Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

книга Карела Беркхофа “harvest of despair”

Книгу Карела Беркхофа “Harvest of Despair” (“Врожай відчаю”) було видано у 2004 році видавництвом The Belknap Press of Harvard University Press у США. В цьому прекрасному виданні автор змальовує випалену нацистами найбільшу колонію Третього Рейха – Україну. За час їхнього панування суміш німецького націоналізму, антисемітізму та расизму щодо слов’ян створила епоху терору та геноциду. Для кращого розуміння української реакції на цей напад, автор пропонує розглянути вплив попередніх десятиріч репресивного Радянського панування. Беркхоф показує, як радянська ментальність заважала підтриманню солідарності, що пояснює відносну пасивність більшості українців у боротьбі з окупантами. Розглядаючи всі нюанси проблем колаборації та місцевого антисемітизму, автор заперечує стандартні описи східної Європи в воєнні часи.
Крім того, книга Беркхофа вміщує глибокі роздуми на теми брутальної природи нацистської адміністрації; геноциду євреїв та ромів; абсолютного винищення Києва; масових депортацій по Україні і за межі українських територій; ролі етнічних німців; релігії та національної культури; партизан і німецької реакції та відчайдушної боротьби за виживання.
Harvest of Despair” (“Врожай відчаю”) – це захоплююча розповідь про звичайних людей, які намагаються пережити надзвичайні події.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top