: проєкт триває
26 березня відбулося одразу дві важливі події проєкту «(Не)Дитячі історії».
[Докладніше]
Учениці Чернівецької ЗОШ I-III ст.№5 разом зі своїми вчительками історії розпочали проведення занять та онлайн екскурсій мультимедійною виставкою «(Не)Дитячі історії». Хоч наразі карантин завадив прийняти виставку вживу, ми щиро сподіваємося, що за деякий час чернівецькі учні й учениці все ж зможуть відвідувати її та бачитися в офлайні. А поки що щиро бажаємо успіху гідам та їхнім вчителькам в апробації дистанційної та змішаної роботи з матеріалами виставки. -
Вебінар в рамках проекту виставки «(Не) дитячі історії»
26 березня 2021 року відбувся вебінар для працівників закладів освіти щодо проекту-виставки «(Не)дитячі історії», реалізованого УЦВІГ у співпраці з транснаціональним проектом "Вчимося пам’ятати" єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Перший етап проекту «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва»
Спільний проект УЦВІГ, Посольства Німеччини в Україні та Київської міської державної адміністрації продовжує свою роботу. Учасники проекту, вчителі і учні київських шкіл, разом з фаховими істориками відібрали біографії, що будуть реалізовані у першому етапі проекту. Саме зараз справа за вибором та узгодженням місць для майбутніх каменів з КМДА та підготовкою до їх встановлення у вересні 2021 року, напередодні 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.
[Докладніше] -
Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього: навчання про історію Голокосту і права людини, 2020
У жовтні-листопаді 2020 року продовжилася освітня співпраця між УЦВІГом та Інститутом вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель (Нью-Йорк). Після перенесення дат, додаткового набору учасників та тривалої підготовки нарешті відбулася онлайн-школа для близько 30 учасників з усієї країни.
[Докладніше] -
Нова серія вебінарів проєкту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»
Жовтень-листопад позначилися новими здобутками проєкту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»: за ці два місяці було проведено серію вебінарів про пам’ять Бабиного Яру для освітян та широкої публіки. Цього разу тематика вебінарів стосувалася методик й інструментів дистанційного навчання за допомогою ресурсів проєкту, а також більш конкретних аспектів вшанування пам’яті про Бабин Яр, як-от: персональні історії, архітектурні конкурси, виникнення меморіального простору, еволюція і взаємодія різних моделей пам’яті тощо. Ключовим у проведенні вебінарів був наголос на пам’яті, а також на спробах провести паралелі між історією та пам’яттю Бабиного Яру та історією та пам’яттю про інші місця пам’яті жертв Другої світової війни у різних селах, містечках та містах України.
[Докладніше] -
Вебінари проєкту «Мережа пам’яті»
У 2020 році проект «Захистимо пам’ять» продовжується і трансформується. На новому етапі він дістав назву «Мережа пам’яті». Незважаючи на карантинні обмеження, робота в проекті відбувається дистанційно. 5, 10, 11 та 17 листопада 2020 року в рамках проекту відбулися вебінари. В них взяли участь вчителі-учасники проекту, координаторка проекту з Меморіалу убитим євреям Європи з Берліну Олександра Вроблевська, директор Центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, координатори освітньої частини проекту Віталій Бобров та Ольга Педан-Слєпухіна
[Докладніше] -
Наступна серія вебінарів про пам’ять Бабиного Яру
Ми раді повідомити, що з 29 жовтня починаємо нову серію з восьми вебінарів про пам’ять Бабиного Яру та навчально-методичні ресурси для вчителів, включно з можливостями дистанційного або змішаного навчання.
[Докладніше]
Перший вебінар відбудеться вже цього четверга, 29.10.2020 о 16.00. Ми поговоримо про тих, завдяки кому пам’ять про Бабин Яр існує, про осіб, що вплинули на наші уявлення про Бабин Яр. Також проаналізуємо, як і коли таку розмову інтегрувати в освітній процес.
Другий вебінар відбудеться в неділю, 1.11 о 12.00 та стосуватиметься архітектурних проєктів меморіалізації Бабиного Яру від 1940-х і дотепер.
Реєстрація за посиланням нижче. Чекаємо на Вас. Реєстрація дійсна на усі вебінари проєкту, якщо Ви поставите відповідну позначку у формі.
Точний графік усіх вебінарів та детальні описи кожного можна побачити в розділі «Графік заходів» нашого сайту. -
Освітня конференція у Запоріжжі
10 вересня 2020 року в межах Тижня освіти дорослих КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР спільно з освітнім середовищем InschoollHub провів Zoom-конференцію «Освіта протягом життя як умова формування конкурентноспроможної особистості». Науковці, представники громадських організацій, профспілок, освітніх платформ, інститутів, управлінці та педагогічні працівники окреслили та охарактеризували коло можливостей і ресурсів для неформальної / інформальної освіти педагогів.
[Докладніше]
Ресурси і можливості Українського центру вивчення історії Голокосту були представлені Ольгою Лімоновою, координаторкою напряму "Формальна освіта".
Конференція об’єднала понад 70 освітян (керівників закладів освіти, викладачів та вчителів суспільствознавчих дисциплін) з різних куточків України -
Семінар для вчителів історії у Кривому Розі
6-7 вересня 2020 року в Криворізькому музеї культури єврейського народу та історії Голокосту «Музей Михайла Мармера» відбувся навчально-методичний семінар «Українське суспільство і пам'ять про Голокост» для вчителів історії. Захід був організований в результаті плідної співпраці Українського центру вивчення історії Голокосту (УЦВІГ, Київ), Музею Михайла Мармера та ГО «КЕТЕР» (Кривий Ріг), та за підтримки Департаменту освіти і науки виконкому Кріворізької міської ради.
Програма заходу передбачала зустріч шкільних вчителів з вченими – дослідниками історії Голокосту, фахівцями, які вивчають відомі та розробляють нові методики викладання
[Докладніше] -
Онлайн зустріч з вчителями в проекті «Захистимо пам'ять/Мережа пам’яті
В рамках проекту "Захистимо пам'ять/ "Мережа пам'яті" 14-20 серпня 2020 року в онлайн відбулись зустрічі з вчителями, що є учасниками проекту з Житомирської, Вінницької, Львівської, Волинської областей. В онлайн зустрічах взяло участь 16 викладачів. Український центр вивчення історії Голокосту надав учасникам можливість дізнатися більше про публічну історію та обмінятися думками щодо організації та методики відвідань місць пам‘яті з учнями. Звичайно, онлайн-зустрічі не можуть замінити особистого спілкування, але вони дають можливість підтримати роботу та ініціативи вчителів
[Докладніше] -
Новини проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»
Маємо приємність представити новий розділ Інтерактивного путівника для вчителя: [Пам’ятні дати] . Відтепер 66+ матеріалів для вчителя (готові уроки, практичні, виховні заходи, квести тощо) поєднано з пам’ятними датами, до яких ці заняття можна використати. Щомісяця, починаючи від сьогодні, ми будемо постити невелике нагадування про поточні дати, під час вшанування яких вартує звернути увагу на матеріали з історії та пам’яті про Бабин Яр.
[Докладніше] -
Вебінари онлайн ресурсу «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» у відкритому доступі
Протягом квітня-травня 2020 року Український центр вивчення історії Голокосту провів серію навчально-методичних вебінарів в рамках проекту онлайн ресурсу «Бабин Яр: пам`ять на тлі історії», що включає в себе віртуальну виставку, документальний фільм та інтерактивний путівник для вчителя. Записи вебінарів доступні на YouTube каналі Центру.
[Докладніше] -
Вебінари онлайн ресурсу «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» у відкритому доступі
Протягом квітня-травня 2020 року Український центр вивчення історії Голокосту провів серію навчально-методичних вебінарів в рамках проекту онлайн ресурсу «Бабин Яр: пам`ять на тлі історії», що включає в себе віртуальну виставку, документальний фільм та інтерактивний путівник для вчителя. Записи вебінарів доступні на YouTube каналі Центру.
[Докладніше] -
«Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» Результати конкурсу розробок вчителів
У День пам’яті та примирення Український центр вивчення історії Голокосту має приємність оголосити результати конкурсу розробок тематичних занять в рамках проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». Всього ми отримали 23 роботи від 20 учасників. 6 номінацій розподілили 5 членів журі (членів авторського колективу проекту та наукових консультантів проекту). 20 робіт опубліковано в Інтерактивному путівнику для вчителя.
[Докладніше] -
Семінар-презентація з платформи протидії дискримінації «Stories that Move» в Полтаві
26 та 27 лютого 2020 року у м. Полтава лектори та тренери Українського центру вивчення історії Голокосту та Освітнього центру "Простір толерантності" працювали разом із вчителями та викладачами професійно-технічних навчальних закладів на дводенному семінарі-презентація інтерактивної платформи з протидії дискримінації Stories that Move.
[Докладніше]
Спільно із тренерами протягом двох днів вони знайомились із платформою та її можливостями, із методиками змішаного навчання, навчання видимого мислення, створення безпечного простору. Окремі сесії були присвячені безпосередній роботі із навчальними модулями. -
Семінар-презентація з платформи протидї дискримінації «Stories that Move» в Черкасах
В Першій міські гімназії міста Черкаси 12-13 грудня 2019 року відбувся семінар-презентація платформи з протидії дискримінації «Stories that Move» https://cutt.ly/Pe6wY3r. Протягом двох днів вчителі, заступники міста та три учня Першої міської гімназії опановували освітню-платформу, дізнавались про її педагогічні та методологічні підходи.
[Докладніше] -
Тренінг Перехресна історія як перспектива для неформальної освіти
7-14 листопада 2019 р. у Фундації для Європейського Розуміння у Кшижові та у Міжнародному Домі Зустрічей Молоді в Освенцимі (Польща) відбувся міжнародний тренінг "Entangled History as a perspective for non-formal education" ("Перехресна історія як перспектива для неформальної освіти") для представників неформальної освіти.
[Докладніше] -
«Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього» Навчання про історію Голокосту і права людини. Науково-методичний семінар
Освітній міжнародний семінар-школа «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього: навчання про історію Голокосту і права людини» проходив 1-5 листопада 2019 року в м. Київ
[Докладніше] -
Підсумковий семінар в проекті "Захистимо пам'ять" 2019 року
26 – 28 жовтня 2019 року в Києві відбувся Навчально-методичний семінар для вчителів – учасників проекту «Захистимо пам'ять». Ця зустріч стала підсумковою для чергового етапу проекту, який тривав з 2016 по 2019 рік і об’єднала учасників з Вінницької, Житомирської, Волинської, Рівненської та Львівської областей. Результатом роботи в проекті стало відкриття 20 меморіалів на місцях масової загибелі євреїв і ромів в часи Другої світової війни.
[Докладніше] -
Міжнародний проект «Захистимо пам'ять» Церемонії відкриття меморіалів (осінь, 2019 р.)
16 - 19 вересня 2019 року відбулись церемонії відкриття дев'яти місць пам'яті та інформації убитим євреям та виставки просто неба у Житомирській та Вінницькій областях. Ці відкриття стали результатом роботи останніх трьох років Українського центру вивчення історії Голокосту та партнерів в рамках проекту "Захистимо пам'ять". Церемонії відкриття місць пам'яті та інформації мали місце в Бердичеві, Хажині, Барашах, Самгородку, Чукові, Липовцях, Вахнівцях та Плискові. Раніше в червні - ще шість на місці масових поховань ромів.
[Докладніше] -
Семінар-презентація інтерактивної платформи з протидії дискримінації Stories that Move
21 та 22 серпня у м. Суми відбувся дводенний семінар-презентація інтерактивної платформи з протидії дискримінації Stories that Move.
До участі в семінарі долучились вчителі історії, мов, інформаційних технологій, шкільні психологи. Спільно із тренерами протягом двох днів вони знайомились із платформою та її можливостями, із методиками змішаного навчання, навчання видимого мислення, створення безпечного простору.
[Докладніше] -
«EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту»
Дев'ятеро українських та польських історикинь та істориків, дослідниць і дослідників політики пам'яті України та Польщі працювали з 11 по 13 серпня в Києві на спільному польсько-українському семінарі. Цей київський семінар став продовженням польсько-українського проекту "EDU-NET: EAST. Нові лідери через неформальну освіту", перший семінар якого пройшов в липні у Варшаві.
[Докладніше] -
Єврейська модерна освіта в українському суспільстві
З початку липня 2019 року Український центр вивчення історії Голокосту бере участь у партнерському проекті «Є-ТОМУС»
[Докладніше] -
Проект «Захистимо пам’ять» Відкриття місць пам’яті жертвам Голокосту та геноциду ромів часів Другої світової війни.
18-20 червня 2019 р. у рамках проекту «Захистимо пам’ять» відбулися церемонії відкриття шістьох місць пам’яті із загалом 17-ти, що споруджені у 13-ти населених пунктах України.
[Докладніше] -
Проект «Захистимо пам’ять» Відкриття місць пам’яті жертвам Голокосту та геноциду ромів часів Другої світової війни.
18-20 червня 2019 р. у рамках проекту «Захистимо пам’ять» відбулися церемонії відкриття шістьох місць пам’яті із загалом 17-ти, що споруджені у 13-ти населених пунктах України.
[Докладніше] -
Семінар в рамках проекту "Захистимо пам'ять"
4 – 7 квітня 2019 року в Києві, в рамках проекту "Захистимо пам'ять" відбувся навчально-методичний семінар для вчителів. В семінарі взяли участь вчителі з Вінницької, Волинської, Львівської та Житомирської областей.
[Докладніше]
На семінарі говорили про стереотипи та упередження в історії та сучасності, зокрема на прикладах антисемітських та ромофобських стереотипів, вчились перевіряти інформацію та розпізнавати фейки у медіа і соцмережах, обговорювали можливості проведення публічних заходів у громаді в рамках проекту. -
Новий інтерактивний ресурс для освітян
Ми раді представити новий інтерактивний ресурс – Путівник для вчителя про пам’ять Бабиного Яру та багатогранну історію цього трагічного місця.
[Докладніше] -
Проект "Захистимо пам'ять": підсумковий семінар у Києві
З 21-23 грудня 2018 року в Києві пройшов Підсумковий навчально-методичний семінар для учнів та вчителів Житомирської та Вінницької областей за проектом "Захистимо пам'ять".
[Докладніше] -
Проект "Захистимо пам'ять": поглиблений семінар у Житомирі
27-29 жовтня 2018 року у Житомирі відбувся Поглиблений навчально-методичний семінар для учнів та вчителів за проектом "Захистимо пам'ять"
[Докладніше] -
Проект «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії» Семінари – презентації Путівника для вчителя у м. Києві
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Громадського комітету для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру продовжує роботу над проектом «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії».
[Докладніше] -
Семінар по проекту «Захистимо пам'ять» у Житомирі
13-16 серпня 2018 року пройшов Другий поглиблений навчально-методичний семінар у Житомирі для вчителів з місць проекту (Житомирська, Вінницька області) "Захистимо пам'ять".
[Докладніше] -
Як і коли говорити з учнями про пам’ять Бабиного Яру. Презентація збірника навчальних занять «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії. Путівник для вчителя
10 та 11 квітня 2018 р. для вчителів історії та заступників з виховної роботи шкіл Шевченківського району міста Києва було проведено одноденні семінари, присвячені презентації нового ресурсу проекту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».
[Докладніше] -
У Києві відбувся перший семінар в рамках нового проекту з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії.
21-23 жовтня 2016 року у Києві відкрився новий дворічний проект Українського центру вивчення історії Голокосту. Метою цього проекту є поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії, а також співпраця та обмін досвідом у сфері державної та недержавної програм підготовки вчителів.
[Докладніше] -
Розпочалися місцеві семінари в рамках нового проекту з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії.
21-23 жовтня та 4-6 листопада 2016 у Києві пройшли перші два семінари-відкриття нового дворічного проекту Українського центру вивчення історії Голокосту. Метою цього проекту є поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії, а також співпраця та обмін досвідом у сфері державної та недержавної програм підготовки вчителів.
[Докладніше] -
Триває виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту»
Протягом вересня-листопада 2016 року виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту» відвідала гімназії у смт. Гоща Рівненської області (вересень), у м. Черкаси (жовтень) та с. Мішково-Погорілове Миколаївської області (листопад).
[Докладніше] -
Пересувна виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту» подорожує Україною
Освітня виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту», підготовлена Українським центром вивчення історії Голокосту у співпраці з Музеєм «Будинок Анни Франк», подорожує місцями України.
[Докладніше] -
Виставка «Єврейські діти України – жертви Голокосту» на теренах Херсонщини
7-12 грудня 2015 р. в м. Цюрупинськ Херсонської області, в Цюрупинській спеціалізованій школі І -ІІІ ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов працювала виставка "Єврейські діти України- жертви Голокосту".
[Докладніше] -
Програма «Толерантність – уроки Голокосту» Семінар в Мінську
27–30 жовтня в Мінську в рамках програми Євразійського єврейського конгресу (ЄАЄК) «Толерантність – уроки Голокосту» відбувся семінар з викладання історії Голокосту в системі шкільної та неформальної освіти. В семінарі взяли участь 29 вчителів шкіл, музейних працівників, організаторів виховної роботи, викладачів коледжів зі всіх областей Білорусі.
[Докладніше] -
«Захистимо пам'ять»: заходи проекту у 2014 році
Проект «Захистимо пам'ять: захист та меморіалізація місць масових поховань євреїв України часів Другої світової війни» почався на території нашої країни кілька років тому і успішно продовжується у 2014 році.
[Докладніше] -
Семінари в рамках комплексного проекту «Підготовка та видання збірки документів та матеріалів про геноцид ромів (циган) в добу окупації України (1941-1944)»
Як повідомлялося у попередньому числі бюлетеню УЦВІГ («Уроки Голокосту», № 2 (30), 2012, с. 10) Український центр вивчення історії Голокосту розпочав виконання нового проекту, якій має назву «Підготовка та видання збірки документів та матеріалів про геноцид ромів (циган) в добу окупації України (1941-1944)».
[Докладніше] -
Щорічна молодіжна зустріч Бундестагу завітала до України
Цього року щорічна освітня зустріч для молоді, що її організовує служба візитів німецького Бундестагу до Міжнародного дня пам'яті жертв націонал-соціалізму 27 січня, завітала до України.
[Докладніше] -
Продолжение сотрудничества в рамках программы "Толерантность - уроки Холокоста" (сентябрь-октябрь, 2012)
Евроазиатский еврейский конгресс (ЕАЕК) совместно с Украинским центром изучения истории Холокоста, а также местными партнерскими организациями провели очередную серию международных образовательных семинаров по программе ЕАЕК "Толерантность - уроки Холокоста" для учителей гуманитарных предметов общеобразовательных нееврейских школ Молдовы, а также Грузии и Армении.
[Докладніше] -
В Минске состоялся семинар по программе «Толерантность – уроки Холокоста»
С 17 по 19 августа 2012 г. в г. Минске (Беларусь) Евроазиатский еврейский конгресс (ЕАЕК) совместно с Украинским центром изучения истории Холокоста, а также с Союзом белорусских еврейских общественных объединений и общин провели международный семинар по программе ЕАЕК «Толерантность – уроки Холокоста» для учителей гуманитарных предметов общеобразовательных нееврейских школ Белоруссии, России и Украины.
[Докладніше] -
Науковий семінар для викладачів історії зі Швеції
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Шведського комітету з протистояння антисемітизму та в партнерстві з Центром міської історії Центрально-Східної Європи м. Львова проводять міжнародний науковий семінар для викладачів історії зі Швеції
[Докладніше] -
«Чесна гра// Fair play» - семінар для молоді проти расизму у футболі
26-27 травня 2012 р. в Києві був проведений семінар для молоді проти расизму у футболі за назвою «Чесна гра//Fair play».
[Докладніше] -
Запрошуємо вас 19 лютого на першу зустріч-семінар, присвячену темі "Голокост і Україна. Євреї і українці в цей період".
Запрошуємо вас 19 лютого на першу зустріч-семінар, присвячену темі "Голокост і Україна. Євреї і українці в цей період".
[Докладніше] -
Історія Голокосту та права людини
25-27 листопада 2011 р. під Києвом пройшов перший семінар нового проекту Українського центру вивчення історії Голокосту та Всеукраїнської освітньої програми "Розуміємо права людини" - "Історія Голокосту і права людини".
[Докладніше] -
Другий набір групи гідів на навчання, Харків
З 10 листопада до 17 грудня 2011 року у м. Харкові Фонд Віктора Пінчука представить виставку Меморіалу Шоа "Голокост від куль: Масовий розстріл євреїв в Україні у 1941-1944 рр.",
[Докладніше] -
Відкриття в Києві виставки "Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні 1941-1944"
Фонд Віктора Пінчука у партнерстві з Меморіалом Шоа (Memorial de la Shoah), організацією "Яхад-Ін Унум", а також посольствами Ізраїлю, Франції, Німеччини та Сполучених Штатів Америки в Україні представили виставку "Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні 1941-1944".
[Докладніше] -
Історія Голокосту і права людини» Другий семінар проекту
16-18 березня у Пущі-Водиці під Києвом відбувся другий семінар проекту «Історія Голокосту і права людини», котрий здійснюється в Україні за підтримки Програми Матра та Посольства Королівства Нідерландів у Києві.
[Докладніше] -
Cемінар для викладачів історії зі Швеції
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Шведського комітету з протистояння антисемітизму та в партнерстві з Центром Міської історії Центрально-Східної Європи м. Львова організував та провів міжнародний науковий семінар для викладачів історії зі Швеції, з проблематики історії українського єврейства та історії Голокосту на теренах України
[Докладніше] -
Семинар по методике преподавания истории Холокоста для учителей истории Украины, России, Беларуси и Молдовы
С 28 июня по 30 июня 2009г. в Киеве Украинский центр изучения истории Холокоста совместно с Евроазиатским еврейским конгрессом провел международный семинар по программе ЕАЕК "Толерантность - Уроки Холокоста" для учителей, занимающихся преподаванием темы Холокоста в общеобразовательных школах Украины, России, Белоруссии и Молдовы. Целью семинара являлся обмен методическими педагогическим опытом между учителями в области преподавания истории Холокоста.
[Докладніше] -
Навчальні семінари в рамках проекту "Українські книжки для виховання толерантності"
Наприкінці червня 2009 року в Херсоні та Ужгороді відбулись навчально-методичні семінари в рамках загальноукраїнського проекту "Українські книжки для виховання толерантності", що офіційно розпочався в Україні з квітня ц.р.
[Докладніше] -
Українські книжки для виховання толерантності
14 квітня 2009 р. Центр громадянської освіти та виховання, спільно з Асоціацією керівників шкіл України, за підтримки Програми "МАТРА" Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів,
[Докладніше] -
Українські книжки для виховання толерантності Продовження проекту в жовтні-грудні, 2009 р
Восени та на початку зими 2009 р., за підтримки програми "Матра" Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів, Музею "Будинок Анни Франк" у Львові, Полтаві та Києві відбулися навчально-методичні семінари в рамках загальноукраїнського проекту "Українські книжки для виховання толерантності", що офіційно розпочався в Україні з квітня цього року.
[Докладніше] -
"Проект Українські книжки для виховання толерантності"
Одним з викликів сучасності є проблема виховання толерантності в умовах полікультурності Європи і світу. 1995 року резолюцією Генеральної конференції ЮНЕСКО було затверджено Декларацію принципів толерантності, а перше десятиріччя ХХІ ст. проголошено ООН "Міжнародним десятиріччям культури миру і ненасильства в інтересах дітей планети".
[Докладніше] -
Навчально-методичний семінар-практикум педагогічних працівників "голокост: уроки історії - уроки толерантності"
10 жовтня 2007 року в Києві Український центр вивчення історії Голокосту, Київська гімназія східних мов № 1 - Асоційована школа ЮНЕСКО провели навчально-методичний семінар-практикум педагогічних працівників "Голокост: уроки історії - уроки толерантності".
[Докладніше] -
Группа Украинских экскурсоводов в музее "дом Анны Франк" в Амстердаме!
Уже пять лет в Украине, начиная с 2002 года, проходит международный образовательный проект "Воспитание толерантности на примере истории Холокоста", который проводится по инициативе Музея "Дом Анны Франк".
[Докладніше] -
Маршрут выставки "Анна Франк - урок истории" - весна 2007 года
Проект "Воспитание толерантности на примере изучения истории Холокоста в Украине", инициатором которого является голландский Музей "Дом Анны Франк" в сотрудничестве с украинскими общественными научными и образовательными организациями, в число которых входит и Украинский центр изучения истории Холокоста, продолжается в этом году уже не только в Украине.
[Докладніше] -
Проект музея "дом Анны Франк" в Молдове
Проект "Holocaust and Tolerance Education in Ukraine", который уже четыре года успешно работает в Украине, фактически уже открылся на территории Молдовы.
[Докладніше] -
Открытие выставки "Анна Франк - урок истории" в Николаеве
4 декабря 2006 года в музее "Подпольно-партизанское движение на Николаевщине в годы Великой Отечественной войны. 1941-1944 гг."
[Докладніше] -
Выставка "Анна Франк" в Херсоне
Международная выставка "Анна Франк - урок истории" продолжает путешествовать по Украине. C 23 октября 2006 года жители Херсона получили возможность посетить выставку, которая уже более двух лет реализуется на территории Украины. Выставка будет действовать в помещении Херсонского обласного краеведческого музея (ул. Ленина, 9).
[Докладніше]
Останні Новини
-
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зв своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
[Докладніше]
вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру. -
ЗНАТИ І ПАМЯТАТИ Актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни
20 вересня 2024 року в Києві відбувся круглий стіл на тему «Знати і пам’ятати: актуальні дослідження та інформаційні продукти про геноцид ромів у роки Другої світової війни». Захід відбувся за ініціативи Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) і об’єднав представників органів влади, істориків, освітян, культурних діячів та громадські організації для обговорення важливості збереження пам’яті про геноцид ромів і популяризації знань про цю трагедію.
[Докладніше] -
Нова рубрика #ІсторіяФото у соціальній мережі
Український центр вивчення історії Голокосту відкрив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook нову рубрику “Історія_Фото” де ми нагадуємо випускникам проєктів Центру про важливі та яскраві моменти нашої наукової та педагогічної діяльності та збираємо відгуки, рефлексії та спогади учасників цих проєктів різних років.
[Докладніше]