Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Бабин Яр: рефлексія» Виставка студентських робіт

insidethegatesЗ 26 вересня по 3 жовтня 2023 року на базі ВСП «Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки НАУ проходила виставка студентських робіт, присвячена роковинам трагедії Бабиного Яру «Бабин Яр: рефлексія»
Підтримку у відкритті виставки у ВСП «КФКТЕ НАУ» надав Український центр вивчення історії Голокосту.

29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них були київські євреї, а також роми, червоноармійці, комуністи, підпільники ОУН, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового вбивства людей.

Урочисте відкриття виставки відбулось 26 вересня 2023 року. В заході взяли участь викладачі та студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» та ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій», а також за безпосередньої участі кандидата історичних наук, директора УЦВІГ Анатолія Подольського.

В своїй промові Анатолій Юхимович згадав історичні події вересня 1941 року в Києві, розповів про розстріли цивільного населення в Бабиному Яру до 1943 року, цинічне ставлення радянської влади до події (зокрема, приховування правди від людей та заборону вшановувати пам’ять розстріляних) та висловив слова вдячності сучасному молодому поколінню, яке вміє співпереживати та співчувати загиблим людям, яких ніколи не знали.

На відкритті виставки також виступили студенти, які розповіли про свої емоції та переживання під час підготовки робіт, зокрема, студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» Ковтун Павло, Тропотяга Олександра, Старовецька Рєгіна та студенти ВСП «КФК МРФТТ ДУІТ» Деревлюк Дар’я, Осадча Каріна та Макаров Михайло.

Свої творчі роботи на виставці представили студенти ВСП «Київський фаховий коледж комп'ютерних технологій та економіки НАУ»:
Якименко Іван
Кочетова Діана Кириченко Крістіна
Потебний Ростислав
Старовецька Рєгіна
Карнаухов Максим
Миронова Діана
Петрик Анастасія
Валько Даша,
Тропотяга Олександра
Ласкава Єлизавета
Ковтун Павло
Деркач Нікіта
Сомов Микола,
Пліско Іван
Кирпач Анна
Юрченко Анастасія
Мязіна Валерія
Рубан Катерина
Зуєва Маргарита
Новосельський Михайло
Романовський Дмитро.

До виставки долучилися студенти Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства:

Гайщук Олександра
Микола Булах
Надія Ковалевич
Пивоваренко Вероніка
Вікторія Ярмощук
Кременецька Марго
Левченко Анастасія
Логвиненко Андрій.
Керівник – Тетяна Гаврик, голова комісії соціально-гуманітарних дисциплін.

Також на виставці представлені роботи студентів ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій». Свою творчість продемонстрували:

Деревлюк Дар’я
Осадча Каріна та Макаров Михайло.
Керівник – Юлія Давидова, викладач суспільно-правових дисциплін.

Координатор виставки: Оксана Бачиш,
викладач суспільних дисциплін ВСП «КФКТЕ НАУ».

Фотогалерея

1.Відкриття виставки

2. Студентські роботи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top