Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

У Києві відбувся перший семінар в рамках нового проекту з поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії.

21-23 жовтня 2016 року у Києві відкрився новий дворічний проект Українського центру вивчення історії Голокосту. Метою цього проекту є поширення освітніх матеріалів з протидії антисемітизму та ромофобії, а також співпраця та обмін досвідом у сфері державної та недержавної програм підготовки вчителів. 
На першому семінарі були присутні методисти різних рівнів (ІППО, міста, райони), які протягом плідної зустрічі мали можливість обмінятися думками, прослухати лекції та практикуми, ознайомитися з освітніми матеріалами та висловити свої рекомендації щодо надто актуальної для українського суспільства теми протидії ворожнечі, зокрема антисемітизму та ромофобії. 
На початку семінару учасників привітала представник Міністерства освіти і науки України, а саме Державної наукової установи “Інститут модернізації змісту освіти” п. Наталія Кравченко. Будемо сподіватися, такий початок покладе основу для подальшої плідної співпраці між ІМЗО та УЦВІГом. 
Наразі ми чекаємо на учасників другого подібного семінару, що відбудеться у Києві на початку листопада. Згодом у наших колег-методистів буде можливість зорганізувати місцеві навчальні заходи для своїх колег-вчителів при змістовній підтримці УЦВІГу. 
Втілення проекту та семінарів стало можливим завдяки підтримці німецької Фундації «Пам'ять, Відповідальність, Майбутнє» (Stiftung „Erinnerung, Verantwortung, Zukunkft“ - http://www.stiftung-evz.de http://www.stiftung-evz.de 

[Фото з семінару]

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top