Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Оголошено результати конкурсу з використання Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії

Близько двох місяців тому, у березні 2012 р., Український центр вивчення історії Голокосту оголосив про проведення конкурсу серед вчителів та школярів, котрі використовують у навчанні комплекти Навчальних матеріалів з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії, розроблені в рамках загальноєвропейського проекту ОБСЄ (Офісу демократичних інституцій та прав людини) Українським центром вивчення історії Голокосту та Всеукраїнською асоціацією вчителів історії та суспільних дисциплін «Нова доба». 
Метою конкурсу був відбір та презентація розробок уроків, заходів, проектів з використанням згаданих Навчальних матеріалів. Брати участь у проекті міг кожен вчитель зі своїм класом, котрі отримали від Центру комплект Навчальних матеріалів та працювали з ними у школі. Головною ідеєю було зібрати кращі приклади запровадження згаданих Навчальних матеріалів в навчальний процес та поділитися цими розробками з колегами. 
Матеріалом для подачі на конкурс могли бути плани-конспекти уроків та/або навчальних чи виховних заходів, фото- та відеоматеріали, учнівські роботи, матеріали проектів, презентації тощо. Головним було розробити і провести даний захід з учнями, а також підготувати матеріал для поширення серед колег-вчителів. 
21 травня було підведено підсумки конкурсу: подані роботи було ретельно прорецензовано та відповідно до цього розподілено призові місця. Серед поданих робіт були як уроки історії, так і виховні години, тренінгові заняття, семінари для вчителів та учнів, тренінгові заняття тощо. Іншими словами, до журі конкурсу було подано багато гарних розробок з усієї країни і, на жаль, відмітити призовими місцями всіх було неможливо. 
Тим не менш, визначити призові місця було необхідно, і цю непросту задачу журі конкурсу виконало наступним чином: 
1 місце у конкурсі – не було присуджено. 
2 місце у конкурсі було присуджено п. Колодяжному Сергію Івановичу, вчителю історії Полтавської гімназії № 33, за розробку уроку для 11 класу до теми «Країни Азії та Африки в другій половині ХХ - на початку ХХІ ст.» 
3 місць, натомість, було присуджено декілька. Серед призерів п. Ковтун Лариса Олександрівна, вчитель історії, методист, директор Турбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, з розробкою уроку для 10 класу на тему «Тоталітарний та диктаторський режим»; п. Кожем’яка Оксана Леонідівна, учитель історії та права Донецького ліцею № 12, з планом тренінгу з проблем дискримінації, антисемітизму та ксенофобії «Розуміти і поважати інших» для 11 класу; п. Маркусь Наталія Іванівна, котра представила проект для учнів з дослідження історичної пам’яті, а також кілька розробок виховних занять для учнів різного віку. 
Згідно з умовами конкурсу, на призерів чекають премії, а на авторів десяти найкращих розробок також подарунковий комплект літератури від Українського центру вивчення історії Голокосту. 
Наразі матеріали авторів, відмічених призовими місцями, готуються до публікації. Незабаром з ними можна буде ознайомитися на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту, в розділі «Освітня діяльність», підрозділі «Навчальні матеріали з протидії антисемітизму, дискримінації, ксенофобії». 

Останні Новини

  • Науково-методичний семінар для освітян у Львові

    15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.

    [Докладніше]
  • Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ

    12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.

    [Докладніше]
  • Презентуємо навчальні матеріали «Нацистський геноцид ромів на території України 1941-1944 рр.»

    В Україні та в цілому на європейському континенті й досі дуже мало відомо про трагічну історію ромського народу в роки Другої світової війни та злочинів нацистського режиму. Ці навчальні матеріали мають велике значення для повернення історії ромів в історію та культуру сучасної України й відкривають нам трохи світ ромського життя та трагічні події геноциду ромів в роки тієї війни.

    [Докладніше]
  • Виставка “(Не)Дитячі історії” повернулася в Чернівці

    У травні - червні 2024 інтерактивну виставку «(Не)Дитячі історії» знову запросили до себе Чернівці. Цього разу її забажала прийняти в себе Чернівецька гімназія № 17, а ініціаторкою виступила вчителька історії та правознавства Варвара Боднарюк. Учениці та учні 7-9 класів зголосилися бути ведучими виставки й за місяць експонування провели екскурсії для більше як 400 осіб, учениць та учнів своєї школи, інших шкіл міста та навіть мера Чернівців та іноземної делегації з міста Дюссельдорфа (Німеччина) на чолі з мером цього міста.

    [Докладніше]
  • Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»

    18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.

    [Докладніше]
Дивитися всі

Top