Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Дорогами пам’яті»: вебінар для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі»

22 вересня 2021 року відбувся вебінар «Дорогами пам’яті» для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі» (онлайн-платформа ZOOM).

Організатори заходу: Центр єврейської освіти України й Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Світового конгресу українців і Голландського єврейського гуманітарного фонду.

Організаторка заходу: Наталія Бакуліна, канд. пед. наук, керівниця ЦЄОУ, старша наукова співробітниця відділу навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.

Ведуча спікерка: Ольга Лімонова, вчителька історії і правознавства НВК «Ерудит» м. Києва, тренерка, координаторка напряму «Формальна освіта» УЦВІГ, співавторка навчально-методичних посібників з історії «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», «Громадянська освіта. Уроки. 10 клас», матеріали проєкту «Вивчай та розрізняй. Інфомедіаграмотність».

Учасники вебінару:

Любов Тарангул, начальниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Світлана Боднарюк, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Людмила Заремба, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Олександра Абрамова, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Чернівецької спеціалізованої школи «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І – ІІІ ступенів № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента;

Вікторія Гуцуляк, учитель історії, м. Чернівці;

Дарія Коротенко, канд. іст. наук, завідувачка кафедри гуманітарної та соціально-економічної підготовки Приватної установи «Заклад вищої освіти «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана»;

Зеєв Біловицький, канд. іст. наук, Тель-Авівський університет;

Нателла Андрющенко, директорка Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;

 Вікторія Ципуга, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;

Валентина Зарічна, учитель початкових класів Одеської загальноосвітньої школи № 27 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.

Під час вебінару було представлено мультимедійний інтерактивний ресурс «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».

Учасники обговорили пам’ятні заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, а також місцевих трагедій Голокосту, ознайомилися з методиками викладання цих складних тем учням різного віку.

У результаті, напередодні Всеукраїнського уроку пам’яті жертв Бабиного Яру, освітяни отримали потужний інструмент для ефективної роботи з учнями, в тому числі, в умовах дистанційної і змішаної освіти.

Фото-звіт додається.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top