Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» Другий онлайн-семінар, жовтень, 2020 р.

insidethegatesУ рамках Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» 26-27,29 жовтня 2020р. відбувся другий онлайн семінар. Остання зустріч проходила в травні та показала високу зацікавленість учасників темою історії Голокосту. Протягом усього періоду слухачі курсу отримували наукові матеріали, які дали можливість заглибитися в тему та відповісти на запити учасників. Тому проведення семінару стало логічним продовженням плідної роботи.

Цього разу до лекторів УЦВІГу долучились німецькі колеги з Будинку Ванзейської конференції, тому семінар став поєднанням німецького та українського досвіду вивчення історії Голокосту та проблематики культури пам’яті про жертви націонал-соціалізму. Потрібний темп заняттю задав Карстен Майєр-Вільфгаузен – керівник консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні, якій не тільки привітав учасників, а й звернув увагу на важливість досліджуваної теми.

Заняття Рут Пройссе – керівниці Освітнього відділу «Будинку Ванзейської конференції» - акцентувало увагу на педагогічних та наукових проєктах, які реалізовуються на базі музею, науковець розповіла про практичні аспекти роботи з матеріалами та історичним простором. Логічним продовженням теми пані Рут стало заняття Тетяни Маникіної, співробітниці музею, зосереджене на роботі постійнодіючої виставці в «Будинку» та комунікації з групами відвідувачів. Крім того, пані Тетяна присвятила велику увагу методиці роботи з фото світлинами як історичними джерелами та поділилась практичними порадами з учасниками курсу. Як завжди, майстерно організував дискусію пан Анатолій Подольський на основі матеріалів для випереджального завдання. Предметом дискусії стали дослідження окупаційної преси та її вплив на суспільство. Багато запитань, думок та коментарів свідчили про те, що робота над цією темою має продовжуватись і надалі.

Завершальним етапом зустрічі стали заняття пані Надії Уфімцевої – лекторки та тренерки освітніх програм УЦВІГу та пані Софії Шмітц - керівниці проєкту «Камені спотикання» (м.Берлін). Два заняття об’єднала одна тема – встановлення «Каменів спотикання» в Німеччині та Україні. Не можна сказати, що було порівняння реалізації проектів в різних країнах, це було більше обмін досвідом та планами.

Загалом, спокійна та робоча атмосфера семінару дала можливість не лише заглибитися в тему, а й поставити перед собою нові завдання на майбутнє. Від імені всіх учасників курсу ще раз дякуємо нашим німецьким колегам та співробітникам УЦВІГу за можливість взяти участь у змістовному та цікавому заході.

Марина Мегельбей,

координаторка проекту

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top