Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Вебінари проєкту «Мережа пам’яті»

У 2020 році проект «Захистимо пам’ять» продовжується і трансформується. На новому етапі він дістав назву «Мережа пам’яті». Незважаючи на карантинні обмеження, робота в проекті відбувається дистанційно. 5, 10, 11 та 17 листопада 2020 року в рамках проекту відбулися вебінари. В них взяли участь  вчителі-учасники проекту, координаторка проекту з  Меморіалу убитим євреям Європи з Берліну  Олександра Вроблевська, директор Центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, координатори освітньої частини проекту Віталій Бобров та Ольга Педан-Слєпухіна.  Під час вебінарів відбувалось обговорення таких тем:
1. Здобутки проекту у 2020 році та плани на 2021-2023 роки. Обговорювали досягнення у роботі у 2020 році, плани на майбутнє та було складено пропозиції для роботи у 2021-2023 роках.
           2. Пам’ятні дати та способи вшанування загиблих. Учасники обговорювали питання про дні вшанування та форми вшанування й особливий зміст кожного дня. Під час вебінару один з архітекторів проекту, Тарас Савка, розповів про способи та форми вшанування імен загиблих в різних країнах.
           3. Про психологічні аспекти роботи з темою Голокосту. Практичний психолог Вікторія Касьян була гостьовою лекторкою проекту. Вона провела тренінгові вправи з учасниками та розповіла про те, які типові складнощі постають перед людьми, що працюють з темою Голокосту та як їх долати. 
           4. Методичний посібник для вчителів про організацію навчальних відвідань місць загибелі. Відбулося обговорення повного кінцевого варіанту тексту посібника та доповнення його прикладами та досвідом вчителів, що брали участь у проекті «Захистимо пам’ять». 

 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top