Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення (Київ – Берлін, травень – листопад 2017)

Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» оголошують відбір учасників освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Освітній курс триватиме протягом травня – листопада 2017 року та складатиметься з навчального семінару в Києві 26-28 травня 2017 р. , дистанційного курсу та завершальної навчальної подорожі до Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції» орієнтовно у вересні 2017 р. 
Брати участь в освітньому курсі можуть студенти, аспіранти українських вищих навчальних закладів та молоді науковці (до 30 років), котрі мають виражений та підтверджений дослідницький інтерес до різних аспектів геноциду євреїв під час Другої світової війни. Вітаються історичні дослідження, а також міждисциплінарні підходи до теми (напр., психологія, філософія, культурологія тощо). 

Достатнє для розуміння та спілкування знання англійської мови є обов'язковим! 

Під час участі в освітньому курсі буде можливість обговорити теми, пов’язані з нацистською ідеологією, регіональними особливостями Голокосту, стадіями геноциду, психологією злочинців, іншими жертвами нацистської політики, особливостями порівняння геноцидів, формуванням політики пам’яті про Другу світову війну в Україні та Німеччині. Також заплановані відвідання відповідних музейних та меморіальних комплексів в Києві та Берліні, ознайомлення з музейною культурою та комеморативними практиками, їх порівняння. 

Участь в усіх заходах курсу є обов’язковою. По закінченні курсу кожен учасник зобов’язується підготувати публікацію за результатами участі в освітньому курсі. Публікації учасників буде розміщено на сайті УЦВІГ, у бюлетені «Уроки Голокосту», найкращі буде надруковано у науковому часописі «Голокост і сучасність». 

Організатори відшкодовують харчування та проживання учасників протягом зустрічей у Києві та Берліні, переліт Київ-Берлін-Київ, витрати на передбачені програмою екскурсії та безкоштовно надають навчально-методичні матеріали. 

Проїзд до та від Києва – за рахунок учасників. Вступний внесок за участь у програмі: 50 євро. 

Заявку на участь в семінарі можна заповнити через онлайн-форму за посиланням: goo.gl/eG8MfV (доступне також на сайті УЦВІГ www.holocaust.kiev.ua ) 

Термін подачі заявки – до 23 квітня 2017 р. 
Відповідь (орієнтовно) – до 26 квітня 2017 р. 
Освітній курс здійснюється за фінансової підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні та Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції». 
З додатковими питаннями звертайтеся: 
Український центр вивчення історії Голокосту 
Телефон / факс: (044) 285-90-30 Електронна адреса: uhcenter@holocaust.kiev.ua 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top