Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи». Дискусія

insidethegatesДо Всесвітнього дня народонаселення, що відзначається 11 липня, в Музеї війни відбудеться розмова «Демографічні втрати України в Другій світовій війні та сьогодення: аналогії, розбіжності, перспективи».
Буде проведено порівняльний аналіз демографічних втрат України під час Другої світової війни та втрат України внаслідок війни Росії проти України, розпочатої в 2014 р. та її активної фази з 24 лютого 2022 р.

Стосуватиметься розмова таких аспектів:

• Вплив Другої світової війни на склад народонаселення сучасної України

• Наскільки (не)точними були обрахунки втрат тоді і як це робиться тепер

• Осідання українців за кордоном після Другої світової війни і після широкомасштабного вторгнення в 2022 р.

• Народонаселення України після Перемоги: розподіл місто/село, вікова структура, чи буде відчуватися гендерний голод, національна палітра.

У ході розмови будуть показані кадри з документального фільму «1377 – спалені заживо», щодо українських сіл, постраждалих під час ІІ світової війни, а також підбірка роликів з сіл деокупованої території Херсонщини: Чорнобаївки та Музиківки, записаних відеопорталом «Вгору» (м. Херсон).

Спікери та гості заходу:

- Генеральний директор Музею Юрій Савчук;

- Олександр Лисенко, проф. д.і.н, Інститут історії України НАН України,

- Олександр Гладун, заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України;

- Йоанна Конєчна-Саламатін (онлайн-включення), Соціологічний факультет Варшавського університету

- модератор – старший науковий співробітник Музею Роман Кабачій

Запрошуємо до участі!

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top