Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

« Exodus -2022: свідчення єврейських біженців російсько-української війни»

insidethegatesДорогі друзі!
Запрошуємо на десяту Zoom зустріч проєкту.
Нашій героїні, в минулому мешканки Києва, а тепер ізраїльтянці Добі Юхимівні Губергріц, виповнилось 102 роки.

У дитинстві бачила на власні очі, як будується ДніпроГЕС, у 1941 році була евакуйована до Узбекистану, одразу після звільнення Києва допомагала відбудовувати Хрещатик, а потім майже півстоліття працювала вчителем російської мови та літератури. Доба Юхимівна з початком російського вторгнення побудувала схожість картонного бункера між внутрішніми стінами квартири, кинувши туди матрац. Коли з'явилася можливість евакуюватися, їй дали дві години на збори.

Після посадки в Ізраїлі Доба Юхимівна стала справжньою зіркою - жарт сказати, найстарший репатріант з України. Незважаючи на свій почесний вік, вона регулярно спілкується з колишніми студентами, багато читає і слідкує за новинами на двох фронтах - ізра Ніколи не перестає дивуватися, як у другому столітті її життя могли статися дві війни за два роки...

Пропонуємо вашій увазі тизер відеоінтерв'ю:

https://www.youtube.com/watch?v=RZg95mu7Rn8

Дата зустрічі: 17 грудня 2023 року

Час: 17.00 (Київ, Єрусалим), 16.00 (Берлін), 11.00 (Нью-Йорк)

Доступ за посиланням: https://us06web.zoom.us/j/2424022022...

ID конференції: 242 402 2022

Код доступу: exodus2022

Останні Новини

  • «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»

    2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .

    [Докладніше]
  • «Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій».

    2 травня 2024 р. в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса відбулася VI панельна дискусія „Сучасна російсько-українська війна як конфлікт цінностей та ідеологій”. Організаторами заходу були Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Національна академія Служби безпеки України, Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.

    [Докладніше]
  • Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади

    Рава-Руська: життя та загибель єврейської громади / Петро Долганов. — Київ : Український центр вивчення історії Голокосту, 2023. — 94 с.

    [Докладніше]
  • Відкрита лекція у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди

    25 квітня 2024 року відбудеться відкрита лекція (онлайн) Анатолія Подольського у навчально-методичному центрі факультету історії і права ХНПУ ім. Г.С. Сковороди на тему «Загрози тоталітаризму сьогодні. Теоретичні та методологічні аспекти»

    [Докладніше]
  • Банальність зла: від Аушвіцу до Маріуполя

    На каналі «10 запитань історику» з’явилось інтерв’ю щодо історії табору смерті Аушвіц, який став беззаперечним символом злочинів нацистів у Другій світовій війні. Це історія того, як одні люди (зокрема освічені та, здавалося би, психічно здорові) вбивали інших людей в масштабах і системності, невідомих раніше. «Банальність зла» полягала в тому, що чеснота відданості перетворила бюрократів на заповзятих виконавців геноциду.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top