Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Бог здесь больше не живет

В серии Библиотека Евроазиатского Еврейского конгресса, в издательстве Гешарим (Москва-Иерусалим) вышла книга Яффы Элиаха “Бог здесь больше не живет” (хасидские истории эпохи Катастрофы). Перевод с английского А.Барц, редактор-составитель М.Яглом. Автор книги, сама чудом, выжившая во время Холокоста, теперь профессор Бруклинского колледжа, создатель Башни жизни Музея памяти Катастрофы в Вашингтоне, и основатель первого в США Центра документации и исследования Катастрофы. Собранные в книге рассказы бывших узников лагерей, представляют собой типично хасидские истории, которые отражают тот высочайших дух сопротивления религиозных евреев нацизму, который поражал Эли Визеля и других исследователей Катастрофы. 
Вспоминать о Холокосте, писать о нем, особенно основываясь на воспоминаниях – чрезвычайно тяжело. Характерен факт, приводимый автором – во время прослушивания рассказов, ее магнитофон упал со стола и разбился. Дочь Я.Элиаха верно прокомментировала: “Он специально соскочил со стола и покончил с собой. Даже машина больше не выдерживает”.
Тем не менее, хасиды, даже в тех кошмарных условиях выдержали и продолжали верить в Б-га. “Ежедневно каждый ребенок, изучив все предписанное нашими мудрецами, должен узнавать о Катастрофе”, - сказал ребе из Блужева, раби Исраэль Шапира. А для тех, кто размышляет над теодицеей Холокоста, в книге находится прекрасное высказывание ребе из Клаузенбурга, раби Иекутиэля Иегуды Хальберштама: “Величайшее чудо из чудес состоит в том, что мы, прошедшие через горнило Катастрофы, сохранили веру в Бога Всевышнего, благословенно имя Его… Это и есть величайшее чудо, подобного которому не было никогда”.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top