Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Холокост: как и почему это происходило

Книга, рассчитанная на широкий круг читателей – школьников, студентов, преподавателей истории - всех, интересующихся историей Холокоста, представляет собой собрание исследований, документов, свидетельств и фрагментов литературных произведений, посвящённых уничтожению евреев в 1933-1945 гг. Значительная их часть публикуется на русском языке впервые. Это касается вступительной статьи “Европейская цивилизация и Шоа”, где Анатолий Кардаш дает исторический очерк появления и развития антисемитизма на протяжении веков вплоть до возникновения расистской теории, которая стала основой гитлеровской политики уничтожения евреев. Публикуются ранее не известные русскому читателю фрагменты из работ крупнейших израильских историков Катастрофы И. Бауэра и Я. Тальмона, осмысляющих Холокост как историческое событие одновременно уникального и универсального характера. ,Основная часть книги- опубликованные в хронологическом порядке нацистские документы, свидетельства очевидцев из музейных архивов. Чрезвычайную ценность имеют приведенные в антологии фрагменты научных исследований, выполненных учёными Израиля и США о нацистской машине уничтожения: А. Вайса- о концлагерях и гетто, Ш. Краковского- о маршах смерти, Р. Лифтона- о нацистской медицине . Органично дополняют документы и исследования отрывки из литературных произведений русских авторов :стихи Слуцкого и Вознесенского, публицистика Эренбурга, проза В Гроссмана , переводы зарубежных писателей..
Сухой, канцелярский текст документов , живой язык свидетельств очевидцев , отрывков из прозаических и стихотворных произведений – все это вместе взятое производит на читателя порой ошеломляющее впечатление, ощущение грандиозности того массового злодеяния, которое называется Холокостом.
В беседе с корреспондентом составитель антологии Анатолий Кардаш рассказал: “Опубликованная работа- результат моих почти 30-летних исследований Холокоста, начиная с книги “Черновой вариант”, впервые вышедшей в самиздате еще в 1976 г. (отрывки из этой книги напечатаны в Антологии). Мне бы хотелось, чтобы антология получила распространение в русской общине стран мира”.
Михаил Фельдман. Иерусалим

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top