Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Відкриття виставки «Майбутнє без очевидців»

insidethegates17 листопада 2022 року в Центральній міській бібліотеці німецького Дюссельдорфу відкрилася виставка "Майбутнє без очевидців", що триватиме до 23 грудня 2022 року.
Виставка підготовлена транснаціональним проєктом Єврейської громади Дюссельдорфа "Вчимося пам'ятати", який є багаторічним надійним партнером УЦВІГу. 

Виставка підготовлена двома мовами - українською та німецькою, з тим, щоб бути адресованою саме українським біженцям в Дюссельдорфі та регіоні. За допомогою освітніх заходів, зустрічей з очевидцями, презентацій книг, фільмів і художніх виставок проєкт встановлює додатковий зв'язок з міською громадою. Для української молоді, що через повномасштабну війну опинилася в Дюссельдорфі, було проведено екскурсію і заняття з виставкою "(Не)дитячі історії", яка є спільним проєктом УЦВІГу і "Вчимося пам'ятати". Заняття провела координаторка формальної освіти УЦВІГ Ольга Лімонова, що завітала до Дюссельдорфу спеціально до цієї події. Реакція української молоді переконала нас в тому, що наша робота дуже важлива і потрібна, особливо під час війни! Почувши звернення українською мовою, учасники аж засяяли посмішками. Виставка останнім часом набуває нових смислів, тому доводиться з обережністю підходити до вибору тем занять. Саме через це було обрано тему, яка близька молодим людям, що вимушено стали біженцями: як підлітки і молодь в сучасній страшній ситуації допомагають старшим, впливають на прийняття рішень, підтримуюють своїх батьків. Заняття пролетіло непомітно, залишивши глибокі враження як в учасників, так і в тренерки. 
Бажаємо всім нам якнайшвидшої перемоги України! Для того, щоб долі українських людей різного віку не залежали від рішень диктаторів і терористів в москві! Українська молодь гідна мати європейські перспективи і право вільно обирати, де жити і чим займатись в житті!!!

Докладно про виставку

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top