Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Семинар по методике преподавания истории Холокоста для учителей истории Украины, России, Беларуси и Молдовы

С 28 июня по 30 июня 2009г. в Киеве Украинский центр изучения истории Холокоста совместно с Евроазиатским еврейским конгрессом провел международный семинар по программе ЕАЕК "Толерантность - Уроки Холокоста" для учителей, занимающихся преподаванием темы Холокоста в общеобразовательных школах Украины, России, Белоруссии и Молдовы. Целью семинара являлся обмен методическими педагогическим опытом между учителями в области преподавания истории Холокоста. 
За три дня работы семинара планировалось сочетание практической, лекционной работы, и работы в рамках круглого стола. Наибольшее внимание на семинаре уделось тренингам и практикумам, а также презентациям участниками семинара собственных разработок и методик по теме преподавания Холокоста. 
Тренинги и практикумы были посвящены следующим темам: "Отражение темы Холокоста в официальных Программах Министерств образования стран-участниц", "Презентация и анализ учебных пособий по истории Холокоста в странах СНГ", "Использование темы Холокоста в современном гуманитарном образовании: изучение толерантности, прав человека", "Разработка новых методик преподавания истории Холокоста" и др. 
Перед участниками с лекциями выступили: директор Украинского Центра изучения истории Холокоста, д-р исторических наук Анатолий Подольский ("Возвращение прошлого: память о Холокосте. Проблемы ответственности за память о прошлом"); Михаил Тяглый, научный сотрудник УЦИИХ ("Историография истории Холокоста: современные тенденции"); Давид Полторак, д-р педагогических наук, профессор, сотрудник Российского фонда "Холокост" ("Обзор методик преподавания темы Холокоста в СНГ в европейском контексте"); Татьяна Величко, аспирант Института искусствоведения, фольклористики и этнографии НАН Украины ("Голоса прошлого". Метод устной истории в изучении истории Холокоста"); Наум Резниченко, учитель литературы Александрийской гимназии г. Киева ("Художественная литература о Холокосте") 
Важным аспектом встречи учителей, ведущих уроки Холокоста, стали дискуссии и обмен мнениями на круглых столах "Отрицание Холокоста - одна из форм современного антисемитизма: ситуация в странах Восточной Европы" и "Обмен педагогическим опытом участников семинара". 
 

Дирекция программ ЕАЕК

[Программа семинара]

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top