Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

IN MEMORIAM Лариса Воловик (1939-2023)

insidethegates14 липня 2023 року пішла в засвіти Лариса Фаліївна Воловик — заслужений працівник культури України, засновниця першого в Україні Харківського музею Голокосту.
Основна її робота була зосереджена на збереженні пам'яті про нацистський геноцид щодо євреїв України в роки Другої світової війни. 1996 року заснувала перший в Україні недержавний музей Голокосту у Харкові, була його незмінним керівником. Очолювала майже тридцять років Програму «Праведники народів світу». За підготовленими нею документами, близько 90 харків'ян удостоєно почесного звання Праведник народів України.
Український центр вивчення історії Голокосту багато років співпрацював з пані Ларисою в царині збереження та вшанування пам’яті жертв Голокосту в Україні.

Їй присвоєно звання Заслуженого працівника культури України, нагороджено найвищою нагородою Верховної Ради України — Почесною грамотою Верховної Ради України, Подякою Прем'єр-міністра України (двічі), Почесною грамотою Міністерства культури України, Почесними грамотами Харківської обласної державної адміністрації (двічі), Харківської обласної ради, Харківської міської ради, Почесним знаком Харківського облради «Слобожанська слава», удостоєна звання «Харківчанка 2004 року», лауреат премії Харківської міськради, занесена до Книги рекордів України, перша жінка в Україні, нагороджена Орденом Всеукраїнського єврейського конгресу «За збереження з 1996 року головний редактор газети "Дайджест-Е", член Національної Спілки журналістів України.
Церемонія прошання з Ларисою Воловик відбулася 16 липня на кладовищі у Герцлії (Ізраїль).
Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Лариси Воловик.

Біографія Л.Ф. Воловик

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top