Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

ISSUE № 1(12) (2014)

 

 

ТИТУЛЬНА СТОРІНКА
TITLE PAGE

ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS

ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES 

Віталіна Данильчук
До проблеми порятунку євреїв Рівненського регіону під час Другої світової війни на роботах у Німеччині та в статусі військовополонених 
Vitalina Danylchuk 
Survival of the Jews from Rivne region during the Second World War by being Ostarbeiters or in German captivity 

Андрей Котлярчук
Нацистский геноцид цыган на территории оккупированной Украины: роль советского прошлого в современной политике памяти 
Andrej Kotljarchuk 
The Nazi genocide of Roma on the territory of occupied Ukraine: the role of Soviet path dependency in the contemporary politics of memory 

Джером С. Легге, мол.
Воєнні злочини в Італії та уникнення правосуддя: справа Міхаеля Зайферта 
Jerome S. Legge, Jr. 
War Crimes in Italy and Eluding Justice: The Case of Michael Seifert 

НОТАТКИ ДОСЛІДНИКА
RESEARCHER NOTES 

Симон Ґайсбюлер
Тринадцять тез про Голокост на підконтрольних Румунії територіях у липні 1941 року 
Simon Geissbuhler 
13 theses on the Holocaust in Romanian-controlled territories in July 1941 

РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS 

Андрей Котлярчук
The Nazi genocide of the Roma. Reassessment and Commemoration / Ed. Anton Weiss-Wendt. - The Berghahn series "Studies on War and Genocide": Vol. 17. - New York-Oxford, 2013. - 282 p. 

Венді Лауер
Christ Michaela. Die Dynamik des Totens: Die Ermordung der Juden in Berditschew. Ukraine 1941-1944. - Frankfurt am Main: Fischer Taschenbuch Verlag. - 352 s. 

Наум Резніченко
Свiтло в темрявi: Розповiдь Сiмона Стерлiнга, який пережив Голокост, розказана ним Фiллiс Стерлiнг Якобс / Пер. з англ. - К.: Український центр вивчення iсторiї Голокосту, 2012. - 120 с. 

Татьяна Сырбу
Переслідування та масові вбивства ромів на теренах України у часи Другої світової війни: Збірник документів, матеріалів та спогадів / Авт.-упоряд. Михайло Тяглий. - К.: Український центр вивчення історії Голокосту, 2013. - 208 с.; іл. 

ХРОНІКА
EVENTS 

Крістіан Вобіг
Міжнародна конференція "Ідеологія та державні злочини насильства" (Бохум, 4-6 грудня 2013 р.). 

Наталья Колягина
Международная научная конференция "Память о Холокосте в современной Европе: общее и разделяющее" (Москва, 25-26 сентября 2013 г.) 

Воїн Майсторовіч
Міжнародна міждисциплінарна конференція "Нові науковці/нові дослідження на тему Голокосту" (Торонто, 6-7 жовтня 2013 р.) 

БІБЛІОГРАФІЯ 
BIBLIOGRAPHY 

SUMMARIES 

ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ 
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS 

АВТОРАМ 
FOR CONTRIBUTORS 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top