Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Старт другого етапу проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії"

На початку жовтня 2009 року стартував другий етап загальноєвропейського проекту "Навчальні матеріали з протидії дискримінації, антисемітизму та ксенофобії". Цей загальноєвропейський проект під егідою та за підтримки ОБСЄ/БДІПЛ (Бюро демократичних інституцій та прав людини) та активної участі Будинку Анни Франк (Нідерланди) розпочався в Україні ще 2005 року і перший його етап передбачав розробку та видання українських версій трьох робочих зошитів для учнів середніх шкіл та посібника для вчителя з методичними порадами. Зошити та посібник стосуються тем єврейської історії, антисемітизму, ксенофобії, расизму, дискримінації. Проект на даний момент працює у більш як 12-ти країнах Європи і у кожній є національна організація, що відповідає за адаптацію матеріалів до реалій та історичного і соціального контексту своєї країни. В Україні такими організаціями виступили Український центр вивчення історії Голокосту та Асоціація вчителів історії та гуманітарних дисциплін "Нова Доба". Зошити в Україні було адаптовано і видано. Міністерство освіти і науки України надало їм рекомендацію до використання у навчальному процесі. Було проведено два дводенних семінари для експертів-тренерів. Група експертів провела пробні уроки та тестування робочих зошитів у школах та висловила свої побажання і рекомендації, що були вміщені у посібнику для вчителя та враховані вже у 2-му тиражі Навчальних матеріалів. 
Така активна діяльність сприяла тому, що Україна однією з перших країн перейшла до наступного етапу - організації методичних семінарів для вчителів з використання Навчальних матеріалів у школі. Протягом наступного року такі одноденні семінари мають пройти за відповідальності Українського центру вивчення історії Голокосту при Інститутах післядипломної освіти чи Міських департаментах освіти усіх обласних центрів України. Першими у графіку проведення стали семінари у Києві 1.10.2009 р. та Черкасах 8.10.2009 р. за сприяння Інституту післядипломної педагогічної освіти КМПУ ім. Б.Д. Грінченка та Департаменту освіти і гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому відповідно. Кожен з семінарів зібрав до 25 учасників-вчителів історії та суспільних дисциплін, котрим було запропоновано збалансовану програму з практичних занять та теоретичної підготовки, направлену на обмін досвідом та розкриття можливостей використання робочих зошитів в школі та ознайомлення зі змістом Навчальних матеріалів та порадами експертів-українських тренерів щодо способів їх використання в класі. Після завершення семінару кожен з учасників отримує комплект з трьох зошитів та посібника для вчителя і зразок бланку-замовлення навчальних матеріалів, адже кожен з учасників семінару має можливість замовити в Українського центру вивчення історії Голокосту комплекти робочих зошитів на клас. Заповнені форми оцінювання свідчать про високу зацікавленість учасників семінару даним проектом та великі перспективи до використання Навчальних матеріалів у школах України. 
Наступні міста проекту: Чернігів, Житомир, Харків, Вінниця, Чернівці та Хмельницький.

Віталій Бобров 
Український центр вивчення історії Голокосту 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top