Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Підсумкова зустріч Освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення»

У Києві 20-22 грудня 2019 року відбулася підсумкова зустріч Освітнього курсу для молодих дослідників та дослідниць «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення».

Після ознайомлення із культурами пам‘яті в Україні та Німеччині щодо подій Другої світової війни під час перших двох етапів курсу учасники та учасниці мали можливість обговорити враження, теоретичні та практичні здобутки курсу, а також розширити та контекстуалізувати свої знання.

Робота розпочалася із дискусії та підсумкових презентацій учасників, а потім група мала можливість відвідати Інформаційний центр Музею Майдану. Нашим гідом був директор меморіального комплексу Ігор Пошивайло, тож ми також обговорити особливості меморіалізації сучасних подій в Україні.

Другий день розпочався з екскурсії територією фонду Ізоляція, яку провів для учасників Дмитро Чепурний, куратор проекту Донбаські студії Ізоляції.

Далі учасники обговорили практики пропаганди нацистської преси у Третьому рейху та на окупованих територіях разом із Тетяною Маникіною, співробітницею Будинку Ванзейської конференції - музею в Берліні.
Лекція Марти Гавришко була присвячена гендерній специфіці Голокосту і долі єврейських жінок під час Другої світової війни.
Наш колега Михайло Тяглий розповів про політику націонал-соціалізму щодо ромів у Третьому рейху та на східних окупованих теренах.
Далі учасники мали можливість розглянути проблематику Голокосту з філософського погляду - випускник даної програми 2018 року Олександр Воронюк представив тему «Зло після Голокосту».
Другий день завершився розмовою випускників програми попередніх років Олени Карнаух, Ірини Левчук, Петра Долганова та Лесі Юрчишин про те, яким чином вони включили досвід курсу у своє подальше професійне життя через меморіальний активізм, нові освітні практики, дослідницьку роботу або навіть під час несподіваних змін професії.
Третій день розпочався із розповіді письменника та сценариста Станіслава Цалика про Анатолія Кузнєцова і його шлях до видання роману «Бабин Яр».
Далі дослідниця Юлія Скубицька говорила про методологію усної історії як жанру.
Останнє в програмі заняття Світлани Осіпчук та Надії Уфімцевої було присвячене методикам самопідтримки для тих, хто працює із травматичною історією.
Дякуємо усім учасникам та учасницям, лекторам та лекторкам, тренерам та тренеркам за плідну роботу і чудову атмосферу. 

[Фотогалерея]

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top