Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Историография катастрофы. еврейский взгляд. концептуализация, терминология, подходы и фундаментальные вопросы

Несмотря на то, что тираж книги тысяча экземпляров, подобное издание крайне необходимо для изучения проблем Холокоста. Дан Михман является одним из крупнейших исследователей истории Холокоста. Части книги дают широкое представление о вопросе. Приводятся полезные для исследователей СНГ отличия фашизма от национал-социализма, подробно объясняется именно еврейский и израильский взгляд на Катастрофу. Обзоры литературы, посвященной sobiborХолокосту обширнейшие. Интересны, например, выводы Арно Дж.Мейера, который исходит из "глобального потрясения основ, имевшем место в Европе в первой половине двадцатого века. Первой фазой этого потрясения была Первая мировая война…" Подобная идея подталкивает к интересным и немаловажным размышлениям. Безукоризненно четкая аргументация Дана Михмана, свободное владение материалом, незашоренность предположений (более чем смелых - о связи между депортацией советских немцев и ужесточением "войны с еврейским большевизмом"), точность формулировок ("Рабочая встреча", которую на протяжении многих лет ошибочно называли "Ванзейской конференцией"…) вызывают огромное уважение к автору. Спокойная констатация факта: "Как ни парадоксально, но тщательного и досконального исследования деятельности еврейских советов на территории всей Европы никто не проводил", который призывает исследователей к работе, и отсутствие затем неких извинений перед коллегами, которые обязательно следуют во многих статьях и книгах украинского холокостоведения, восхищает. Везде и всюду Дан Михман, просто называет вещи своими именами, явно не опасаясь нелепых и присущих постсоветскому миру обвинений в антисемитизме, или национализме, или еще Бог знает в чем. Подробно автор описывает жизнь религиозного еврейства во время Холокоста, также подробно и спокойно пишет он о голландских фашистах, поставив себе одну единственную цель - быть ученым, который должен донести читателям широкий спектр проблем.

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top