Анонси Книжок
-
Бауман Зиґмунт . Модерність і Голокост / пер. з англ. Катерини Диси. К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2022. 344 с.
Книга відомого соціолога та філософа Зиґмунда Баумана «Модерність і Голокост» посідає особливе місце серед численних праць про трагедію європейського єврейства. Автор послідовно спростовує тезу про те, що цей геноцид був проявом крихкості цивілізації, натомість пропонує подивитися на Голокост як на свідчення її потужного потенціалу.
[Докладніше] -
Монолатій І. Етнопериферійність. Участь суб’єктів західноукраїнської етнополітичної сфери в міжетнічній взаємодії, міждержавних конфліктах і культурі пам’яти. Дрогобич: Посвіт, 2022, 576 с.
У цій книжці, написання якої завершувалося навесні 2022 року під час цьогорічної війни за незалежність України від російських окупантів.
[Докладніше] -
Богдан Ткачук. Безодня гріха. Від Голокосту до Геноциду. Львів: Растр-7, 2022. 116 с.
Книга знаного журналіста, публіциста і редактора Богдана Ткачука висвітлює чорну сторінку з трагічної історії єврейської громади Коломиї періоду Другої Світової війни.
[Докладніше] -
Операція органів НКВС УРСР проти сіоністів. 1937–1938 / Автори-упорядники: Валерій Васильєв, Роман Подкур, Андрій Когут. К.: Видавець В.Захаренко, 2021. 864 с.
У збірнику публікуються документи органів НКВС УРСР про масову репресивну операцію проти сіоністів, що тривала з грудні 1937 до грудня 1938 рр.
[Докладніше] -
Етнополітичні чинники консолідації сучасного українського суспільства / ред. кол. О. Рафальський (голова), В. Войналович, М. Рябчук. Київ: ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України. 2020. 336 с.
Книгу підготовлено за результатами науково-дослідної роботи «Етнополітичні чинники консолідації сучасного українського суспільства», що виконувалася співробітниками відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України в 2017 – 2019 роках.
[Докладніше] -
Стяжкіна Олена. Рокада: чотири нариси з історії Другої світової. К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2020. 272 с. (Сер. «Друга світова»).
У книжці «Рокада: чотири нариси з історії Другої світової» йдеться про необхідність українського погляду в історієписанні війни. У тому числі, й про формування європейської перспективи для аналізу подій, й про повернення суб’єктності спільнотам і людям, які були привласнені чужими історичними наративами.
[Докладніше] -
Монолатій І. Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури. Івано-Франківськ: Лілея-НВ. 2020. 256 с.
Історик Іван Монолатій у своїй книжці висвітлив «мнемонічні фігури» – літературні образи, крізь призму яких українські письменники 1930–1980-х років – і з радянської України
[Докладніше] -
Спеціальне число часопису «Україна Модерна»: «Голокост в Україні: як (не)пишуть історію злочину».
Цієї осені побачило світ нове число «України модерної», присвячене сучасним дослідженням з історії Голокосту на теренах України, роздумам про концептуальні підходи до теми, про поточні історіографічні тенденції у сфері студій Голокосту в Україні та сучасну політику вшанування пам’яті його жертв. Крім академічних статей в цьому числі представлений Форум – дискусії з цієї проблематики відомих українських та зарубіжних істориків.
[Докладніше] -
Програма підтримки бібліотек успішно завершена
Ми раді повідомити, що успішно завершили програму підтримки бібліотек країни всіх рівнів. Програма тривала понад два місяці. За цей час 340 бібліотек країни отримали видання Українського центру вивчення історії Голокосту! А це означає, що більше людей мають доступ до цінної інформації, знань та розвитку. Книги є одним із головних інструментів для збереження та передачі подій минулого.
[Докладніше] -
Програма підтримки бібліотек набирає оберти
Місяць як розпочала роботу Програма УЦВІГ з підтримки бібліотек країни. Близько 200 обласних, районних, сільських бібліотек вже отримали наші видання. Ми й далі продовжуємо надсилати попередньо замовлені книги та отримувати щирі подяки! Ваші відгуки стимулюють, мотивують та надихають нас. Дякуємо за співпрацю!
[Докладніше] -
Книжкова виставка "Історія Голокосту і права людини"
Видання Українського центру вивчення історії Голокосту можна побачити на книжковій виставці "Історія Голокосту і права людини" в бібліотеці ліцею "Ерудит" міста Первомайська Миколаївської області.
[Докладніше] -
«Суспільно-політичні та історичні аспекти розвитку сучасної єврейської громади України: європейський контекст».
З такою назвою побачила світ колективна монографія, що була підготовлена Інститутом політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАНУ, який є партнером УЦВІГу вже багато років. У монографії досліджуються питання розвитку хасидизму на сучасному етапі, історична доля кримчаків, особливості комплексної меморіалізації Бабиного Яру, відносини єврейських громад Європейського Союзу з національними урядами, можливість запозичення й застосування цього досвіду в українських реаліях та ін. Авторський колектив складається з відомих українських істориків та політологів, серед яких є і науковці нашого Центру
[Докладніше] -
Софія Ярова. «Моє життя в період окупації»
Проєкт «Слово Праведника» опублікував мемуари Праведниці народів світу Софії Ярової. За проханням і з дозволу керівництва Проєкту ми розміщуємо повний текст спогадів на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту. Мемуари присвячені подіям у Києві у роки окупації німцями з 1941 по 1943 роки. Це розповідь про трагічні події у Бабиному Ярі та історії рятування євреїв від загибелі.
[Докладніше] -
Збереження пам’яті про жертви Бабиного Яру: меморіальні контексти та політичні виклики сучасності
З такою назвою в українському науковому журналі «Політичні дослідження». 2022. № 1 (3) побачила світ стаття керівника УЦВІГ Анатолій Подольського. Особливу увагу в дослідженні приділено сучасному стану збереження пам’яті про жертви Бабиного Яру, політичній складовій цієї проблеми, зокрема — боротьбі проти проросійського проєкту вшанування пам’яті жертв Голокосту і жертв Бабиного Яру.
[Докладніше] -
Проєкт «Мережа пам’яті» представляє і розповсюджує книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944»
В рамках міжнародного німецько-українського проєкту «Мережа пам’яті» було видано книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944» Каталог було створено в рамках виставки, організованої фондами «Меморіал убитим євреям Європи» й «Топографія терору». Це потужний результат спільної дослідницької роботи німецьких, українських і білоруських істориків.
[Докладніше] -
Джадт Тоні. Після війни. Історія Європи від 1945 року/ пер. з англ. Катерина Зарембо. – 2-ге вид. – Київ.: Наш Формат, 2021. – 928 с.
Події Другої світової війни ще пів століття змушували здригатися всю Європу. «Холодна війна», розрив між Сходом і Заходом, змагання між комунізмом і капіталізмом – усе це зараз уже не поясниш як залізну політичну логіку й ідеологічну потребу. Повоєнний світ змінився – старі режими віджили своє, і почала зароджуватись нова Європа.
-
Сергій Єкельчик. Досвід Другої світової війни
«Український досвід Другої світової війни» - це гуманістичний погляд на складну історію останньої глобальної війни, в першу чергу, її українського виміру.
[Докладніше] -
Елі Візель. Ніч. Світанок. День. / Пер. з фр. В. Каденка, Є. Кононенко. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2021. – 288с.
Байдужість Бога до людських страждань і смерті, зневіра людей та водночас їхні сподівання та гуманне до себе ставлення – наскрізна тема творів лауреата Нобелівської премії, письменника, Елі Візеля.
[Докладніше] -
Берген Доріс Л. Війна та геноцид. Коротка історія Голокосту/ пер. З англ. Катерина Диса. – К.: ДУХ І ЛІТЕРА, 2021 – 408 с., з іл.
Досліджуючи одну з визначальних подій ХХ століття, Доріс Л. Берген розглядає Голокост у його історичному, політичному, соціальному, культурному та військовому контекстах.
[Докладніше] -
Каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944»
У 2021 році українською та білоруською мовами побачив світ Каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944». Таке видання було створено в рамках виставки, організованої фондами «Меморіал убитим євреям Європи й «Топографія терору». Це потужний результат спільної дослідницької роботи німецьких, українських і білоруських істориків.
[Докладніше] -
Іда Фінк. Сад відпливає [Текст]: коротка проза/Іда Фінк; переклад з пол. Наталки Римської. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2021. – 320 с.
Оповідання Іди Фінк – історія за історією, розповідь за розповіддю – немовби розгортають перед читачем звичайність і буденність зла й добра. У книжці не знайдено слова Голокост – бо це окреслення з’явилося щойно після війни. Авторка повертається в той час, коли ще не було мови, здатної назвати те, що відбувається.
[Докладніше] -
Пам’ять нетлінна: Голокост на теренах нашого краю. Науковий збірник «Велика Волинь». Матеріали Міжнародної науково-краєзнавчої конференції (Бердичів, 13-14 вересня 2021 р.). Вип. 62 / Упоряд. П.С. Скавронський — Бердичів : ФОП Мельник М.В., 2021. — 362 с.
У науковому збірнику вміщено статті і повідомлення учасників Міжнародної науково-краєзнавчої конференції, приуроченої до 80- річчя пам’яті про безневинно знищене нацистами єврейське та ромське населення
[Докладніше] -
Нове академічне видання з історії Голокосту в Україні
Spohr, Johannes. Die Ukraine 1943/44. Loyalitäten und Gewalt im Kontext der Kriegswende. Metropol-Verlag, 2021, 558 s. ISBN 978-3-86331-600-6 (Шпор, Йоганнес. Україна у 1943-1944 рр. Лояльності та насильство у контексті переламу війни)
[Докладніше] -
Рихло Петро. Пауль Целан. Референції. Наукові студії, статті, есеї. – К.: Дух і Літера, 2020. – 464 с. (Серія «Постаті культури»)
Книга містить статті та есеї про творчість видатного німецькомовного поета ХХ століття, уродженця Чернівців Пауля Целана, у яких простежується його буковинське коріння, досліджують маловідомі сторінки біографії, зв’язки зі слов’янським та єврейським світом, особисті й творчі контакти з такими авторами, як Альфред Марґул-Шпербер, Інґеборґ Бахман, Бертольт Брехт, а також роль і значення в його творчості музики.
[Докладніше] -
Скринька з червоного дерева: Єврейська проза Східної Європи другої половини ХІХ – ХХ століть / Пер. з івриту, їдишу, польської, російської; Упоряд.: Л.Фінберг, О.Уралова; Вступ. Слово: А.Пучков. – Київ: Дух і Літера, 2020. – 528 с.
Видання містить переклади творів одинадцятьох єврейських письменників Східної Європи другої половини ХІХ – ХХ століть: Іцхока Лейб Переца, Шолом-Алейхема, Януша Корчака, Шмуеля Йосефа Аґнона, Бруно Шульца, Ісака Бабеля, Іцика Кіпніса, Іцика Манґера, Ісаака Башевіса Зінґера, Дебори Фоґель, Аврома Суцкевера.
[Докладніше] -
Єврейські адреси України. Путівник / Упор. Маргарита Єгорченко, за участі Ірини Берлянд та Ігоря Винокурова. – К.: Дух і Літера, 2020. – 656 с., з іл.
Цей путівник розповідає про локації в містах і селах України, що пов’язані з історією та культурою українського єврейства. Путівник побудовано за географічним принципом – окремий розділ для кожної області. Оскільки історія єврейських громад в Україні була різною, неоднорідними будуть і розділи путівника.
[Докладніше] -
Політика і пам’ять. Дніпро – Запоріжжя – Одеса – Харків. Від 1990-х до сьогодні / О. Гайдай та ін.; наук. ред. Г. Касьянов. – Львів: ФОП Шумилович, 2018. – 240 с.
Ця книга є спробою критичного аналізу використання історії у неакадемічній сфері, а саме у публічному просторі міст – через пам’ятники, музеї, святкування та ритуали, топоніміку, тематичні ресторани, популярні видання та масмедіа.
[Докладніше] -
Суцкевер Авром. Із Віленського гетто. Зелений акваріум. Оповідання / пер. з їдишу Олександри Уралової. – Київ: Дух і Літера, 2020. – 376 с.
Пропоноване видання містить твори поета Аврома Суцкевера (1913–2010) – книжку нарисів «Із Віленського гетто» та збірку поезій у прозі «Зелений акваріум. Оповідання».
[Докладніше] -
Стяжкіна Олена. Стигма окупації: Радянські жінки у самобаченні 1940-х років. – Київ: Дух і Літера, 2019. – 384 с. – (Серія «Бібліотека спротиву, бібліотека надії»).
Це книжка про війну та неспроможність людей осягнути окупаційний досвід як у момент його проживання, так і у перші роки після вигнання нацистів.
[Докладніше] -
"Голокост і місто: простори вбивства - простори руйнації"
Побачило світ перше друковане число часопису урбаністичних студій "Місто: історія, культура, суспільство" Це спеціальне число отримало назву "Голокост і місто: простори вбивства – простори руйнації" і представляє проблему Голокосту в міському вимірі.
[Докладніше] -
Шкандрій Мирослав. Євреї в українській літературі. Зображення та ідентичність / Пер. з англ. Наталії Комарової. – Київ: Дух і Літера, 2019. – 352 с. – (Серія «Бібліотека юдаїки»).
У книжці канадського мистецтвознавця і літературознавця Мирослава Шкандрія (нар. 1950 р.) проаналізовано, як в українській літературі ХІХ–ХХІ ст. відображено єврейську присутність на українській землі.
[Докладніше] -
Бохман Нухим. Семейная книга. – Киев: Дух і Літера, 2019. – 440 с.; ил.
Книга-мемуар, передающая жизнь автора на фоне повседневности Советского Союза.
[Докладніше] -
Фишгойт Михаил. Надежда умирает последней. – Киев: Дух і Літера, 2019. – 384 с.
В книге представлены воспоминания Михаила Фишгойта, свидетеля советской эпохи. Его тернистый путь, начатый им как добровольцем Красной армии, которому пришлось пройти весь ужас отступления из Крыма, он продолжил в роли разведчика, который дошел до Берлина победителем нацизма. Следующие годы – это опыт ГУЛАГа после доноса одного из товарищей.
[Докладніше] -
Леонид Смиловицкий. Евреи в Турове: история местечка Мозырского Полесья. – Иерусалим, 2008. – 848 с.
Книга посвящена еврейской общине Турова, одного из древнейших городов Белоруссии на перекрестке путей между Россией, Украиной и Польшей.
[Докладніше] -
Петровський-Штерн Йоханан. Штетл: золота доба єврейського містечка / Переклад з англійської Ярослави Стріхи, мапи Дмитра Вортмана. – Київ: Критика, 2019. – ХІІ + 394 с.
Нова книжка знаного дослідника східноєвропейського єврейства професора Північно-Західного університету в Чикаго Йоханана Петровського-Штерна становить перший нарис ґрунтовно переосмисленої соціальної, економічної та культурної історії штетлу на теренах України, себто того специфічного «містечкового світу», що його наприкінці ХVІІІ й у першій половині ХІХ століття замешкувало дві третини єврейської людності цілої Центрально-Східної Європи.
[Докладніше] -
Леві Прімо. Чи це людина: Роман / переклад з італ. Мар’яни Прокопович. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 272 с.
Мудрість гефтлінга, в’язня концтабору: не намагатись зрозуміти, не уявляти майбутнього, не ставити запитань, затямити, що «завтра вранці» на табірному жаргоні означає «ніколи». Цю мудрість Прімо Леві судилося засвоїти, коли йому було двадцять чотири, і його, молодого хіміка, депортували до концтабору в Аушвіці.
[Докладніше] -
Касьянов Г. Past continuous: історична політика 1980-х–2000-х. Україна та сусіди. – К.: Laurus, Антропос-Логос-Фільм. – 420 с.
Георгій Володимирович Касьянов, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу новітньої історії та політики Інституту історії України Національної академії наук України ставить у своїй праці такі питання: Як і для чого політики використовують історію? Як конструюється те, що називається «історичною пам’яттю»? Хто її «конструктори»? Як історія і колективна пам’ять стають громадянською релігією, знаряддям маніпуляції свідомістю? Як війни пам’яті транслюються у війну реальну?
[Докладніше] -
Гогун А. З. Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы: 4-е изд., испр. и доп. / Худож.-оформитель Е. А. Гугалова. — Харьков: Фолио, 2018. – 363 с.: ил.
У цій книжці автор, використовуючи архівні документи, інтерв’ю з учасниками подій, мемуари та інші джерела, розповідає про діяльність Організації українських націоналістів, створення і боротьбу Української повстанської армії проти німецьких окупантів.
[Докладніше] -
Крижний Сергій. Цивільний колабораціонізм. Спроба соціологічного аналізу. (Харків під час окупації 1941–1943 рр.). – Харків: Акта, 2016. – 220 с.
Що вважати за співпрацю з ворогом?
Як можна уникнути такої співпраці, коли окупаційні війська перебувають у твоєму місті чи селі впродовж двох-трьох років?
Чи може вижити цивільне населення без лояльного ставлення до озброєного ворога? -
Долганов П. «Свій до свого по своє»: соціально-економічний вимір націотворчих стратегій українців у міжвоєнній Польщі: монографія / Петро Долганов. – Рівне: Волин. обереги, 2018. – 232 с.
Дослідження присвячено українському економічному націоналізму – модерному руху українців за перетворення селянської нації в урбанізовану та економічно розвинуту спільноту. Цей рух розгорнувся на території західноукраїнських земель, що у міжвоєнний період перебували у складі Польщі.
[Докладніше] -
Тімоті Снайдер. Чорна земля. Голокост як історія і застереження / Науковий редактор – к. і. н. В. Склокін. – К.: Медуза, 2017. – 400с.
На основі нових джерел зі Східної Європи і забутих свідчень вцілілих, «Чорна земля» визначає Голокост як подію, яка є нам ближчою і зрозумілою, ніж здається на перший погляд – і від того ще страшнішою.
[Докладніше] -
Прорив у безсмертя. Повстання у таборі Собібор / Упор., авт. передмови Л. Москаленко. – К. Дух і Літера, 2016. – 152 с., з іл.
Це видання присвячено повстанню у Собіборі – одному з відомих та героїчних в історії Другої світової війни повстань у таборах смерті. Тут зібрано спогади організатора повстання Олександра Печерського, поему Марка Гейлікмана «Люка».
[Докладніше] -
Києво-Печерська Лавра в часи Другої світової війни: Дослідження. Документи / Упоряд. Т. М. Себта, Р. І. Качан. – К. «Видавець Олег Філюк», 2016. – 1200 с. + 48 с. іл.
Збірник досліджень і документів різнобічно висвітлює трагічний період Другої світової війни в історії Києво-Печерської Лаври, найдавнішого православного і духовного центру України-Русі.
[Докладніше] -
Друга світова війна та долі мирного населення у Східній Європі. Матеріали міжнародної наукової конференції пам’яті Митрополита Андрея Шептицького, 30 листопада – 1 грудня 2015 року м. Київ. За редакцією Леоніда Фінберга. – К.: Дух і Літера, 2016. – 448 с
Видання містить матеріали міжнародної наукової конференції пам’яті Митрополита Андрея Шептицького, яку було проведено в Києві 30 листопада – 1 грудня 2015 р.
[Докладніше] -
Кіяновська Маріанна. Бабин Яр. Голосами. – К.: Дух і Літера, 2017. – 112 с.
У книзі використані ескізи Ади Рибачук та Володимира Мельниченка для проекту пам’ятника жертвам Бабиного Яру, роботу художника Зіновія Толкачова «Талескотен», серії «Майданек», 1944 р., а також фотографія Дмитра Пейсахова з циклу «Бабин Яр».
[Докладніше] -
Титаренко, Дмитро. Культурні процеси в Україні у роки нацистської окупації (зона військової адміністрації). – Львів-Донецьк, 2014. – 442 с.
У монографії на широкій документальній базі з вітчизняних та зарубіжних архівів охарактеризовано сутність та особливості культурних процесів в період нацистської окупації на території тих областей України, що входили до зони військової адміністрації.
[Докладніше] -
Danijel Vojak, Bibijana Papo, Alen Tahiri. Stradanje Roma u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj 1941–1945. – Biblioteka Studije – Knjiga 24. Institut društvenih znanosti Ivo Pilar i Romsko nacionalno vijeće. – Zagreb, 2015. – 414 s.
У Заґребі (Хорватія) побачило світ нове видання «Страждання ромів у Незалежній Державі Хорватія, 1941–1945». Автори-упорядники Даніель Вояк, Бібіана Папо, Ален Тахірі. Пропонуємо скорочений зміст анотації до видання.
[Докладніше] -
Стрільчук, Анатолій. Вектор. Художньо-документальна повість. – Шепетівська міжрайонна друкарня, 2010. – 252 с., іл.
Книга присвячена рокам Другої світової війни та німецької окупації Житомирщини, зокрема Баранівського району.
[Докладніше] -
Цвіра, Ігор. Життя, обпалене війною. Краєзнавче дослідження подій у Володарськ-Волинському районі під час Великої Вітчизняної війни. – Новоград-Волинський, 2010. – 40 с., іл.
Ця книга є мікроісторичним дослідженням подій у Володарськ-Волинському районі в добу Другої світової війни та нацистської окупації регіону.
[Докладніше] -
Горобчук, Анатолий. Еврейские святыни Бердичева. Экскурс в прошлое, рассказ о настоящем. – Житомир, ПП «Рута», 2013. – 120 с., ил.
Город-монастырь, город-крепость, Волынский Иерусалим, Малый Иерусалим – все это о Бердичеве, городе, имеющем многовековую историю.
[Докладніше] -
Yad Vashem Studies. – 2014. – Vol. 42. – № 1.
Зміст:
[Докладніше]
Леон Зальтель. Дегуманізація смерті. Знищення єврейського цвинтаря в Салоніках в світлі нових джерел.
Лея Прайс. «Jews from the World to Come». Перші свідчення втеч з Хелмно та Треблінки у Варшавському Гетто, 1942–1943 роки. -
Yad Vashem Studies. – 2013. – Vol. 41. – № 3.
Завдяки угоді, що її було укладено між бібліотечним відділом Меморіалу «Яд Вашем» та Українським центром вивчення історії Голокосту, бібліотека Центру поповнюється новими академічними виданнями «Яд Вашем». Вийшли друком нові числа наукового часопису «Яд Вашем стадіз» (Наукові записки «Яд Вашем»). Пропонуємо читачеві перелік статей з нового випуску.
[Докладніше] -
Голокост на Буковині на уроках історії. Дидактичні матеріали для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. Чернівці, 2014.
Ці матеріали призначені для допомоги вчителям історії чернівецьких шкіл, вони повинні стати відправною точкою для усвідомлення школярами Голокосту не тільки як феномена іноземній історії (в якості якого він викладався раніше), але як частини їх власної історії, історії Чернівців. Пропоновані дидактичні матеріали підготовлені фахівцями Чернівецького Музеї історії євреїв Буковини та одним з відомих українських викладачів та методистів з тематики історії Голокосту Наталії Герасим.
[Докладніше] -
Полян,Павел.Свитки из пепла.Еврейская «зондеркоммандо» в Аушвице-Биркенау и ее летописцы.–Рукописи членов зондеркоммандо, найденные в пепле у печей Освенцима(З.Градовский, Л.Лангфус, З.Левенталь, Х.Герман, М.Наджари и А.Левите).–М.–Ростов н/Д.: Феникс,2013.–558 с.: ил.
Члены «зондеркоммандо», которым посвящена эта книга, суть вспомогательных рабочих бригад, составленных почти исключительно из евреев, которых нацисты понуждали ассистировать себе в массовом конвейерном убийстве десятков и сотен тысяч других людей, – как евреев, так и неевреев, – в газовых камерах, в кремации их трупов и в утилизации их пепла, золотых зубов и женских волос.
[Докладніше] -
«Сохрани мои письма...»: Сборник писем и дневников евреев периода Великой Отечественной войны. Вып. 3-й / Сост. И. А. Альтман, Л. А. Терушкин, Е. В. Тестова, под. ред. и с предисловием И. А. Альтмана. – М.: Центр «Холокост», 2013. – 288 с.
Третий выпуск переписки и дневников периода Великой Отечественной войны из коллекций и фондов Научно-просветительного центра «Холокост» содержит около 250 письменных документов и редких фотографий.
[Докладніше] -
Опыт нацистской оккупации в Донбассе: свидетельствуют очевидцы / Авт.-сост. Д. Н. Титаренко, Т. Пентер. – Донецк: Світ книги, 2013. – 465 с.
В издании собраны и систематизированы материалы интервью, проведенных с людьми, пережившими нацистскую оккупацию на территории Донбасса
[Докладніше] -
Навроцька, Є. М., Адам А. Є. Сповідь. Живі свідчать: Навчально- методичний посібник про Голокост (Параїмос) ромів Закарпаття для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів II-III ст. – Ужгород: КП «Ужгородська міська друкарня», 2012. – 80 с.: іл.
Навчально-методичний посібник (мультимедійний комплекс) дає можливість одночасно розглядати історію Голокосту (Параїмосу) ромів Закарпаття у двох перспективах – загальноісторичній та через історію пересічної особи.
[Докладніше] -
Слободянюк П. Я., Вавринчук М. П., Олійник Ю. В., Смоленюк П. С., Телячий Ю. В. Воєнне лихоліття на Поділлі (1941–1945 рр.): монографія. – Кам’янець-Подільський: ПП «Медобори-2006», 2007. – 312 с.
У монографії вперше у вітчизняній історіографії Другої світової війни комплексно висвітлюється людиноненависницька політика нацистського окупаційного режиму на території Поділля (у межах Хмельницької області) в 1941–1944 рр.
[Докладніше] -
Yad Vashem Studies. - 2011. - Vol. 39. - No. 1. - 323 р.
Завдяки угоді, що її було укладено між бібліотечним відділом Меморіалу "Яд Вашем" та Українським центром вивчення історії Голокосту, бібліотека Центру поповнюється новими академічними виданнями "Яд Вашем". Вийшло друком нове число наукового часопису "Яд Вашем Стадіз".
[Докладніше] -
The Jews from Macedonia and the Holocaust. History, Theory, Culture / Ed. by Sofija Grandakovska. - Skopje: Euro Balkan Press, 2011. - 727 p
Двомовна хрестоматія під назвою "Євреї Македонії та Голокост: історія, теорія, культура" під редакцією С. Грандаковської, яка також є автором передмови до видання - це книга, що постала в результаті дослідницького проекту "Євреї Македонії та Голокост", разом із наступною
[Докладніше] -
Біль пам'яті: навчально-методичний посібник до виставки "Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні у 1941-1944 рр." / Авт.-упор. О. Войтенко. - К.: ТОВ "Майстер книг", 2011. - 64 с., відео-компонент.
Читачеві пропонується мультимедійний навчально-методичний посібний для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів до виставки "Голокост від куль". Він дає можливість одночасно розглянути історію Голокосту в двох перспективах - загально-історичній та через історії пересічної людини. До мультимедійного комплекту входять DVD з відео свідченнями очевидців з колекцій "Яхад - Ін Унум" та з Архіву візуальної історії Інституту Фонду Шоа Університету Південної Каліфорнії, а також рекомендації щодо їхнього використання, покроковий план уроку, історичні документи, карти та інші додаткові ресурси.
[Докладніше] -
Новая публикация отдела образования Юнеско: "Зачем преподавать историю Холокоста?"
Холокост стал переломным моментом в истории человечества. Понимание геноцида еврейского народа и других преступлений, совершенных нацистским режимом, по-прежнему имеет большое значение в современном мире.
[Докладніше]
Независимо от того, где мы живем и кем являемся, изучение этой всеобщей истории может помочь учащимся серьезно задуматься об истоках геноцида и необходимости воспитания в духе мира и прав человека для предотвращения подобных чудовищных преступлений в будущем. -
Collaboration with the Nazis: Public discourse after the Holocaust. Edited by Roni Stauber. - London and New York: Routlege, 2011. - 305 p. ISBN 978-0-415-56441-0
В сборнике статей "Коллаборация с нацистами: Публичный дискурс после Холокоста" рассматриваются изменения, происшедшие в послевоенное время в общественных представлениях о коллаборации в различных европейских странах - в тех, которые либо были прямо оккупированы нацистами, либо являлись, по крайней мере на одном из этапов войны, союзниками или сателлитами Германии.
[Докладніше] -
Снайдер, Тімоті. Криваві землі. - К.: Грані-Т, 2011. - 446 с
У серці Європи посеред ХХ століття нацистський та радянський режими вбили близько 14 мільйонів людей. Криваві землі, місце загибелі всіх жертв, охоплюють простір від центральної Польщі до західної Росії: Україну, Білорусь та Прибалтику. Під час зміцнення націонал-соціалізму та сталінізму (1933-1938), спільної німецько-радянської окупації Польщі (1939-1941), а потім німецько-радянської війни (1941-1945) на цей реґіон зійшло масове насилля у небачених в історії масштабах.
[Докладніше] -
Трагедия Бабьего Яра в немецких документах / Автор-сост. А. Круглов. - Днепропетровск: Центр "Ткума"; ЧП "Лира ЛТД", 2011. - 140 с.
Книга посвящена отражению трагедии Бабьего Яра в немецких документах, многие из которых публикуются впервые. Раскрывается роль Вермахта в этой трагедии, в частности, в подготовке массовых убийств,
[Докладніше] -
Ilana Waysman. The tear black. – Rishon le-Zion: MeDial, 2010 – 369 p. Илана Вайсман. Черная слеза. Документальный роман. – Ришон ле-Цион: MeDial, 2010 – 369 с.
Автор книги «Черная слеза» – Илана Вайсман. Она родилась в городе Белая Церковь Киевской области. В 1991 году с семьей переехала в Израиль. С 1996 года – член Союза писателей Израиля. На новой родине вышли в свет ее поэтические сборники и автобиографическая повесть. Илана Вайсман умерла в 2009 году.
[Докладніше] -
Мелер, Мейер. Места нашей памяти: Еврейские общины Латвии, уничтоженные в Холокосте. - Рига: Рижская еврейская община; Музей "Евреи в Латвии", 2010. - 472 с. ISBN 978-9984-49-048-9
Как пишет в предисловии автор книги, "Трагедию евреев в годы Второй мировой войны вновь и вновь пытаются раскрыть историки, писатели и публицисты… Историки, как правило, уделяют основное внимание тому, кто и как убивал евреев, действовал ли убийца по приказу или это была его собственная инициатива,
[Докладніше] -
Ashes in the Wind: The Destruction of Dutch Jewry. - 3d ed. - London: Souvenir Press, 2010. - 556 p.
Книга Якоба Прессера "Пепел по ветру. Уничтожение голландского еврейства" была впервые опубликована в 1965 г. на голландском языке. Данное издание - репринт англоязычного издания, осуществленного в 1968 г. Начиная с 1940 г. около 110 тысяч евреев Нидерландов были депортированы в концентрационные лагеря.
[Докладніше] -
Полікультуріка: Як організувати виховання міжкультурної толерантності у школі та позашкільній діяльності: навчально-методичний посібник / Авт.-упоряд. А. Ленчовська, К. Крейдерман, М. Грінберг. - К.: ТОВ "Майстерня книги", 2010. - 244 с.
Навчально-методичний посібник "Полікультуріка" адресований вчителям історії і суспільних дисциплін, заступникам з виховної роботи, педагогам-організаторам, класним керівникам, шкільним психологам і вихователям учнівської молоді. Посібник містить методичні рекомендації з організації уроків виховної роботи у школі та позашкільній діяльності з толерантності, міжкультурної компетентності та протидії ксенофобії та расизму.
[Докладніше] -
Дослідження та викладання історії Голокосту. Україна, Нідерланди, Бельгія. Збірник матеріалів міжнародного проекту "Історія Голокосту в Україні та Нижніх Землях" / Під ред. М. Оттена та Юлії Смілянської. - Київ-Арнхем: Дух і Літера, 2010. - 396 с
"Дослідження та викладання історії Голокосту" - підсумок співробітництва викладачів і студентів педагогічних вишів трьох країн у царині викладання історії Голокосту.
[Докладніше] -
Зельцер, Аркадий. Евреи советской провинции: Витебск и местечки, 1917-1941. - РОССПЭН, 2006. - 478 с., илл
Книга посвящена проблемам модернизации евреев бывшей "черты оседлости". В широком контексте в ней рассмотрены перемены, произошедшие с еврейским населением провинции в политической, социальной и экономической сферах, в области национальной политики, проблемы межэтнических отношений, а также религиозная жизнь евреев, их образования на языке идиш.
[Докладніше] -
Костырченко Г.В. Сталин против "космополитов": Власть и еврейская интеллигенция в СССР. - М.: РОССПЭН; Фонд Первого Президента России Б.Н. Ельцина, 2010. - 415 с. ISBN 978-5-8243-1103-7
Данная книга - результат последних научных исследований автора, известного специалиста по сталинской "еврейской политике", избравшего на сей раз в качестве центральной темы исполненные противоречий и драматизма взаимоотношения диктаторского режима с еврейской интеллигенцией.
[Докладніше] -
Бауман, Зигмунт. Актуальность Холокоста. - М.: Изд-во "Европа", 2010. - 316 с ISBN 978-0-415-56441-0
В ряду исследователей Холокоста Зигмунт Бауман занял особое место. Один из европейских крупнейших социологов, Бауман отказался свести Холокост к "немецкой вине" и "катастрофе евреев", или к (несомненной для него) преступности гитлеризма.
[Докладніше] -
Без жалости и сомнения: Документы о преступлениях оперативных групп полиции безопасности и СД на временно оккупированной территории СССР в 1941-1944 гг. / Сост. А. Круглов. - Ч. 1-4. - Днепропетровск: Ткума, 2008-2010.
В сборнике представлены документы, большая часть из которых публикуется впервые. Кроме "Донесений о событиях в СССР", в сборник включены отчеты отдельных оперативных групп и зондеркоманд СД, военных комендатур об акциях зондеркоманд, материалы послевоенных судебных процессов по делам бывших членов этих команд, то есть документы, имеющие непосредственное отношение к деятельности оперативных групп и команд полиции и СД.
[Докладніше] -
Raport Final. Fragmente legate de Basarabia si Bucovina / Итоговый отчет. Отрывки, связанные с Бессарабией и Буковиной / Сост. и пер. с рум. Д. Шлаена. - Б.м., б.д. - 198 с.
борник документов представляет собой двуязычное издание, в котором представлены фрагменты текстов на румынском языке и их переводы на русский язык из издания Международной комиссии по изучению Холокоста в Румынии: Comisia internationala pentru studierea Holocaustului in Romania. Raportul final. - Iasi: Polirom
[Докладніше] -
Yad Vashem Studies, 2010, No. 38 (2).
Вышел из печати новый выпуск журнала "Исследования Яд Вашем" - одного из крупнейших в мире научных периодических изданий по истории Холокоста, который издается два раза в год. Особенностью данного номера является то, что большинство статей сосредоточено на истории Холокоста в Восточной Европе, в частности на советских оккупированных землях. Приводим названия исследовательских статей выпуска:
[Докладніше] -
Разлука / Ред. Е.С. Криулько. - Феодосия: СПД Сухарский С.П., 2010. - 216 с.
Данное издание представляет собой сборник воспоминаний пожилых евреев - жителей Феодосии об оккупационном периоде 1941-1944 гг. и Холокосте. В книге опубликованы 94 воспоминания объемом от одной до четырех страниц. Все авторы воспоминаний - члены феодосийской еврейской общины и подопечные Благотворительного фонда "Хесед Яхад".
[Докладніше] -
Ковба, Жанна. Останній рабин Львова Єзекіїль Левін. - Львів-Київ: Дух і Літера, 2009. - 184 с. ISBN 978-966-378-114-3
На матеріалах архівних джерел, преси, спогадів галичан-євреїв, поляків, українців у книзі висвітлюється релігійне життя юдейської громади Львова міжвоєнного періоду, діяльність рабинів та рабинату, їхні долі в часи Другої світової війни. Вперше описано життєвий шлях, служіння вірним, духовна спадщина рабина синагоги Темпль Єзекіїля Левіна
[Докладніше] -
Україна модерна. - 2009. - № 4 (15).
Як зазначено у передмові, цей том нової "України Модерної" особливий. У ньому співіснують наукові розвідки й есеїстичні роздуми. Чимала частина матеріалів - це тексти доповідей, виголошених на міжнародній науковій конференції "Геополітика, примирення та пам'ять", що відбулася 5-6 грудня 2008 р. в Національному університеті "Києво-Могилянська академія".
[Докладніше] -
Weiss-Wendt, Anton. Murder without hatred. Estonians and the Holocaust. - Syracuse - New York: Syracuse University Press, 2009. - 476 p. ISBN 978-0-8156-3228-3
Исследование старшего научного сотрудника Центра изучения Холокоста и религиозных меньшинств в Осло (Норвегия) д-ра Антона Вейсс-Вендта "Убийство без ненависти. Эстонцы и Холокост" фокусируется на обстоятельствах уничтожения евреев, цыган и советских военнопленных нацистами в период нацистской оккупации, а также на роли местного населения в этих событиях.
[Докладніше] -
Яд Вашем: Исследования. - 2009. - № 1. ISSN 1565-9941
Научный журнал "Yad Vashem Studies", специализирующийся на истории Холокоста, издается дважды в год Национальным мемориалом Катастрофы и героизма "Яд Вашем" в Иерусалиме. Журнал выходит параллельно на английском языке и иврите.
[Докладніше] -
Ермаков, Александр. Вермахт против евреев. Война на уничтожение. - М.: Яуза-пресс, 2009. - 416 с. ISBN 978-5-9955-0062-9
Автор рассматривает сформировавшийся в немецком послевоенном обществе миф о непричастности Вермахта - вооруженных сил Третьего рейха - к преступлениям нацистского режима и знакомит читателей с наиболее недавними работами - преимущественно немецких историков - о том
[Докладніше] -
Антисемитизм: Концептуальная ненависть: Сборник, посвященный Симону Визенталю / Под ред. И. Альтмана, Ш. Самуэльса, М. Вейцмана. - М.: Центр и Фонд "Холокост", 2009. - 456 с. ISBN 978-5-87902-186-8
Сборник эссе известных ученых, политических и общественных деятелей был подготовлен по инициативе ЮНЕСКО и Центра Симона Визенталя в 2007 г. Книга, посвященная выдающему правозащитнику, знаменитому "охотнику за нацистами" Симону Визенталю (1908-2005), вышла на английском и французском языках.
[Докладніше] -
Шпербер М. Хурбан, або Незбагненна певність. Есеї / Пер. з нім. та передмова Петра Рихла. - Чернівці: Книги - XXI, 2009. - 268 с
Хурбан, організоване винищення більшої частини європейського єврейства, залишається певністю, яка є незбагненою саме для того, хто - як автор цієї книги - обґрунтував її з такою детальністю. У тіні Хурбану Манес Шпербер намагається з пристрастю здорового глузду й "релігії доброї пам'яті" з'ясувати
[Докладніше] -
Україна модерна. - 2009. - № 4 (15).
Як зазначено у передмові, цей том нової "України Модерної" особливий. У ньому співіснують наукові розвідки й есеїстичні роздуми. Чимала частина матеріалів - це тексти доповідей, виголошених на міжнародній науковій конференції "Геополітика, примирення та пам'ять", що відбулася 5-6 грудня 2008 р
[Докладніше] -
Свидетельствуют палачи. Уничтожение евреев на оккупированной территории Беларуси в 1941-1944 гг.: Документы и материалы / Сост. В.И. Адамушко, И.П. Герасимова, В.Д. Селезнев; науч. ред. С.Е. Новиков. - Минск: НАРБ, 2009. - 216 с
Сборник содержит 112 документов их Национального архива Республики Беларусь о преступлениях нацистских оккупантов против еврейского населения на белорусской земле. В первую часть вошли 65 документов немецких учреждений и воинских формирований - айнзатцгрупп полиции безопасности и СД, подразделений СС, Вермахта, оккупационной гражданской администрации, жандармерии - переведенные на русский язык.
[Докладніше] -
Документы по истории и культуре евреев в региональных архивах Украины. Путеводитель. Волынская, Житомирская, Ровенская, Черкасская области / Науч. ред.-сост. Е.И. Меламед, Рос. гос. гуманитар. ун-т и др. - К.: Феникс, 2009. - 472 с.
Настоящее издание, подготовленное в рамках международного проекта "Документы по истории и культуре евреев в архивах России, Украины и Беларуси", продолжает серию межархивных справочников, посвященных письменному наследию евреев в архивах Украины, которая была начата путеводителем по архивохранилищам Киева (2006).
[Докладніше] -
Документи з історії та культури євреїв в архівах Києва
У видавництві «Дух і Літера» вийшов путівник документів архівів Києва, що стосуються історії та культури євреїв. В рамках Project Judaica, директор проекту Д.Фішман. Наукові редактори-укладачіЄ.Меламед та М.Куповецький.
[Докладніше] -
Фоєрман, Юліуш. Щоденник зі Станіслава (1941-1943 рр.) Пер. з польської. - Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2009. - 56 с. ISBN 978-966-458-102-5
"Щоденник зі Станіслава" - це свідчення Юліуша Фоєрмана про трагічну долю станіславських євреїв періоду нацистської окупації, опубліковані 1966 р. у Варшаві Єврейськім історичним інститутом. Сьогодні важко перевірити достовірність усіх свідчень автора і очевидця подій 1941-1943 рр.
[Докладніше] -
Гехт В. Воинское звание - воспитанник. - Владимир: Калейдоскоп, 2009. - 128 с.
Эта книга - воспоминания человека, на долю которого выпало пережить гетто и нацистскую политику уничтожения в городке Бучач (ныне Тернопольская область). Главы книги "Оккупация. Первые потери", "Вон из собственного дома", "Расстрелы. Гетто", "Побег", "Спасители - Праведники мира" словами очевидца описывают обстоятельства "окончательного решения еврейского вопроса".
[Докладніше] -
Gruner, Wolf. Jewish Forced Labor Under the Nazis: Economic Needs and Racial Aims, 1938-1944. - Cambridge University Press; published in association with the United States Holocaust Memorial Museum, 2008. - 322 p. ISBN 978-0-521-74357-0
В монографии профессора истории при университете Южной Калифорнии Вольфа Грюнера "Еврейский принудительный труд в годы нацизма: экономические потребности и расистские цели, 1938-1944" рассматривается подневольный труд как ключевой аспект нацистской антиеврейской политики, который влиял на повседневную жизнь почти каждой еврейской семьи в оккупированной Европе.
[Докладніше] -
Yad Vashem Studies, 2008, Vol. 36, № 2.
В соответствии с соглашением между Украинским центром изучения истории Холокоста и библиотечным отделом Музея Катастрофы и героизма евреев "Яд Вашем" о регулярном обмене изданной этими организациями научной и учебной литературой в библиотеку Центра поступил новый номер журнала Yad Vashem Studies.
[Докладніше] -
Father Desbois, Patrick. The Holocaust by bullets: a Priest's journey to uncover the Truth Behind the Murder of 1,5 Million Jews. - New York: Palgrave Macmillan, 2008. - 236 p. ISBN 0-230-60617-2
Отец Патрик Дебуа - католический священник, секретарь Собрания епископов Франции по вопросам взаимоотношений с иудаизмом, советник кардинала и архиепископа в Лионе и советник Ватикана по вопросам еврейской религии, президент Ассоциации "Яхад - Ин унум".
[Докладніше] -
The Shoah in Ukraine: history, testimony, memorialization / R. Brandon, W. Lower, eds. - Bloomington: Indiana University Press: In association with the United States Holocaust Memorial Museum, 2008. - IX, 378 p.: ill.
Накануне нацистского вторжения в 1941 г. на Украине проживала наиболее многочисленная еврейская община Европы. Между 1941 и 1944 годами здесь были уничтожены около 1 млн. 400 тыс. евреев. Однако об этой главе истории Холокоста известно немного.
[Докладніше] -
Хрустальная ночь: Урок истории: Методическое пособие / Сост. Л.М. Пятецкий; под ред. И. Альтмана. - М.: Центр и Фонд "Холокост": МИК, 2008. - 112 с. ISBN 978-5-87902-184-4
Данное пособие продолжает ежегодную методическую серию "Российской библиотеки Холокоста". Оно издано в помощь учителям истории, обществознания, литературы, классным руководителям и включает методические разработки российских педагогов, исследовательские статьи, документы, фрагменты воспоминаний.
[Докладніше] -
У співпраці з Міжнародним Соломоновим університетом
Ми хочемо привітати українське суспільство з доброю новиною. Відкритий університет Ізраїлю, Міжнародний Соломонів університет переклав українською мовою один з найкращих навчальних посібників з історії Голокосту – “Катастрофа європейського єврейства”.
[Докладніше] -
Конференція у Донецьку
В Донецьку Всеукраїнська громадська організація “Українське реєстрове козацтво”, Федерація єврейських общин України, Головний рабинат України, Донецький державний інститут штучного інтелекту, Асоціація національно-культурних об’єднань України у ІПШІ “Наука і освіта” видали матеріали Першої міжнародної науково-практичної конференції “Толерантність і духовність в українському суспільстві та сучасне осмислення проблем антисемітизму і ксенофобії”, яка пройшла у грудні минулого року.
[Докладніше] -
Рихло П.В. Шібболет. Пошуки єврейської ідентичності в німецькомовної поезії Буковини: Наукова монографія. - Чернівці: Книги - XXI, 2008. - 304 с.
Шібболет - гебрайське поняття, запозичене з біблійної Книги Суддів (12:4-6). Там воно означає словесний розпізнавальний знак, своєрідний пароль, за яким відрізняють своїх від чужинців. Так зветься також один з найвідоміших віршів Пауля Целана, в якому це слово є символом приналежності до табору гнаних і переслідуваних.
[Докладніше] -
"Чорна книга комунізму"
Минулого 2008 року львівське видавництво "Афіша" випустило збірник статей французьких істориків та публіцистів "Чорна книга комунізму. Злочини, терор, репресії" в українському перекладі. Не буде перебільшенням твердження, що вихід україномовного варіанту цієї роботи запізнився років на десять.
[Докладніше] -
Спогади-терни. Про моє життя німецьке…: Спогаді про перебування на примусових роботах у нацистській Німеччині / Гол. ред., вступ. Ст.. Г. Грінченко; упор., коментар І. Реброва. - Харків: Право, 2008. - 448 с. ISBN 978-966-458-102-5
У виданні вміщено спогади, сучасні листи та короткі автобіографії колишніх примусових працівників у нацистській Німеччині (загалом 88). Ці матеріали висвітлюють обставини вивозу, перебування на примусових роботах та повернення на Батьківщину остарбайтерів-українців. До першого розділу увійшли розгорнуті та значні за обсягом тексти, які найбільше відповідають визначенню "спогади".
[Докладніше] -
Безансон, Ален. Лихо століття: Про комунізм, нацизм та унікальність голокосту / З фр. пер. Т. Марусик. - К.: Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2007. - 136 с.
Два найжорстокіші тоталітарні режими ХХ століття - нацистська Німеччина і комуністичний СРСР - завдали великого лиха мільйонам людей. Ален Безансон доводить типологічну подібність комунізму і нацизму. У своїй книжці автор торкається також голоду в Україні.
[Докладніше] -
«Украинско-еврейские взаимоотношения: вчера – сегодня»
Вышел в свет сборник Общества по изучению религиозной философии и фольклора евреев Восточной Европы Kerem-Daat под названием «Украинско-еврейские взаимоотношения: вчера – сегодня» (Запорожье, 2007, 147 с., редактор Б.Л. Эстеркин).
[Докладніше] -
«Життя і смерть в епоху Голокосту»
Світ побачив другий том свідчень і спогадів колишніх в’язнів нацистських концтаборів і гетто на теренах України. Упорядником цієї надто важливої книги є відомий історик д-р Борис Забарко Інтерв’ю з ним в газеті “Дзеркало тижня” (№ 4 (633) за лютий 2007 р.)
[Докладніше] -
Bartov, Omer. Erased: vanishing traces of Jewish Galicia in present-day Ukraine. - Princeton: Princeton University Press, 2007. - XVII, 232 p.
В книге "Стерто: исчезновение следов еврейской Галиции в сегодняшней Украине" профессор Омер Бартов описывает стремительно исчезающие остатки присутствия в Западной Украине евреев, которые были захвачены и убиты нацистами порой с помощью местного населения.
[Докладніше] -
Shared history - divided memory. Jews and Others in Soviet-Occupied Poland, 1939-1941 / Eds. Elazar Barka, Elizabeth A. Cole, Kai Struve, preface by Dan Diner. - Leipzig: Leipziger Beitrage zur Judischen Geschichte und Kultur (Band 5), 2007. - 390 p.
В сборнике статей "Общая история - раздельная память. Евреи и "другие" в оккупированной Советским Союзом Польше, 1939-1941", опубликованном Институтом им. Шимона Дубнова в Лейпциге, рассматривается комплекс проблем в области межэтнических взаимоотношений в кресах и в странах Прибалтики в двухлетний промежуток времени и немедленные последствия этого периода
[Докладніше] -
Голосіння (Lamentacje)
Побачила світ книжка віршів польського поета Матеуша Пєньонжека "Голосіння". Виданий двома мовами (польською та українською) завдяки старанням перекладача Ігоря Пізнюка та редактора видання Дороти Яворської, цей збірник підніймає болючі для будь-якого суспільства питання.
[Докладніше] -
Ю. Шелвіс. За ворітьми. Звіт про два роки в німецьких таборах смерті та концентраційних таборах Jules Schelvis: Inside the Gates. A Report of Two Years in German Extermination and Concentration Camps
Ю. Шелвіс народився в Амстердамі у 1921 р. Як єврея його з дружиною Рейчел та її родиною було арештовано та депортовано через Вестерборк до Собібору. Його друкарські вміння врятували його як і ще 18тьох осіб з того транспорту до Собібору
[Докладніше] -
Рошель Сайдел. Єврейські жінки в концентраційному таборі Равенсбрюк Rochelle G. Saidel: The Jewish Women of Ravensbruck Concentration camp
Равенсбрюк, розташований за кількадесят кілометрів від Берліна, був єдиним великим жіночим табором нацистів. За шість років його існування там знаходилося близько 20.000 єврейських жінок.
[Докладніше] -
Роберт Сатлоф. Серед Праведників. Втрачені історії Голокосту в арабських країнах Robert Satloff: Among the Righteous, Lost Stories from the Holocaust's Long Reach into Arab Lands
Роберт Сатлоф намагається розкрити малодосліджену тему історії Голокосту в арабських країнах. Ставлячи перед собою питання "Чи рятували араби євреїв під час Голокосту?", він розпочинає пошук "арабського героя, чия історія змінила б погляд арабів на євреїв
[Докладніше] -
Ю. Шелвіс. Собібор: історія нацистського табору смерті Jules Schelvis: Sobibor: a History of a Nazi Death Camp
Книга за авторством Ю. Шелвіса, особи, котра пережила Голокост, являє собою "глибоке та детально вивірене дослідження на основі доступних свідоцтв та документів повоєнних судів, що подає всеосяжну історію табору". Власний досвід та академічні праці допомагають йому відтворити історію створення табору
[Докладніше] -
Томаш Блатт. З попелу Собібору Thomas Toivi Blatt: From the Ashes of Sobibor
Коли Т. Блатт прибув у нацистський табір смерті Собібор, йому було 15 років. Всю його родину було відправлено до газової камери на очах в хлопця, в той час як його самого було обрано для "Arbeitseinsatz": працювати читильником взуття Карла Френцеля (Karl August Frenzel), коменданта Собібору.
[Докладніше] -
“Философия ненависти”
Издательство Транзиткнига (Москва), в серии «Философия» выпустило книгу Андре Глюксмана «Философия ненависти» (книга подготовлена издательством «Мидгард», г.Санкт-Петербург, 2006 год).
[Докладніше] -
Арсен, Борис. Моя горькая правда. Я и Холокост на Прикарпатье. - Надвірна: Б.и., 2006. - 416 с. ISBN 966-7524-49-3
Данная книга - первая об истории Холокоста на территории Прикарпатья. Б. Арсен - известный читателям местных газет в Ивано-Франковской области автор, узник нацистских концлагерей, прошедший рогатинское гетто, тюрьму гестапо в Тернополе, Аушвиц и Бухенвальд. Как пишет автор, "эта книга не только автобиографична в полном понимании этого слова.
[Докладніше] -
Другие немцы
Издательство Дом еврейской книги (г.Москва, 2006 г.), при финансовой поддержке «Die Schwelle, Beitrдge zur Friedensarbeit» (Бремен) выпустили книгу С.Мадиевского «Другие немцы. Сопротивление спасателей в Третьем рейхе».
[Докладніше] -
Колабораціонізм на території рейхскомісаріату “Україна” і військової зони в роки Другої світової війни
Вийшла книга, яка мала б відкривати нову сторінку у вивченні української історії. Книга на яку чекає українське суспільство багато років. Книга яка з наукової точки зору висвітлює болючу проблему колаборації. Необхідно зауважити – навіть в країнах Європи, де подібна тема розглядалася в контексті свободи слова і незалежності історичної науки
[Докладніше] -
Новий номер журналу Фонду “Ткума”
В цьому році в Центральному Українському Фонді історії Голокосту “Ткума” (Дніпропетровськ, видавництво “Пороги”) вийшов третій номер журналу “Проблеми історії Голокосту”. Відповідальний редактор М.Тяглий. Треба віддати належне журналу рівень якого зростає від номеру до номера
[Докладніше] -
История Холокоста в Одесском регионе. Сборник статей и документов / Сост. М. Рашковецкий. – Одесса: Студия «Негоциант», 2006. – 372 с., илл.
Настоящее издание является одним из результатов исследовательского и образовательного проекта «История Холокоста в Одесском регионе», который реализуется Музеем истории евреев Одессы «Мигдаль-Шорашим» с 2004 г.
[Докладніше] -
Чтобы знали и помнили
В 2005 году в Иерусалиме Яд Вашем издал книгу «Чтобы знали и помнили», под редакцией Беллы Гутерман и Авнера Шалева. На основе книги Исраэля Гутмана «История Катастрофы» и материалов Музея истории Катастрофы Яд Вашем, перевод на русский язык Марка Шрабермана, редактор перевода Лариса Шварц.
[Докладніше] -
Встали мы плечом к плечу…
Музей истории и культуры евреев Беларуси, Национальный архив Республики Беларусь, Республиканский фонд «Холокост» в издательстве «Асобны Дах» (г. Минск, 2005) издали книгу «Встали мы плечом к плечу… Евреи в партизанском движении Белоруссии. 1941-1944 гг.». Составитель книги директор Музея, кандидат исторических наук И.Герасимова, рецензент кандидат исторических наук Е.Барановский.
[Докладніше] -
Холокост: как и почему это происходило
Документы об истории убиийств евреев в 1933-1945гг.Впервые на русском языке. Почти 60 лет прошло со времени Холокоста. В разных странах на разных языках выходят статьи, монографии, пособия , объемистые книги, в которых предпринимаются попытки описать и проанализировать это судьбоносное событие.
[Докладніше] -
Историография катастрофы. еврейский взгляд. концептуализация, терминология, подходы и фундаментальные вопросы
Несмотря на то, что тираж книги тысяча экземпляров, подобное издание крайне необходимо для изучения проблем Холокоста. Дан Михман является одним из крупнейших исследователей истории Холокоста. Части книги дают широкое представление о вопросе.
[Докладніше] -
Голокост в Україні
У 2005 році, в серії «Українська бібліотека Голокосту», в Центрі «Ткума» («Відродження») вийшло два робочих зошита під однією назвою – «Голокост в Україні: пошуки відповідей на питання історії».
[Докладніше] -
Нариси з історії та культури євреїв України
Під такою назвою Інститут юдаїки випустив в світ книгу, що безперечно стане до нагоди всім, хто цікавиться історією та культурою українських євреїв.
[Докладніше] -
Дослідження голодомору
Національна академія наук України, Інститут історії України видали книжку Станіслава Володимировича Кульчицького "Голод 1932-1933 рр. в Україні як геноцид". С.Кульчицький подає доволі широку інформацію політичних перипетій стосовно визнання Голодомору, як геноциду українського народу. Майже вперше він наголошує на тому, що метою Голодомору було винищення українських громадян різного етнічного походження.
[Докладніше] -
Рихло П.В. Поетика діалогу. Творчість Пауля Целана як інтертекст: Монографія. - Чернівці: "Рута", 2005. - 584 с
Книга літературознавця-германіста й перекладача Петра Рихла вводить читача в поліфонічне звучання поезії Пауля Целана, структурованої за принципом багатошарових інтелектуальних та емоційних палімпсестів, коли за авторським текстом відкривається присутність інших текстів, які були для поета імпульсами, каталізаторами
[Докладніше] -
Места массового уничтожения евреев Крыма в период нацистской оккупации полуострова (1941-1944)
Известный исследователь истории Холокоста на территории Украины Михаил Тяглый подготовил и издал справочник “Места массового уничтожения евреев Крыма в период нацистской оккупации полуострова (1941-1944)” (Михаил Тяглый. Места массового уничтожения евреев Крыма в период нацистской оккупации полуострова (1941-1944). – Симферополь. БЕЦ “Хесед Шимон. -2005)
[Докладніше] -
Гибель местечек Могилевщины. Холокост в Могилевской области в воспоминаниях и документах / Сост. И.М. Шендерович, А.Л. Литин. - Могилев: МГУ им. А.А. Кулешова, 2005. - 134 с. ISBN 985-480-150-0
Настоящее издание - первая попытка систематизации сведений о гибели еврейского населения Могилевщины в годы Второй мировой войны. Книга содержит архивные материалы и воспоминания свидетелей, многие из которых ранее никогда не публиковались, а также большой иллюстративный материал - фотографии и схемы мест расстрелов и захоронений погибших, алфавитный географический указатель.
[Докладніше] -
Народы Кавказа в вооруженных силах СССР в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 гг.
В Германии, в серии доктора Андреаса Умланда «Soviet and Post-Soviet Politics and Society» (издательство – ididem-Verlag) вышла книга Алексея Безугольнова «Народы Кавказа в вооруженных силах СССР в годы Великой Отечественной войны 1941-1945 гг.» (2005, Stuttgart). Предисловие профессора, действительного государственного советника Российской Федерации ІІІ-го класса, Николая Бугая.
[Докладніше] -
Евреи в Украине. Учебно-методические материалы
В Днепропетровске НПЦ “ТКУМА” издал учебно-методические материалы в трех частяхпо истории украинского еврейства, автором этих материалов является известный историк, исследователь, учитель-методист из Львова Илья Кабанчик (Евреи в Украине. Учебно-методические материалы.
[Докладніше] -
Православный антисемитизм
Недавно в Москве информационно-аналитическим Центром "Сова" издана книга Александра Верховского "Политическое православие. Русские православные националисты и фундаменталисты, 1995-2001 гг". Хотя данная тема не касается впрямую изучения Холокоста, как и истории Украины, мы не можем пройти мимо вопросов современного антисемитизма. Да и влияние Русской Православной Церкви в Украине, до сих пор не малое.
[Докладніше] -
Голокост і Ханна Арендт
Сама работа вийшла на Заході у 1951 році - уявимо ті часи... Живий вождь народів, що погрожує світу найчисельнішою і найміцнішою армією. Його величезний авторитет серед інтелектуалів Заходу і далеко не лише лівих (Бердяєв). Війна у Кореї, практично таку саму очикують у поділеній Німеччині.
[Докладніше] -
Білий камінь з чорної катівні Парно бар ай кало кінно
В місті Ужгород, у видавництві Олександра Гаркуші вийшло одне з перших видань в Україні, присвячених темі Параймосу (трагедії ромів під час Другої світової війни) – збірник спогадів закарпатських ромів “Білий камінь з чорної катівні” (упорядники Є.Навроцькі, Ю.Зейкан, переклад ромською Аладара Адама).
[Докладніше] -
Застереги історії “Червоного століття” на початку ХХІ-го
Видавництво “АртЕк” пропонує читачеві нову книгу відомого філософа, громадського діяча Мирослава Поповича “Червоне століття”. Сам автор подарував цю книжку А.Подольському.
[Докладніше] -
Енн Епплбом “Історія ГУЛАГу”
Видавничій дім “Києво-Могилянська академія” випустив книгу Енн Епплбом “Історія ГУЛАГу” (переклад Андрія Іщенко). Презентація цієї книжки сталася на початку квітня в Українському домі, тому маю можливість сказати й про книжку, й про її авторку.
[Докладніше] -
"Нас підловили на існуванні"
У видавництві "Дух і літера" вийшла книжка Станіслава Єжи Леца "Незачесані думки", в перекладі Андрія Павлишина . Відповідальні за випуск Леонід Фінберг і Костянтин Сігов. Видання здійснене за сприяння польського "Інституту книги".
[Докладніше] -
"Ніч. світанок. день"
Київське видавництво Дух і літера, Центр європейських гуманітарних досліджень, національний університет "Києво-Могилянська академія", інститут Юдаїки за допомогою відділу преси, освіти і культури посольства США в Україні, випустили книгу письменника Елі Візеля "Ніч. Світанок
[Докладніше] -
Бог здесь больше не живет
В серии Библиотека Евроазиатского Еврейского конгресса, в издательстве Гешарим (Москва-Иерусалим) вышла книга Яффы Элиаха “Бог здесь больше не живет” (хасидские истории эпохи Катастрофы). Перевод с английского А.Барц, редактор-составитель М.Яглом
[Докладніше] -
книга Карела Беркхофа “harvest of despair”
Книгу Карела Беркхофа “Harvest of Despair” (“Врожай відчаю”) було видано у 2004 році видавництвом The Belknap Press of Harvard University Press у США. В цьому прекрасному виданні автор змальовує випалену нацистами найбільшу колонію Третього Рейха – Україну.
[Докладніше] -
Праведники народів світу Білорусі
Цього (2004) року нашими білоруськими колегами було видано прекрасну книгу: “Праведники народів світу Білорусі”. Упорядниками цього непересічного в історіографії Голокосту видання стали Інна Герасимова та Аркадій Шульман. Видавництво здійснено за допомоги Міжнародного центру культурних зв’язків Ізраїль-Білорусь, Музею Яд Вашем, Посольства Республіки Білорусь в державі Ізраїль та Союзу білоруських єврейських суспільних організацій та общин.
[Докладніше] -
Єврейський опір в Україні в період Голокосту: збірник наукових статей
У 2004 році під грифом "Української бібліотеки Голокосту" в Дніпропетовську-Запоріжжі УЦФІГ Ткума було видано збірник наукових статей "Єврейський опір в Україні в період Голокосту" за редакцією Михайла Тяглого. У збірнику представлені роботи, об'єднані темою протистояння євреїв Голокосту в період нацистської окупації України (1941-1944).
[Докладніше] -
“Крым. 1941-1944 гг. оккупация и коллаборационизм”
Информационно-правовой центр “Магистр” (Симферополь) в 2004 году выпустил сборник статей и материалов “Крым. 1941-1944 гг. Оккупация и коллаборационизм”. Известный исследователь д-р О.В.Романько предоставил на суд читателя достаточно интересный материал о коллаборационизме в Крыму. Книга снабжена карикатурами и плакатами нацистской агитации, солидным списком литературы.
[Докладніше] -
Издательство “Яуза” (г.Москва) в 2004 г. выпустило книгу сергея чуева “проклятые солдаты”
Издательство “Яуза” (г.Москва) в 2004 г. выпустило книгу Сергея Чуева “Проклятые солдаты”. Книга дает широкий обзор войсковых соединений коллаборантов. Подробно описываются боевые пути различных формирований. Вместе с тем, совершенно не описано участие многих подобных соединений в массовом уничтожении евреев. Вообще проблема Холокоста почти полностью проигнорирована автором
[Докладніше] -
В Москве издано книгу Б.Ковалева...
Издательство АСТ и Транзиткнига, в серии Военно-историческая библиотека издали в Москве книгу Б.Ковалева “Нацистская оккупация и коллаборационизм в России 1941-1944 гг.”
[Докладніше] -
“Шоа у Львові”
Національна академія наук України, Львівська наукова бібліотека ім. В.Стефаника випустили в світ книгу спогадів Євгена Наконечного “Шоа у Львові.” Треба зазначити що подібні мемуари з’являються в українському книжковому просторі, нажаль, не надто часто.
[Докладніше] -
Десятые Запорожские еврейские чтения
В Запорожском национальном университете, при участии запорожского отделения общества "Украина-Израиль" вышел сборник трудов конференции, проведенной в мае этого года под патронатом городского головы Запорожья Е.Карташова.
[Докладніше] -
Українсько – Польські взаємини часів другої світової війни: спроба чесного погляду
Українсько – польські взаємини часів Другої світової війни: спроба чесного погляду В Україні сталася непересічна подія. Львівський часопис “Ї” зробив змістом останнього числа (28) українсько-польський конфлікт на Волині 1943-го року. Число назване – “ Волинське коло. Боротьба за землю. ”
[Докладніше] -
Вперше Українською мовою книга Ш.Редлiха...
Видавництво ДУХ І ЛІТЕРА, у серії “Бібліотека інституту Юдаїки” знову принесла радість читачам. Вийшла книга Шимона Редліха “Разом і наріжно в Бережанах” (переклад Наталії Вельбовець, редагування Н.Вельбовець, М.Петровський). Книга являє собою чудовий приклад поєднання мемуаристики з фаховою історією.
[Докладніше] -
Бабий Яр: человек, власть, история
Произошло значительное событие в области украинской историографии истории Холокоста. Общественный комитет по увековечению памяти жертв Бабьего Яра при содействии Государственного комитета по делам национальностей и миграции, Государственного комитета архивов Украины,
[Докладніше] -
Плен
С таким названием в Иерусалиме вышел двухтомник известного историка, сотрудника Института Яд-Вашем, д-ра Арона Шнеера (А.Шнеер. Плен. - Иерусалим, 2003). Монография посвящена судьбе более 5 млн. советских солдат и офицеров, оказавшихся в нацистском плену. Среди советских военнопленных было 80 тыс. евреев.
[Докладніше]
Автор подробно рассматривает судьбу евреев-военнопленных. -
Вышла новая книга в.лихачева “Политический антисемитизм в современной России”
Новая книга, уважаемого нами, коллеги В.Лихачева “Политический антисемитизм в современной России”, вышедшая в издательстве “Academia” (2003 г., Москва, Московское бюро по правам человека, научный редактор В.Прибыловский) весьма полезный для исследователя труд. Рецензентами выступили д.и.н.В.Шнирельман и директор Украинского Центра изучения истории Холокоста к.и.н. А.Подольский.
[Докладніше] -
На самоті з богом. - видавництво "дух і літера". - київ, 2003.
Книга являє собою збірник сповідей, душевних "молитов" різних людей, різних голосів: матері, немовля, дівчини, хлопчини. Це голоси людських почуттів, це відголоски душ, внутрішні рефлексії, живі емоції на папері, які вільно плинуть лише дійсно на самоті з Богом.
[Докладніше] -
Війна і революція в Європі, 1905-1956 рр.
Книжка Андреа Граціозі “Війна і революція в Європі, 1905-1956 рр.”, що її випустило видавництво Соломії Павличко “ОСНОВИ”, в перекладі Мар’яни Прокопович цікава власне тим розширенням рамок, до яких в нас надто звикли.
[Докладніше] -
Документи про діяльність Андрія Шептицького побачили світ!
Сталася важлива подія в студіях з історії Голокосту в Україні! Видавництво "Дух і літера" представило на розсуд читачів нове надто важливе документальне видання: Митрополит Андрей Шептицький. Документи і матеріали, 1941-1944. Упорядник Жанна Ковба. - Київ - 2003. Ця книга фактично і духовно пов'язана з Щоденником рабина Давида Кахане
[Докладніше] -
"Голокост в Україні у регіональному і загальнолюдському вимірі"
Вийшли в світ матеріали Міжнародної наукової конференції "Голокост в Україні у регіональному і загальнолюдському вимірі", яка проходила у Львові у 2003 році. Збірник наукових праць видано Міністерством освіти і науки України, національним університетом "Львівська політехніка"
[Докладніше] -
Холокост на Запорожье
С таким названием недавно вышла книга известного украинского ученого-философа и историка Семена Орлянского (С.Ф. Орлянский. Холокост на Запорожье. – Запорожский государственный университет; Запорожское городское отделение общества “Украина-Израиль”. – Запорожье. - 2003).
[Докладніше] -
Александр Шафран. сопротивление нацистскому урагану. мемуары. 1940-1944. – одесса, 2003
Это воспоминания д-ра Александра Шафрана, который в годы Холокоста был главным раввином Румынии. Впервые эти мемуары былипубликованы в Израиле, Институтом Яд-Вашем в 1987 году, с комментариями известного ученого, исследователя истории Холокоста на территории Транснистрии и Румынии Жана Анчеля. И вот книга издана на русском языке (сокращенный перевод с английского Давида Розенфельда) в Одессе в издательстве “Негоциант”.
[Докладніше] -
Илья Альтман выпустил книгу “жертвы ненависти”
Наш коллега, партнер и соратник Илья Александрович Альтман выпустил книгу “Жертвы ненависти” (2002 год, г.Москва, автор идеи, продюсер и куратор проекта издания и серии “Анатомия Холокоста” М.Агроскин, Фонд историко-архивных исследований и образовательных программ “Ковчег”).
[Докладніше] -
Міжнародний Соломонів університет видав книжку “вивчення Холокосту в школах України. методичні рекомендації.”
У 2002 році Міжнародний Соломонів університет видав книжку д-ра історичних наук Фелікса Левітаса “Вивчення Холокосту в школах України. Методичні рекомендації.” У брошурі стисло передано історію Голокосту.
[Докладніше] -
“Холокост и Еврейское сопротивление на оккупированной территории СССР”
Это учебное пособие содержит систематизированную информацию по истории нацистской политики преследования и уничтожения еврейского народа после прихода Гитлера к власти и до окончания Второй Мировой Войны.
[Докладніше] -
“На просторах СНГ появилось издание, посвященное hate speech - языку вражды”
В Москве (октябрь 2002) информационно-исследовательский центр “Панорама”, московская Хельсинская группа, Центр развития демократии и прав человека, Фонд защиты гласности издал книгу “Язык мой... Проблема этнической и религиозной нетерпимости в российских СМИ”. Следует отметить, что наконец-то на просторах СНГ появилось издание посвященное hate speech - Языку Вражды.
[Докладніше] -
Центром “панорама”, в серии “радикализм” издана книга А.Верховского
В Москве центром “Панорама”, в серии “Радикализм” издана книга Александра Верховского “Государство против радикального национализма. Что делать и чего не делать?” (август 2002 года). книге приведены предлагаемые и уже действующие акты по обузданию правого и левого экстремизма, комментарии экспертов, подняты проблемы законодательства. Нужно сказать о чрезвычайной важности подобных изданий.
[Докладніше] -
История «Мертвой воды» - от страшной сказки к большой политике. Политическое неоязычество в постсоветской России
В Германии, в серии доктора Андреаса Умланда «Soviet and Post-Soviet Politics and Society» (издательство ididem-Verlag) вышла книга Евгения Мороза «История «Мертвой воды» - от страшной сказки к большой политике. Политическое неоязычество в постсоветской России» (2005, Stuttgart).
[Докладніше] -
Я сторож брату своему
Издательство "Дух і літера" выпустило в свет книгу Дэвида А.Харриса "Я сторож брату своему". Автор, один из лидеров американской еврейской общины, делится с читателем своими рассуждениями о современных политических проблемах. Фактически книга является сборником докладов автора перед различными аудиториями, а также впечатлениями после всевозможных поездок по странам Европы и мира
[Докладніше] -
В Москве издана книга Вячеслава Лихачева “нацизм в России
В Москве, центром “Панорама”, под шапкой - серия “Экстремизм”, издана книга Вячеслава Лихачева “Нацизм в России” (2002 год). Книга носит справочно-документальный характер и дает короткую характеристику неонацистских и других праворадикальных групп и партий в России. Хотя работа не касается прямо проблематики Холокоста, но затрагивает проблемы ревизионизма, либо даже откровенного нацизма.
[Докладніше] -
Ян Томаш Гросс “соседи”
Книга о еврейском погроме лета 1941г. в небольшом польском городке Едвабне вызвала шок в Польше. Здесь Гросс документально доказывает, что массовые убийства, которые на протяжении десятилетий приписывались немцам,
[Докладніше] -
Под знаменами врага
В издательстве "ЭКСМО" вышла новая книга известного автора С.И.Дробязко "Под знаменами врага". Подзаголовок - "Антисоветские формирования в составе германских вооруженных сил, 1941-1945".
[Докладніше] -
«Пятая колонна» Гитлера»
В ставшем уже известном, странным подбором книг, издательстве «Вече» (г.Москва, Россия) в серии «Военные тайны ХХ-го века» вышла книга О.Смыслова «Пятая колонна» Гитлера. От Кутепова до Власова». Само название указывает, на заимствование автором идей войны и противостояния. Как известно, «пятой колонной» называли во время войны фольксдойчей, которые жили тогда вне Германии
[Докладніше] -
История Холокоста на территории Беларуси. библиографический указатель
Наши коллеги в Беларуси издали библиографический указатель по истории Холокоста (История Холокоста на территории Беларуси. Библиографический указатель. Составители: И.П.Герасимова, С.М.Паперная. – Витебск, 2001). Насколько нам известно, это один из первых такого рода библиографических указателей на постсоветском пространстве.
[Докладніше] -
"Mы свидетели" (Якоб Боас, киев 2001)
Сборник состоит из дневников пяти еврейских подростков (Давид Рубинович, Ицхак Рудашевский, Моше Флинкер, Эва Хейман, Анна Франк), которые в период между 1940 и 1944 годом день за днем описывали события, связанные с "окончательным решением еврейского вопроса", в оккупированных нацистами Литве, Польше, Венгрии, Бельгии и Голландии.
[Докладніше] -
"Щоденник Львівського Гетто вперше видано в Україні!" (Якоб Боас, киев 2001)
Сталася визначна подія в духовному житті модерної України. Видавництво "Дух і літера" в серії "Бібліотека Інституту юдаїки" випустило в світ українською мовою "Щоденник Львівського гетто. Спогади рабина Давида Кахане" (Упорядник д-р Жанна Ковба. - К.-2003).
[Докладніше] -
у Києві при Німцях…
Події (під час жахливі) окупації розглядаються з боку звичайної людини, яка відчула їх, пропустила через себе. Пожежа Хрещатика. Підрив будинків. Торгівля на ринках. Робота у німців. Пошук їжі, мила, одягу. Преса і чутки, спротив і покора. Про все це і багато іншого в книзі Д.Малакова.
[Докладніше] -
Издательство "дух i лiтера" издало книгу...
В настоящем издании впервые собраны избранные проповеди, статьи, письма, библиография протоирея Александра Глаголева, воспоминания его сына, священника Алексея Глаголева, а также крестной дочери и внучки отца Александра М.-А.Глаголевой-Пальян.
[Докладніше] -
Мемуары Фаины Браверман
Эта книга – серия очерков и статей, выступлений на конференциях и воспоминаний Фаины Браверман. Мемуары о довоенной жизни еврейского местечка (штетл) Сальница на Подолии,
[Докладніше] -
Издано брошюру “Холокост в Украине: история, психология, этика”
Кандидата философских наук Татьяны Чайки “Холокост в Украине: история, психология, этика” (материалы к учебному курсу для высших учебных заведений и 10-11 классов средней школы). Нужно сказать,
[Докладніше] -
Цвєтан Тодоров. "обличчям до екстреми"
Эта книга, вышедшая в свет в 2000 г. в издательстве "Літопис" во Львове, посвящена осмыслению многих проблем европейской истории 20 века , прежде всего вопросам тоталитаризма. Ее автор известный литератор и политолог, директор Национального центра научных исследований в Париже Цветан Тодоров. В книге есть главы, посвященные истории Холокоста, в частности глава "Гетто в 1943 году", где совершенно нетрадиционно анализируется восстание в гетто Варшавы.
[Докладніше] -
Подвигов не совершал (Андрей Плоткин, москва 2000)
Это мемуары человека, бывшего свидетелем массового убийства евреев в первые дни войны, видевшего смерть своих близких. Он выжил в гетто, сумел бежать из концлагеря, стал партизаном, отважно воевал.
[Докладніше]
Останні Новини
-
Нова рубрика #ІсторіяФото у соціальній мережі
Український центр вивчення історії Голокосту відкрив на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook нову рубрику “Історія_Фото” де ми нагадуємо випускникам проєктів Центру про важливі та яскраві моменти нашої наукової та педагогічної діяльності та збираємо відгуки, рефлексії та спогади учасників цих проєктів різних років.
[Докладніше] -
Райгород і Соболівка: життя та загибель єврейських громад
Райгород і Соболівка: життя та загибель єврейських громад / Наталія Дерев'янко. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 137 с.
[Докладніше] -
З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!
Друзі, колеги та колежанки! З Днем Незалежності України!
Це свято завжди було для нас символом гордості, єдності та свободи. Але сьогодні, коли наша країна проходить через один із найскладніших періодів у сучасній історії, це свято набуло ще більшого значення. Ціна, яку ми платимо за наше прагнення жити гідно в єдиній, незалежній та успішній європейській державі, є надзвичайно високою.
[Докладніше] -
Семінар-школа “Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять”, 2024
Український центр вивчення історії Голокосту в співпраці з Меморіалом «Яд Вашем» (Єрусалим) провів щорічний семінар-школу «Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять».
[Докладніше] -
Презентація проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї».
5 серпня 2024 року відбулася онлайн презентація наукового проєкту «Биківня, Бабин Яр, Буча — між масакрою та пам'яттю про неї». Проєкт буде зосереджено на дослідженнях про злочини комунізму, нацизму і рашизму в Україні.
[Докладніше]