Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Нова серія вебінарів проєкту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»

Жовтень-листопад позначилися новими здобутками проєкту «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії»: за ці два місяці було проведено серію вебінарів про пам’ять Бабиного Яру для освітян та широкої публіки. Цього разу тематика вебінарів стосувалася методик й інструментів дистанційного навчання за допомогою ресурсів проєкту, а також більш конкретних аспектів вшанування пам’яті про Бабин Яр, як-от: персональні історії, архітектурні конкурси, виникнення меморіального простору, еволюція і взаємодія різних моделей пам’яті тощо. Ключовим у проведенні вебінарів був наголос на пам’яті, а також на спробах провести паралелі між історією та пам’яттю Бабиного Яру та історією та пам’яттю про інші місця пам’яті жертв Другої світової війни у різних селах, містечках та містах України.

Для участі у вебінарах зареєструвалося більше 120 осіб. Ми дуже дякуємо усім слухачам за їхні запитання та активну участь у проведенні вебінарів.
Для тих же, хто пропустив вебінари чи не зміг приєднатися з інших причин, – хочемо повідомити, що усі записи доступні онлайн в розділі «Вебінари для вчителів» на сторінці [Інтерактивного путівника для вчителя] або на [YouTube каналі] УЦВІГу.
Проєкт [«Бабин Яр: пам'ять на тлі історії»] присвячений пошуку шляхів (від)творення пам’яті про всі трагедії Бабиного Яру та обговоренню актуальності пам’яті про Бабин Яр в історії та сьогоденні. Освітній ресурс – це збірка навчально-методичних розробок шкільних занять на основі матеріалів віртуальної виставки [«Бабин Яр: пам'ять на тлі історії»] та документального фільму [«Бабин Яр у пошуках пам’яті»], а також програма-конструктор занять для всіх бажаючих. Друкована версія збірки занять має гриф «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (лист ІМЗО від 15.07.2019 №22.1/12-Г-691).

Проєкт «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії» здійснюється Українським центром вивчення історії Голокосту, Українським інститутом національної пам’яті, Громадським комітетом для вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Музеєм історії міста Києва за підтримки Українського інституту національної пам’яті та Благодійної ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» (Канада).

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top