Бібліотека спогадів про Голокост
-
Війна Клари: правдива історія дівчини про дивовижний порятунок від нацистів
Крамер, Клара
Війна Клари: правдива історія дівчини про дивовижний порятунок від нацистів / співавт. Стівен Гланц; пер. з англ. В. Бобров. – Київ: Український центр вивчення історії Голокосту, 2020. – 348 с.: іл.
[Докладніше] -
Нове видання Українського центру вивчення історії Голокосту Мікаель Гауптман «Забуті могили»
У серії «Бібліотека спогадів про Голокост» побачило світ нове видання. Це спогади Мікаеля Гауптмана «Забуті могили» ( Гауптман Мікаель. Забуті могили / пер. з польської А. Шарого; Український центр вивчення історії Голокосту. – Київ : Видавництво "Фенікс", 2017. – 175 с.
[Докладніше] -
Нове видання у серії «Бібліотека спогадів про Голокост»: Історія Марти
Український центр вивчення історії Голокосту радий представити нове видання у серії «Бібліотека спогадів про Голокост». «Донечка, про яку ми завжди мріяли. Історія Марти» - це перше видання Центру, яке адаптовано для читачів віком від 10 років.
[Докладніше] -
У серії УЦВІГ «Бібліотека спогадів про Голокост» побачило світ видання українською щоденника уродженця села Свинюхи
У серії УЦВІГ «Бібліотека спогадів про Голокост» побачило світ видання українською щоденника уродженця села Свинюхи (нині Привітне Локачинського району Волинської області) Мехеля Дімента, який пережив Голокост на Волині. У 1970-х-1980-х роках щоденник було перекладено з мови їдиш англійською його сином Шмуелєм Ягаломом. Дімент, Майкл. Самотній вигнанець. Щоденник про Свинюхи та гетто в Локачах. – За ред. Ш. Ягалома (Дімента). – К.: Укр. центр вивчення історії Голокосту, 2016. – 200 с.
[Докладніше] -
«Тільки тут я відчув себе людиною…». Історичні та методичні матеріали до документального фільму «З Галичини до Ааргау». – К.:Український центр вивчення історії Голокосту, 2014. – 92 с.
Український центр вивчення історії Голокосту продовжує свою книжкову серію: «Бібліотека спогадів про Голокост». Ці матеріали разом з фільмом (навчально-методичний комплект: DVD з фільмом і брошура з історичними та методичними матеріалами) створюють для нас можливість через трагічну персональну історію Ісаака Штейгера – Єжи Чарнецькі відчути історичний контекст епохи та вчитись співчувати один одному...
[Докладніше] -
Вестлі, Бйорн. Війна мого батька / Пер. з норвезької Д. Нікандрова, М. Щирби. – К.: Укр. центр вивч. історії Голокосту, 2014. – 260 с.
Під час Другої світової війни молодий норвежець Петтер Вестлі був прихильником нацистських поглядів, як доброволець Ваффен-СС воював на боці Німеччини на Східному фронті. Коли його син Бйорн подорослішав достатньо, аби усвідомити дії батька, то розірвав із ним стосунки.
[Докладніше] -
Світло в темряві: Розповідь Сімона Стерлінга, який пережив Голокост, розказана ним Філліс Стерлінг Якобс / Пер. з англ. - К.: Український центр вивчення історії Голокосту, 2012. - 120 с.
Історій, подібних до тої, яку читач тримає в руках - українською, на жаль, видано замало. Окрім півтора мільйонів євреїв - мешканців українських земель, які загинули за часів нацизму, була горстка тих, кому пощастило вижити. Саме завдяки тому, що деякі з них у повоєнні часи спромоглися розповісти світові про набутий досвід, про відчуття, про боротьбу за життя, саме тому ми можемо нині уявити собі пережиті ними страждання та жагу до подолання обставин, а часто-густо і людей, які були вкрай ворожими до них.
[Докладніше]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Онлайн-дискусія «Допомога під час війни»
«Мережа допомоги жертвам націонал-соціалістичних злочинів», що створена в Німеччині організовує офлайн та онлайн заходи з 18 по 29 червня. Зокрема, онлайн-дискусія «Допомога під час війни» відбудеться 20 червня, де українські, польські та німецькі колеги поділяться своїм досвідом. Серед учасників дискусії - Анатолій Подольський, вчений та директор Ukrainian Center for Holocaust Studies. Дискусія буде проводитись німецькою та англійською мовами. Організатори вірять, що такі заходи об'єднають людей у підтримці Мережі.
[Докладніше] -
ХХІІ-й Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського
Важливо!!! В цей складний і трагічний час ми раді повідомити, що є в цьому світі події, які навіть війна не в силах скасувати!!!
28-29 червня 2022 року в онлайн-форматі відбудеться фінальна частина ХХІІ Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І.Б. Медвинського.
Бажаємо наснаги, успіхів і натхнення шановним учасникам і учасницям, а також, звісно, шановним членам журі!!!
[Докладніше] -
Проєкт «Мережа пам’яті» представляє і розповсюджує книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944»
В рамках міжнародного німецько-українського проєкту «Мережа пам’яті» було видано книгу-каталог «Масові розстріли. Голокост від Балтійського до Чорного моря, 1941-1944» Каталог було створено в рамках виставки, організованої фондами «Меморіал убитим євреям Європи» й «Топографія терору». Це потужний результат спільної дослідницької роботи німецьких, українських і білоруських істориків.
[Докладніше] -
Меморіальний фонд єврейської культури підтримує українських дослідників
Меморіальний фонд єврейської культури (MFJC), що сприяє розвитку академічних досліджень з юдаїки та підтримує вчених і лідерів єврейських громад у всьому світі, оголосив про відкриття спеціальної програми підтримки вчених, які займаються дослідженням єврейської історії, які зараз перебувають в Україні. Подавитись на грант можуть тільки персонально дослідники.
[Докладніше] -
Відеоконференція для студентів і викладачів країн Азійсько-Тихоокеанського регіону
12 травня 2022 року керівник УЦВІГ д-р Анатолій Подольський виступив з лекцією, присвяченою українському спротиву під час війни в Україні та російській агресії, що вже триває більше трьох місяців. Це була онлайн-конференція, що проходила у французькому культурному центрі в Токіо. Учасниками такого важливого заходу були близько 200 студентів та учнів старших класів, а також їхні викладачі. Колеги та їхні студенти представляли сім країн Тихоокеанського регіону: Японію, Австралію, Камбоджу, Китай, Південну Корею, Індонезію та В’єтнам.
[Докладніше]